Коли розпочнуться зимові канікули у 2025 році: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 26 Грудня 2024
Шкільне заняття / фото ілюстративне, iStock

Навчальний рік 2024-2025 в Україні продовжується. За плечима школярів один пройдений семестр та повноцінні зимові канікули. Утім, а коли саме вони розпочинаються у школах?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, коли саме починаються зимові канікули в школах 2024-2025 та скільки вони триватимуть. 

Зимові канікули у школах у 2025 році

З огляду на ризик блекаутів, заклади освіти отримали право самостійно регулювати навчальний процес та тривалість зимових канікул 2025. Це стосується встановлення канікул, часу початку та закінчення уроків.

Є певні рекомендації від Міністерства освіти та науки України (МОН). Згідно з рекомендацією, відпочинок для дітей розпочинатиметься 30 грудня 2024 року та триватимуть до 10 січня 2025 року включно. 

Відомо, що зимові канікули у Києві вже в розпалі. Вони розпочалися 23 грудня 2024 року та триватимуть до 11 січня 2025 року. Додаткові канікули надаватимуть учням перших класів із 17 до 22 лютого 2025 року.

Інша ситуація у більшості навчальних закладах Дніпропетровської області. Там відпочинок для дітей триватиме з 25 грудня 2024 року до 7 січня 2025 року.

Учні одеських шкіл підуть на зимові канікули з 30 грудня 2024 року по 10 січня 2025 року, як і було зазначено у рекомендаціях МОН.

Чи будуть додаткові канікули взимку

Навчання в Україні може відбуватися як в очній, так і в дистанційній формі. Утім, складна ситуація з енергопостачанням в зимовий період та невизначеність змусила деякі школи прийняти рішення щодо скасування осінні канікули, щоб, за необхідності, подовжити період зимового відпочинку для учнів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Квитанція замість права власності: як у Бахмуті окупанти оформлюють спадщину

Валентина Твердохліб 12:05, 4 Квітня 2025
окупації, спадщину
Зруйноване житло в Бахмуті / фото росджерела

Окупаційна влада роз’яснила, як оформлювати спадщину в Бахмуті за російським законодавством. Для оформлення спадщини прийматимуть сумнівні документи та довідки. Зокрема, доказом можуть стати квитанції за оплату комунальних послуг, що відкриє шлях до заволодіння майна шахраями.

Про офомлення спадщини в Бахмуті повідомляють росджерела.

Окупанти оформлюють спадщину в Бахмуті

У січні 2025 року окупанти відновили роботу Артемівського міського суду, призначивши туди суддів з рф. Тепер у цю установу звертаються бахмутяни, які виїхали на непідконтрольні Україні території. Одним з питань, яке може вирішити суд, є оформлення спадщини. Наразі суд — це єдина інстанція, яка може передати майно спадкоємцю, оскільки нотаріуса для Бахмута окупанти так і не призначили.

Окупанти стверджують, що наразі не утворений Артемівський нотаріальний округ, а обов’язки нотаріальних дій на інших нотаріусів не покладено. Через це є перешкода для вступу спадкоємців у права спадкування. Звертатися за захистом прав треба лише в суд.

При цьому спадкоємці можуть подати позов щодо підтвердження фактичного прийняття спадщини. Для цього люди можуть надати в суд:

  • довідку про проживання спільно зі спадкодавцем;
  • квитанцію про сплату податку;
  • квитанцію про сплату комунальних послуг;
  • ощадна книжка на ім’я спадкодавця;
  • паспорт транспортного засобу на ім’я спадкодавця;
  • договір для проведення ремонтних робіт.
спадщину
Перелік документів / скриншот із росджерел

Такі сумнівні документи й довідки можуть відкрити шлях до заволодіння майном у шахрайський спосіб. Деякі бахмутяни виїжджали без документів, тому їх могли викрасти інші люди. Тепер це може дати право шахраям заволодіти чужим майном.

Маючи ці документи, Артемівський суд, який підпорядкований окупантам, може передати спадщину іншим особам.

Нагадаємо, що окупаційна влада анонсувала іпотечну програму для заселення Бахмута. У місто, нібито, заселятимуть родини з рф. Як працюватиме ця програма, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти облаштували “лабораторію дронів” у Бахмуті — готують БПЛА для фронту

Валентина Твердохліб 11:25, 4 Квітня 2025
бахмуті
“Лабораторія дронів” у Бахмуті / скриншот

Окупований Бахмут зараз більше схожий на військову базу, ніж на місто. Звідси окупанти надають вогневу підтримку штурмовим групам, які наступають на українські міста. Також у місті відкрили майстерню з виготовлення і ремонту дронів для фронту.

Про те, як окупанти використовують Бахмут у військових цілях, розповіли російські пропагандисти.

Ситуація в Бахмуті

Російські військові перетворили Бахмут на справжню військову базу. Місто не відновлюють для заселення, натомість його використовують для цілей окупантів. Звідси йде підтримка окупантам, які воюють на лінії фронту.

Днями до Бахмута приїхали пропагандисти, які показали, як “працюють” окупанти, які перебувають у місті. Зокрема, росіяни надають вогневу підтримку штурмовикам, які наступають на українські міста. Самі росіяни зізнаються, що з Бахмута вони б’ють по Костянтинівці з РСЗВ “Град”.

Росіяни ведуть вогонь з Бахмута / скриншот

Також окупанти облаштували в Бахмуті “лабораторію дронів”. Тут вони ремонтують пошкоджені дрони і створюють нові. Окрім цього, тут виготовляють скиди для безпілотників. Виробництво дронів тут, нібито, йде без зупинок.

Виробництво дронів / скриншот
Хвостовики для скидів / скриншот

Нагадаємо, що окупанти використовують для своїх цілей і частково вціліле житло бахмутян. Як росіяни облаштували свої позиції у квартирах, дивіться у нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

окупації

Квитанція замість права власності: як у Бахмуті окупанти оформлюють спадщину

Окупаційна влада роз’яснила, як оформлювати спадщину в Бахмуті за російським законодавством. Для оформлення спадщини прийматимуть сумнівні документи та довідки. Зокрема, доказом можуть стати квитанції за […]

бахмуті

Окупанти облаштували “лабораторію дронів” у Бахмуті — готують БПЛА для фронту

Окупований Бахмут зараз більше схожий на військову базу, ніж на місто. Звідси окупанти надають вогневу підтримку штурмовим групам, які наступають на українські міста. Також у […]

Квітневий перерахунок пенсій 2025: нові суми, умови та отримувачі

З 1 квітня 2025 року в Україні автоматично перерахують пенсії для працюючих пенсіонерів та пенсіонерок, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували офіційно працювати. […]

торецька

Росіяни намагаються прорватися до українських позицій у Торецьку через каналізацію

Торецький напрямок є одним з основних для рф. Окупанти активізували тут наступальні дії, залучивши нові сили і резерви. Щоб обійти українську оборону в Торецьку, ворог […]

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро