Вписати своє ім’я в історію: у росії вербують найманців, щоб захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 17:20, 10 Березня 2023

778 256e6Російська приватна військова компанія “Вагнер” власником, якої став євген пригожин оголосила набір найманців серед всіх охочих росіян. Окупанти прямо заявляють — люди їм потрібні, щоб захопити Бахмут.

Оголошення про набір найманців до ПВК розповсюджують у пропагандистських каналах.

Зазначимо, що нещодавно група Вагнера відкрила кілька вербувальних центрів у спортивних клубах по всій росії, відкрила молодіжне відділення і відвідує школярів, читаючи їм лекції про структуру “Вагнера” і показуючи бойові кадри з України.

“Саме зараз ви можете влаштуватися на роботу, взяти участь в остаточному взятті Артемівська (Бахмута) та вписати своє ім’я в історію!”, — пишуть пропагандисти у своїх роликах.

Кадри з пропагандистського відео. Фото: скріншот

До ПВК “Вагнер” набирать чоловіків від 22 до 50 років, обіцяють навіть страхування життя та здоров’я, а також високі виплати та премії “за виконання завдань”. Нагадаємо, що саме вагнерівці російське командування на чолі з пригожиним кидає у фронтальні атаки, використовуючи менш досвідчених як гарматне м’ясо.

Кадри з пропагандистського відео. Фото: скріншот

Раніше, американський військовий чиновник заявляв, що приватна військова компанія “Вагнер”, яка відіграє центральну роль у російських зусиллях там, по суті, почала використовувати завербованих ув’язнених як гарматне м’ясо.

Засуджені росіяни прийняли на себе основний удар у відповідь, а більш досвідчені бійці угруповання зайняли позиції позаду них, щоб закріпитися на місці, сказав офіцер. 

За словами високопоставлених американських військових і чиновників, Вагнер завербував близько 50 000 солдатів для участі в бойових діях в Україні. Тисячі засуджених були вбиті, і ці втрати шокували американських чиновників, які кажуть, що стратегічна цінність Бахмута просто не відповідає тій ціні, яку заплатила за нього росія.

Попри втрати, які несуть російська війська, окупанти, зокрема й вагнерівці продовжують штурмувати Бахмут. Публічно про смерті найманців повідомляв й сам пригожин та навіть демонстрував фото вбитих під Бахмутом окупантів.

Кадри вбитих “вагнерівців”, які загинули під Бахмутом за один день, опубліковані пригожиним, де він виступив із претензією про нестачу боєприпасів.

Конфлікт між пригожиним та військовим керівництвом рф зростає.

“Ми спостерігаємо за радіоперехопленнями і за зверненнями Пригожина в ефірі. Що в нього є тертя і конфлікт з командуванням “операцією”… з Герасимовим. Сам Пригожин, а також його терористи ображали військове керівництво країни-агресора, в тому числі Герасимова.

Воно (ред. ПВК “Вагнер”) суттєво зазнало втрат і, можна сказати, більша частина його полягла на бахмутських полях. Зрозуміло, що ці процеси ведуть до того, що їхня безславна історія в середній перспективі закінчиться”, — заявив в етері телемарафону речник Східного угруповання ЗСУ полковник Сергій Череватий.

Раніше видання The New York Times повідомляло, що росія втратила у війні проти України близько 200 тисяч осіб. 

Намагаючись не допустити кульмінації наступу на Бахмут військове командування рф задіює до боїв новобранців. Бойовики групи “Вагнера” також можуть взяти тимчасову тактичну паузу, щоб дочекатися цих російських підкріплень і поповнити свої запаси, готуючись до дорогих операцій у центральній частині Бахмута. 

Це означає, що Вагнер і звичайна російська армія вкотре будуть використовувати росіян для досягнення цілі — взяття Бахмута і життя найманців для них зовсім не в пріоритеті.

Запис до “Вагнер”

Українська журналістка Яніна Соколова під прикриттям дізнається про запис до ПВК. Фото: скріншот

Українська журналістка Яніна Соколова вирішила дізнатися як проходить відбір до ПВК. Вона представилася дружиною чоловіка, який, начебто, хоче підзаробити у війні проти України.

Так званий рекрутер ПВК повідомив, що набирають до війська всіх охочих, також вказав оплату, але на запитання про виплати у разі смерті чоловіка — рекрутер не відповів. Крім того, представник ПВК запевнив, що якщо найманець отримає поранення, то його відправлять додому. На питання чи вбивали когось з вагнерівців кувалдою, чоловік відповідає, що не має такої інформації. 

“Як пощастить, вернеться або не вернеться”, — коментує рекрутер “Вагнер” рішення найманця вступити до ПВК.

Російські пабліки вже відкрито повідомляють, що керівництво країни намагаються зекономити навіть на виплатах після смерті для солдат рф, тож можливість “підзаробити” для російської родини падає навіть після смерті військового.

photo 2023 03 07 04 17 49 9a9a9

Роспабліки наводять статистику. Фото: телеграм

“Вік, після якого повна сума (12,4 млн руб.) обіцяних владою Росії гробових за смерть на війні проти України стає більшою за очікуваний майбутній заробіток чоловіка, у цінах 2022р. , зарплат чоловіків та жінок, пенсійного віку) у регіонах Росії.

У регіонах Східного Сибіру та Далекого Сходу вищі заробітки компенсуються нижчою цінністю свого життя (висока смертність від поведінкових чинників). Ймовірність отримати всю обіцяну суму невелика. Військова бюрократія зробить усе, щоб заощадити на російському солдаті навіть по смерті”, – пишуть у роспабліках.

Фото: росЗМІ

Читайте також: У Європарламенті ПВК «Вагнер» можуть визнати терористичною організацією: що це означає?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Норвезька рада анонсувала новий прийом заявок на грошову допомогу в 2025

Семаковська Тетяна 10:25, 14 Січня 2025

Норвезька рада у справах біженців (NRC) відкриває прийом заявок на грошову допомогу 2025. Заявки прийматимуть з 20 січня по 29 січня. Отримати кошти зможуть чотири категорії.

Про деталі програми NRC, реєстрацію та критерії, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зареєструватися на норвезьку допомогу?

З 20 січня з 9:00 по 29 січня 17:00 Норвезька рада у справах біженців в Україні відкриває прийом заявок на отримання багатоцільової грошової допомоги.

Зверніть увагу, що всі подані протягом цього періоду заявки, будуть оцінюватися однаково. Людей просять не навантажувати сайт в перший день. Також, до розгляду будуть брати лише першу спробу подачі заявки. Усі наступні заявки автоматично видаляються.

Фінансування NRC обмежене тому отримати грошову допомогу від Норвезької ради 2025 зможуть не всі.

Хто може отримати допомогу від Норвезької ради?

В 2025 році отримати допомогу зможуть:

  • особи, що проживають на територіях, визначених як території, на яких ведуться бойові дії;
  • внутрішньо переміщені особи, які були змушені покинути свої домівки;
  • внутрішньо переміщені особи, що проживають на територіях із високою інтенсивністю бойових дій;
  • важливим критерієм є те, що домогосподарство фізично знаходиться на території України.

Якщо ви отримували грошову допомогу від Норвезької ради у минулих роках, то все одно можете подати заявку. Але домогосподарства, які отримали грошову допомогу від NRC або інших гуманітарних організацій менше, ніж пів року назад, можуть бути виключені з розгляду.

Заявку на реєстрацію можна буде заповнити на сайті Норвезької ради 20 січня з 9:00.

Як не потрапити на шахрайство?

Зверніть увагу, що заповнювати заявку потрібно на офіційному сайті Норвезької ради. Це безплатно. NRC ніколи не запитує ваші банківські дані, PIN-коди або CVV.

Ось список документів, які потрібні для реєстрації на офіційному сайті:

  • паспорт або ID-картка;
  • довідка ВПО (для домогосподарств із ВПО);
  • свідоцтва про народження дітей (за наявності);
  • ідентифікаційні номери платників податків (ІПН) для всіх членів домогосподарства віком від 18 років;
  • номер банківського рахунку у форматі IBAN (UA + 27 символів). Соціальні, пенсійні рахунки або рахунки “ЄПідтримки” не приймаються.

Заповнення заявки не гарантує отримання коштів, але значно збільшує ваші шанси. Коректно заповнюйте всі дані.

Як перевірити статус заявки на допомогу від NRC?

В 2025 році не будуть відправляти статусу заявки через SMS/WhatsApp. Але ви отримаєте сповіщення про важливі оновлення в інструменті самоперевірки на платформі NeedAid.

Для цього натисніть “Перевірити статус”, введіть код заявки (ID) та номер телефону, вказаний під час реєстрації. Якщо ви втратите код заявки, ви не зможете перевірити свій статус.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де взяти витяг про фактичне місце проживання з дитиною: інструкція

Семаковська Тетяна 14:00, 13 Січня 2025
Отримати витяг про місце проживання дитини можна онлайн / фото ілюстративне, Pexel

Для отримання допомоги на дитину батьків можуть попросити надати документи, зокрема й витяг про фактичне місце проживання з дитиною. Наприклад, якщо донор надає перевагу допомозі дітям з прифронтових територій, то такий витяг важливий для підтвердження. Також він потрібен для того, щоб влаштувати дитину до школи чи садочку.

Як отримати витяг про місце проживання дитини онлайн, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Де отримати витяг про місце проживання дитини онлайн?

Для того, щоб отримати документ потрібно авторизуватись в застосунку Дія, після цього ви зможете зробити це онлайн, дотримуючись наступних кроків:

  • у застосунку Дія оберіть кнопку “Сервіси”;
  • оберіть пункт “Довідки та витяги”;
  • оберіть пункт “Витяг про місце проживання дитини” та “Продовжити”.

Якщо інформація про дитину наявна у Реєстрі територіальної громади, то ви отримаєте документ в Дії у кілька кліків, він завантажиться в pdf форматі. У вас буде 24 години на його завантаження.

Якщо витяг не сформувався, необхідно актуалізувати дані про себе та своє зареєстроване місце проживання у реєстрі.

Нагадаємо, що разом з витягом часто потрібна й довідка про склад сім’ї. Утім, виникає проблема — ще у 2019 році Мінсоцполітики своїм наказом скасував цей документ, замінивши його на інший схожий за наповненням. Утім, у 2019 році згідно з наказом Мінсоцполітики від 17 липня 2019 № 1106 ця довідка була скасована. Тоді її замінили на Довідку про склад зареєстрованих осіб у житловому приміщенні,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Норвезька рада анонсувала новий прийом заявок на грошову допомогу в 2025

Норвезька рада у справах біженців (NRC) відкриває прийом заявок на грошову допомогу 2025. Заявки прийматимуть з 20 січня по 29 січня. Отримати кошти зможуть чотири […]

Де взяти витяг про фактичне місце проживання з дитиною: інструкція

Для отримання допомоги на дитину батьків можуть попросити надати документи, зокрема й витяг про фактичне місце проживання з дитиною. Наприклад, якщо донор надає перевагу допомозі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

15 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби […]