“Кільце для ЗСУ в Бахмуті”: як російські медіа чинять психологічний тиск на військових?

Семаковська Тетяна 10:45, 2 Березня 2023

331381277 1295422754347444 4164198784450239585 n 6bc41Ситуація довкола Бахмута міняється майже щодня. Окупанти кидають на захоплення міста тисячі своїх солдатів, не рахуючись з втратами. Однак, така тактика не дала очікуваного швидкого результату. Тож, останніми днями в російському інформпросторі все більше намагаються чинити психологічний тиск на оборонців Бахмута.

Російські джерела видають малі тактичні успіхи за великі перемоги, як це було з селищем Ягідне. Окупанти, попри великі втрати продовжують видавати дійсне за бажане, чимало говорять про кільце для Бахмута, хоча українське командування вкотре наголошує, що ЗСУ мають можливість провести контрольований вихід з Бахмута, якщо вважатимуть за потрібне. Про ніяке оточення наразі не йдеться.

Пропагандисти навіть  прогнозують для Бахмута сценарій оборони “Азовсталі” в Маріуполі. Кілька російських джерел раніше відзначили, що група Вагнера наближається до металургійного заводу “АЗОМ” (ред. завод по обробці кольорових металів) на півночі Бахмута. На їхню думку, бойові дії в Бахмуті можуть зосередитися на території заводу, оскільки Вагнер намагається просунутися в центр міста.  

Окупанти порівняли завод “АЗОМ” з українськими оборонними зусиллями на заводі “Азовсталь” у Маріуполі та металургійному заводі “Азот” у Сєвєродонецьку в 2022 році. Інститут вивчення війни вважає, що окупанти можуть спробувати оточити Бахмут найближчими тижнями.

Нагадаємо, що раніше Володимир Зеленський наголосив, що Україна продовжить утримувати Бахмут, але “не за будь-яку ціну”, маючи на увазі життя воїнів. 

Заступниця міністра Міноборони Ганна Маляр повідомила, що ситуація в Бахмуті “дійсно напружена”

«Зараз епіцентром бойових дій є Бахмут. Ми це спостерігаємо вже декілька місяців. Ворог сконцентрував там свої ключові зусилля, оскільки має мету вийти на кордони Донецької області. Ситуація там дійсно напружена»

Також, у пропагандистських джерелах почали активно звинувачувати ЗСУ в своїх злочинах, зокрема в мародерстві, нещодавно пропагандисти створили черговий, нашвидкуруч зліплений, відеоролик, в якому вони розповідають, що наша армія, начебто, мародерить, забирає собі всю гуманітарну допомогу та краде в своїх же. Втім, насправді це відео створене з нарізаних частин знятих українськими воїнами. 

Таким чином, російська пропаганда намагається компенсувати невдачі власної армії та дискредитувати ЗСУ і посилити психологічний тиск на воїнів, які боронять Бахмутський напрямок.

Зазначимо, що Радник президента України Олександр Роднянський заявив 28 лютого, що українські війська можуть стратегічно відступити з позицій у Бахмуті, якщо це буде необхідно, але відхід українських військ з Бахмута не означатиме, що російські війська зможуть швидко взяти Бахмут.

Фото: 93 ОМБР

Читайте також: Що означатиме відступ ЗСУ з Бахмута?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро