Скільки бахмутян планують повертатися в Бахмут після війни, — опитування

Семаковська Тетяна 13:23, 8 Березня 2023

завантаження 4 c10a42 березня  редакція “Бахмут. IN. UA” опублікувала опитування, яке допомогло визначити очікування мешканців від громадського простору нового Бахмута, збудованого чи відновленого після перемоги. Опитування було анонімним, участь в ньому взяло понад 6 тисяч бахмутян, понад 80% опитуваних виявили бажання повернутися в Бахмут після війни.

 

Результати опитування. Фото: “Бахмут. IN. UA”

Участь в опитуванні взяли 6 404 осіб, з них понад п’ять тисяч жінок та понад тисячу чоловіків.

Результати опитування. Фото: “Бахмут. IN. UA”

92% опитаних респондентів не є підприємцями, понад 7% мають власну справу.

Результати опитування. Фото: “Бахмут. IN. UA”

Серед опитаних осіб є різні вікової категорії, близько 11% відсотків є молоддю до 25 років, 19% віком від 25 до 35 років, 20% від 45 до 55 років, 23% від 35 до 45, і 24% люди від 55 до 65 років і більше.

Результати опитування. Фото: “Бахмут. IN. UA”

34% відсотків опитаних бахмутян мають роботу, 22% тимчасово не працюють, 21% складають пенсіонери, 8, 5% в пошуках роботи, 6% матері в декреті, близько 5% студенти, 2, 5% люди, що працюють та навчаються.

Результати опитування. Фото: “Бахмут. IN. UA”

В Бахмут планують повертатися понад 80% осіб, 17% важко відповісти на це питання, 1, 1% зазначили, що не планують повертатися в місто. 

Результати опитування. Фото: “Бахмут. IN. UA”

На думку 63% бахмутян, план розбудови Бахмута має відбуватися із залученням національних та міжнародних експертів, 39% опитаних вважають, що це має відбуватися шляхом створення робочих груп серед мешканців та включенням представників різних сфер. 31% опитаних висловили думку, що мешканці мають голосувати в онлайн-режимі за архітектурні проєкти. 22% опитаних вважають, що це робота виключно управлінь міської ради, депутатів та архітекторів. 17% проголосували за громадські слухання.

Результати опитування. Фото: “Бахмут. IN. UA”

68% опитаних респондентів заявили, що розглядають можливість долучитися до відбудови Бахмута. Зокрема, мова йде про планування, роботу в будівництві, створення громадських просторів та пожертви. 27% опитуваних заявили, що їм важко відповісти на це питання. Понад 3% респондентів не готові долучитися до відбудови Бахмута. 

Результати опитування. Фото: “Бахмут. IN. UA”

Думки бахмутян, стосовно вигляду міста після війни значно розділилися. 54% опитаних хочуть, щоб місту повернули довоєнний вигляд, в той час, як 42% хочуть, щоб місто відбудували наново.

Результати опитування. Фото: “Бахмут. IN. UA”

Бахмутяни активно голосували за покращення міського простору. Відтак, 58% опитаних вважають, що Бахмуту не вистачало сучасного тепломодернізованого житла. 53% хотіли б, щоб у місті було більше укриттів. 52, 9 %заявили про нестачу зон відпочинку на природі, 52, 8% хотіли б, щоб місто попіклувалося про збільшення місць для купання влітку та взимку. 

48% опитаних хотіли б бачити зручний й сучасний транспорт в місті. 47,4 % хотіли б додати зелені зони для Бахмута. 47, 3% хочуть бачити зони для розваг і розвитку дітей. 42% хотіли б бачити відкриті простори для підлітків й молоді. 41% виступає за спортивні зони в місті. 40, 4% опитаних пропонують додати сучасні засоби організації міського трафіку, це світлофори, розмітка, парковки.

40, 3% бачать в Бахмуті більше шкіл та ВНЗ, 39, 5% пропонують встановити в Бахмуті майданчики для роздільного збору сміття. 39, 3 % бачать в місті більше доріжок та парковок для велотранспорту. 37% бачать в місті більше зон для промислових підприємств та бізнесу. 36% пішохідні маршрути, які зв’язують всі райони міста. 34% наголошують, що місто повинно бути зручним та пристосованим для людей з особливими потребами. 31% бахмутян в Бахмуті хочуть бачити більше громадських просторів, на кшталт тих, де можна проводити кінопокази, зустрічі і т.д. 26% проголосували за планування районів для приватної забудови, 17% пропонують додати більше меморіальних комплексів.

Фото: Reuters

Читайте також: На відновлення землі підуть сотні років: як війна вплинула на ґрунти Бахмута

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 13 Липня 2025
Квартирний облік / фото Мінветеранів

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники бойових дій можуть претендувати на повну компенсацію вартості квартири.

Детальніше про те, як стати на квартирний облік — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як ветеранам стати на квартирний облік у 2025 році

Міністерство у справах ветеранів України опублікувало докладну інструкцію про те, як ветерани, родини загиблих захисників і внутрішньо переміщені особи можуть отримати безоплатне житло або грошову компенсацію від держави.

Перший крок — стати на квартирний облік. З цього починається процес отримання державної підтримки. Після цього — очікування черги, рішення місцевої влади і, зрештою, надання житла або компенсації.

Хто має право стати на облік

Податися на квартирний облік можуть громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і належать до однієї з таких категорій:

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО).

На яких підставах беруть на облік

Серед основних причин:

  • житлова площа менша за встановлену норму;
  • дві або більше сімей мешкають в одній кімнаті або разом проживають особи різної статі, старші за 9 років;
  • тяжкі хронічні захворювання, які унеможливлюють спільне проживання;
  • житло не відповідає санітарним чи технічним вимогам;
  • проживання в гуртожитках або комунальних квартирах;
  • оренда житла (державного, комунального чи приватного) за офіційним договором не менше ніж 5 років.

Які документи потрібно подати

  • заява про взяття на облік (підписана всіма членами родини);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (на кожного члена родини);
  • копія посвідчення УБД, інвалідності або документа, що підтверджує статус члена родини загиблого;
  • довідки про перебування на обліку за місцем роботи або підтвердження відсутності такого обліку;
  • для ВПО — довідки відповідний про статус для кожного члена родини.

Куди звертатися

Заяву можна подати до одного з таких органів:

  • Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • виконавчий комітет сільської, селищної чи міської ради;
  • райдержадміністрація в місті Києві — за місцем проживання.

Рішення ухвалюється впродовж одного місяця. Заявник отримує письмову відповідь із зазначенням дати постановки на облік або причин відмови.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники […]

10:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]