Карта захоплених територій Донеччини у 2024 році: що під контролем рф

Семаковська Тетяна 14:00, 8 Січня 2025

У 2024 році просування росіян на окремих ділянках значно пришвидшилось. Карта бойових дій Донецької області все більше вкривалась маркуванням — окуповано. Так аналітичний ресурс Deep State маркує захоплені росіянами території. За 2024 рік 105 сіл/селищ та 6 великих міст помаркували на карті Донеччини червоним.

Редакція проаналізувала, скільки міст та сіл перейшли під російський контроль в 2024 році.

Січень

Перша половина січня 2024 року пройшла, в порівнянні з іншими місяцями, менш активно. Змін на фронті не фіксували. Вже 18 січня з’явилася інформація про фактичну окупацію села Веселе, на Бахмутському напрямку. Але її не підтверджували остаточно.

З 19 по 21 січня починаються активні просування росіян в Авдіївці, окупанти захопили територію ресторанного комплексу “Царська охота”. Російські війська займали позиції в приватному секторі.

Січень  — 0 міст окуповано, 0 сіл окуповано.

Лютий

Авдіївка станом на 18 лютого 2024 року / мапа Deep State

На початку лютого росіяни починають формувати котел у Авдіївці. Просуваються також східніше Часового Яру. В середині лютого до Авдіївки перекидають 3 ОШБр для стримування ворога, місто обороняється. 16 лютого росіяни виклали знімок з російським прапором з району Авдіївської залізничної лікарні та міського парку. 17 лютого Олександр Сирський, Головнокомандувач ЗСУ повідомив, що Сили Оборони залишили Авдіївку. 

Бої за Авдіївку тривали практично з перших місяців вторгнення. Місто оборонялось майже два роки. В 2024 році росіяни захопили Авдіївський коксохімічний завод. Згодом стало відомо, що росіяни розстрілювали українських полонених на Зеніті. 22 лютого росіяни окупували н.п. Побєда. 24 лютого окупували село Ласточкине. 26 лютого підтвердили окупацію одразу двох сіл Степового та Сєверного.

Лютий — 1 місто окуповано, 4 села окуповано.

Березень

Іванівське станом на 1 березня 2024 року / мапа Deep State

На початку березня важка ситуація біля села Іванівського, Бахмутського району. Росіяни почали заявляти про його окупацію, але це не відповідало дійсності. Тривають бої біля Тоненького та Орлівки. 

Березень — 0 міст окуповано, 0 сіл окуповано.

Квітень

Бердичі станом на 27 квітня 2024 року / мапа Deep State

3 квітня росіяни окупували село Водяне. Тим часом російська піхота вже починає заходити до крайніх осель Часів Яру. 9 квітня росіяни захопили західні околиці Первомайського. 10 квітня підтвердили повну окупацію села. 13 квітня росіяни захопили Богданівку. Почалось стрімке просування в Очеретиному. 26 квітня росіяни окупували одразу два села: Соловйове та Семенівку. 27 квітня під контроль рф перейшло село Бердичі.

Квітень — 0 міст окуповано, 6 сіл/селищ окуповано.

Травень

Архангелське окуповане / мапа Deep State

1 травня підтвердили окупацію двох сіл Керамік та Новокалинове. 4 травня окупували село Архангельське, на наступний день підтвердили й контроль рф над Котлярівкою, таким чином на початку травня росіяни вийшли на адміністративні межі селища Очеретине. 

В середині травня росіяни активізувались на Харківському напрямку, це було помітно за кількістю атак та захоплених населених пунктів там. 26 травня окупували село Уманське. Наступного дня підтвердили окупацію села Нейталове

Травень — 0 міст окуповано, 6 сіл/селищ окуповано.

Червень

Іванівське станом на 10 червня 2024 року / мапа Deep State

6 червня росіяни окупували Іванівку. 10 червня під контроль рф перейшло село Іванівське, 14 червня — Новопокровське, 21 червня — Шуми. 23 червня повідомили про неповну окупацію Новоолександрівки.

Червень — 0 міст окуповано, 4 сіл/селищ окуповані.

Липень

Прогрес станом на 21 липня 2024 року / мапа Deep State

4 липня ворог окупував села Сокіл та Восход, 11 липня армія рф окупувала Євгенівку. 14 липня повідомили про захоплення село Урожайне, 20 липня про село Роздолівка, 21 липня про село Прогрес, 27 липня про село Вовче.

Липень — 0 міст окуповано, 7 сіл/селищ окуповано.

Серпень

Тимофіївка станом на 1 серпня 2024 року / мапа Deep State

1 серпня підтвердили окупацію села Тимофіївка, увечері з’явилися дані про захоплення села Веселе, що східніше Гродівки. 7 серпня росіяни окупували Сергіївку. 13 серпня стало відомо одразу про три захоплених населених пункти: Лисичне, Іванівку та Свиридонівку. Наступного дня Желанне та Орлівка — теж перейшли під контроль рф. 17 серпня окупована Миколаївка. 20 серпня підтвердили окупацію трьох сіл: Межове, Скучне та Журавка.

22 серпня ще три села перейшли під контроль рф, йдеться про Комишівку, Завітне та Новожеланне. 26 серпня село Птиче теж опинилося  під контролем рф. 28 серпня ще два села на Донеччині захопили російські війська, це Мемрик та Калинове. 31 серпня окупували село Карлівку. У серпні значно зросла активність російських штурмів та просувань. Росіяни кинули сили на захоплення Донеччини.

Серпень — 0 міст окуповано, 19 сіл/селищ окуповано.

Вересень

Українськ станом на 24 вересня 2024 року / мапа Deep State

1 вересня росіяни захопили Парасковіївку, 2 вересня Долинівку, 3 вересня Пречистівку, а 7 вересня село Невельське. 9 вересня під контроль росіян перейшло село Водяне, 12 вересня — село Лісівка. 14 повідомили про Галицинівку. 24 вересня окупували місто Українськ, а 29 — Маринівку. Останні дні вересня армія рф почала заходити у Вугледар.

Вересень — 1 місто окуповано, 8 сіл окуповано.

Жовтень

Вугледар станом на 2 жовтня 2024 року / мапа Deep State

2 жовтня підтвердили окупацію міста Вугледар. 7 жовтня росіяни повністю окупували місто Красногорівку. 8 жовтня рф захопила село Желанне Перше. 10 жовтня одразу три населені пункти перейшли під контроль росіян, йдеться про Миколаївку, Красний Яр, Крутий Яр. 16 жовтня захопили село Острівське. 21 жовтня село Желанне Друге перейшло під контроль росіян. 23 жовтня село Новосадове, яке знаходиться на кордоні Донецької та Луганської області — окупували.

28 жовтня росіяни захопили місто Гірник. 30 жовтня під окупацією опинилося два села Богоявленка та Новоукраїнка. 30 жовтня підтвердили окупацію міста Селидове. В цей же день під контроль рф перейшли два села: Вишневе та Зоряне. Ворогу вдалось за жовтень захопити остаточно території 3 великих міст Донеччини.

Жовтень —  4 міста окуповано, 11 сіл/селищ окуповано.

Листопад

Населений пункт Шахтарське станом на 3 листопада 2024 року / мапа Deep State

2 листопада росіяни окупували Ясну Поляну. 3 листопада ворог окупував Курахівку та Шахтарське. 5 листопада ворог окупував Степанівку, а 8 — Новоолексіївку.

Далі кілька днів підряд росіяни захоплюють села одне за одним: 14 — Іллінівку, 15 — Рівнопіль, 16 — Максимівку, 17 — Григорівку. 20 листопада під контроль рф перейшов населений пункт Нова Іллінівка, 22 листопада село Дальнє. Також окупували н.п. Катеринівку та Юріївку. 27 ворог окупував села Новоселидівку та Петрівку. 30 листопада росіяни захопили села Жовте, Пустинку та Роздольне.

Листопад — 0 міст окуповано, 18 сіл/селищ окуповано.

Грудень

Благодатне станом на 5 грудня 2024 року / мапа Deep State

1 грудня росіяни окупували село Берестки, 5 грудня — село Благодатне. 6 грудня під окупацію перейшли Новопустинка, Старі Терни, Іллінка та Новодмитрівка. 12 грудня ворог захопив селище Зоря.

14 грудня армія рф окупувала одразу 4 населені пункти: Веселий Гай, Єлізаветівку, Романівку, Новотроїцьке, Пушкіне. З середини грудня росіяни день за днем захоплювали село, так 17 грудня під контролем рф опиналось село Ганнівка, 18 грудня — Сонцівка, 19 грудня – Трудове, 20 грудня — Костянтинопольське. 24 грудня стало відомо про окупацію 3 сіл, це Макарівка, Сухі Яли, Зеленівка. 25 грудня ще два села, це Новооленівка та Сторожеве. 26 грудня під контроль рф перейшло село Українка.

Грудень — 0 міст окуповано, 22 сіл/селищ окуповано.

Загалом за 2024 рік, російська армія окупувала 107 сіл селищ та 4 міста. 

Найінтенсивніші бої ворога фіксували у серпні, листопаді та грудні, коли окупанти захопили найбільше територій. Січень та березень стали єдиними місяцями, коли росіяни не окупували жодного села чи міста.

Сили Оборони утримували кожну позицію попри переважаючу кількість противника та брак зброї. Про втрати українських військових на Донеччині – невідомо. Кожне село, селище та місто утримували та боронили від ворога українські військовослужбовці, даючи цивільним час на евакуацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільком евакуйованим з Донеччини надали безоплатне житло у 2024 році

Валентина Твердохліб 11:05, 9 Січня 2025
черкаси житло
Шелтер для переселенців у Черкасах / фото Черкаська міськрада

На Донеччині триває евакуація населення. Вона повністю безоплатна. Також за потреби людям надають безоплатний тимчасовий прихисток, де вони можуть мешкати скільки їм потрібно.

Скільком евакуйованим у 2024 році надали безоплатне житло, під час брифінгу розповів начальник відділу з питань надання соціальних послуг Департаменту соціального захисту населення Донецької ОВА Дмитро Пожарський.

Скільки ВПО отримали безоплатне житло у 2024 році

Жителі Донеччини, які евакуювалися до інших регіонів України, можуть отримати різноманітну допомогу. Всім, хто потребує прихистку, надають тимчасове житло, в якому можна мешкати скільки потрібно. Безоплатні місця для проживання надають у закладах комунальної форми власності чи волонтерських організацій.

За 2024 рік було безоплатне розселено понад 4 тисячі евакуйованих з Донеччини.

“За 2024 рік, який виявився дуже складним, ми безкоштовно розселили 4057 осіб. Це люди, які побажали евакуюватися, але яким не було де розміститися. Всім їм надали прихисток. Із них були 971 дитина і 463 особи з інвалідністю та маломобільні особи”, — розповів Дмитро Пожарський.

Всіх цих людей безоплатно розмістили у таких областях:

  • Рівненська;
  • Кіровоградська;
  • Житомирська;
  • Закарпатська;
  • Волинська;
  • Дніпропетровська;
  • Черкаська;
  • Львівська;
  • Тернопільська;
  • Чернівецька;
  • Полтавська;
  • Івано-Франківська.

Евакуація з безоплатним розселенням триває і в 2025 році. За перший тиждень року було безоплатно розміщено 17 людей. Їх прихистили у Дніпропетровській області.

На сьогодні з Донеччини можлива евакуація з розселенням до Івано-Франківщини. Якщо будуть охочі, то черговий рейс відбудеться на початку наступного тижня.

Як зробити заявку на евакуацію з Донецької області

Звернення на евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Червоний Хрест: яка є допомога для переселенців у Запорізькій області (Оновлено)

Семаковська Тетяна 10:25, 9 Січня 2025
Допомога від Червоного Хреста в Пологівському районі / фото ТЧХУ.

Внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані в Пологівському районі (Запорізька область), надають гуманітарну допомогу. Зокрема, можна отримати одяг та реабілітаційне обладнання.

Про це повідомляє Пологівська Районна Філія Запорізької Обласної Організації ТЧХУ.

Примітка. Редакція оновлює матеріал о 10:56 9 січня. У попередній версії матеріалу була некоректна вказана локація, а саме місто Пологи. Редакція оновлює матеріал згідно з Редакційною Політикою.

Пологи, допомога для переселенців та переселенок

Товариство Червоного Хреста у місті Запоріжжя запрошує ВПО у модульний будиночок за адресою вулиця Сержанта Медведєва, 4. Тут з 9:00 до 14:00 ведуть прийом для переселенців та переселенок, які потребують одягу або ж реабілітаційного обладнання. Звертатися можна з понеділка по п’ятницю.

Якщо вам потрібний одяг, то з собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та довідку (ВПО). У випадку, якщо вам потрібне реабілітаційне обладнання, то необхідно надати паспорт та ідентифікаційний код, довідку (ВПО), а також ксерокопії документів. Зверніть увагу, що документи мають бути в оригіналі.

Допомогу надають лише внутрішньо переміщеним особам Пологівського району.

Нагадаємо, що практично кожен українець має право отримати грошову допомогу або гуманітарну, також зараз є багато можливостей безплатного навчання. Особливо це стосується вразливих верств населення, як ВПО. Вони можуть претендувати на виплати від держави, а також іншу різнопланову допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

черкаси

Скільком евакуйованим з Донеччини надали безоплатне житло у 2024 році

На Донеччині триває евакуація населення. Вона повністю безоплатна. Також за потреби людям надають безоплатний тимчасовий прихисток, де вони можуть мешкати скільки їм потрібно. Скільком евакуйованим […]

Червоний Хрест: яка є допомога для переселенців у Запорізькій області (Оновлено)

Внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані в Пологівському районі (Запорізька область), надають гуманітарну допомогу. Зокрема, можна отримати одяг та реабілітаційне обладнання. Про це повідомляє Пологівська Районна […]

покровськ

ЗСУ відбили росіян біля траси “Покровськ — Костянтинівка”: деталі

Росіяни спробували взяти під контроль трасу “Покровськ — Костянтинівка”. Вони атакували з Воздвиженки і змогли вийти на дорогу. ЗСУ вибили ворога з цього шляху. Про […]

Евакуаційний автобус

Евакуація з Донеччини автобусами: волонтери надають безоплатні квитки

На Донеччині триває евакуація населення. Переважна більшість людей евакуюються залізницею — безоплатні рейси щоденно курсують із Павлограда. При цьому людям допомагають і з квитками на […]

бахмут

Хто авдиторія Бахмут IN.UA: знайомимо з результатами опитування

На початку грудня “Бахмут IN.UA” запустило опитування для вас, наші читачі та читачки. Ми просили відповісти на шість питань, щоб більше дізнатися про нашу авдиторію. […]