Хто такий іван приходько: досьє на мера окупованої Горлівки

Валентина Твердохліб 14:10, 26 Жовтня 2024
Ілюстрація “Бахмут IN.UA”

Іван приходько регулярно фігурує в новинах окупаційної влади. Він вже багато років очолює окуповану Горлівку. До “кар’єри” на окупованій території приходько був українським державним службовцем.

Як іван приходько став мером Горлівки та звідки він родом — редакція зібрала детальне досьє на колаборанта.

іван приходько / фото росджерела

Іван приходько: юні роки, освіта і перша робота

Іван приходько народився 25 жовтня 1970 року в Донецьку. Почав працювати з 17 років учнем майстра у воєнторгу №288.

З 1989 року працював слюсарем-ремонтником у Донецькому виробничому вовняному об’єднанні “ДОНСУКНО”. Протягом трьох років став старшим майстром, а потім начальником ремонтно-механічного цеху.

У 1992 році став комерційним директором МКП “Зодіак”. З 1992 по 1996 рік — заступник директора МКП “Віктор”.

З 1997 по 1999 рік працював водієм у компанії “Індустріальний союз Донбасу”.

1995 року іван приходько вступив до Донецької академію будівництва та архітектури на спеціальність “Промислове та цивільне будівництво”. По завершенню навчання отримав диплом інженера-будівельника. 2012 року отримав ступінь магістра менеджменту організацій у Донецькому державному університеті управління.

Іван приходько: державна служба в Україні

З 2006 року іван приходько перебував на державній службі. Його перша державна посада — заступник голови ради з питань діяльності виконавчих органів у Куйбишевській районній раді Донецька.

У 2009-2010 роках приходько був першим заступником директора в Запорізькій філії ДП “Нафтогазмережі”.

У 2010 році приходько повернувся до рідного Донецька. З 2010 по 2013 роки був заступником голови Куйбишевської районної ради Донецька з питань діяльності виконавчих органів влади. З лютого 2013 року по жовтень 2014 року — заступником голови ради з питань діяльності виконавчих органів влади у Ворошиловському районі Донецька.

Іван приходько: кар’єра в “днр”

У жовтні 2014 року іван приходько перейшов на бік окупантів. Маючи досвід на державних посадах, його призначили так званим “головою адміністрації” Київського і Куйбишевського районів Донецька.

приходько про свою першу посаду в “днр” / скриншот із росджерел

На цій посаді приходько роздавав інтерв’ю російським медіа і розповідав про життя в Донецьку. Спочатку він розповідав про сильні обстріли з боку ЗСУ, великі руйнування, і разом з цим — про висадку троянд, гарну роботу комунальників і підвищення рівня свідомості донеччан і “ополченців”.

Слова приходька з інтерв’ю російському виданню / скриншот

У липні 2016 року в окупованій Горлівці стаються кадрові зміни. Тодішній ватажок “днр” олександр захарченко звільнив голову адміністрації Горлівки станіслава кіма після численних скандалів. На заміну кіма запросили приходька з Донецька.

Указ захарченка про призначення приходька “головою адміністрації Горлівки” / фото росджерела

З 14 липня 2016 року приходько став виконувачем обов’язків голови адміністрції Горлівки. З 4 червня 2018 року він остаточно отримав цю посаду. Очолює місто він і до сьогодні.

приходько і захарченко / фото росджерела

За “сумлінну роботу” на окупантів приходько був нагороджений відзнаками “днр”. 11 травня 2019 року “за визначні заслуги перед республікою та її народом” приходька нагородили орденом “днр”.

Інформація про вручення ордена / фото росджерела

Іван приходько: отруєння, обстріл з Himars, удар по готелю в Донецьку

Іван приходько мав відношення до незаконного збройного формування “кальміус”, члени якого брали участь у захопленні Донецька. У вересні 2016 року в Донецьку було ліквідовано командира “кальміуса” олександра немогая, його отруїли невідомою нервово-паралітичною речовиною.

Отруївся тоді й іван приходько, якого називали “неофіційним” заступником немогая та офіцером бригади “кальміус”. Він був у важкому стані, але лікарі поставили його на ноги.

Повідомлення про отруєння немогая і приходька / скриншот із росджерел

Також іван приходько був одним із постраждалих під час удару по готелю “Шеш-Беш” на околиці Донецька. Під час обстрілу, окрім приходька, в готелі перебували ексголова “роскосмосу” дмитро рогозін та голова уряду “днр” віталій хоценко. Вони разом відзначили День народження рогозіна. Всі троє отримали поранення.

За даними росджерел, під час удару по готелю “Шеш-Беш” загинули один з групи військових “царські вовки”, яку очолює рогозін, та охоронець віталія хоценка. Мер Горлівки тоді отримав контузію.

Наслідки обстрілу готелю “Шеш-Беш” / фото росджерела

Після того, як Україна отримала американські артсистеми Himars, приходько неодноразово почав звинувачувати ЗСУ в обстрілах Горлівки з цього виду озброєння. Під один із таких обстрілів приходько, начебто, потрапив і сам. Та ні він, ні члени його команди не постраждали. Звісно, перевірити правдивість цієї інформації неможливо.

Про обстріл з Himars / скриншот із росджерел

Горлівка: життя під час повномасштабної війни

За словами івана приходька, Горлівка відіграє велику роль під час повномасштабної війни. У квітні 2022 року в ефірі російського телебачення він заявив, що Горлівка зустрічатиме і розміщуватиме людей з так званих “звільнених” територій: Краматорська, Костянтинівки, Дружківки, Часового Яру і Бахмута. Також він сказав, що в місті проводитимуть так звану “фільтрацію” новоприбулих.

Наразі Горлівку зробили великим тиловим містом для окупантів. Місто давно живе на “військових рейках”.

Наприклад, нещодавно за ініціативи приходька громадських транспорт Горлівки обладнали РЕБами. Це, нібито, важливе рішення для “убезпечення водіїв і пасажирів від українських дронів”.

Громадський транспорт з РЕБами в Горлівці / скриншот

Також до Горлівки привозять “евакуйованих” з інших окупованих населених пунктів Донеччини. “Влада” Горлівки навіть запустила чат-бот для родин “евакуйованих”, щоб ті могли знайти свого родича, який перебуває в Горлівці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:05, 19 Травня 2025
Соціальне житло для переселенців з Маріуполя / фото Маріупольська міськрада

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення та міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба в коментарі виданню Інтерфакс-Україна.

Соціальне житло в Україні 2025

За словами Олексія Кулеби, в уряді наразі розглядають 50 громад, які можуть стати учасниками проєкту зі створення соціального житла. ЄІБ вже проводить оцінку пілотного проєкту, а підписання першої угоди можливе вже у 2025 році — після ухвалення Урядом усіх необхідних нормативно-правових актів.

Віцепрем’єр-міністр Олексій Кулеба додав, що суть проєкту полягає не лише в будівництві житла, а в чіткому розумінні цільової аудиторії з самого початку його реалізації. Уряд розглядає проєкти у зв’язку з економічною активністю в регіоні або з конкретними ініціативами місцевої влади. Зокрема, якщо голова громади або міський голова заявляє про готовність збудувати житло для двох тисяч родин, маючи розуміння того, де ці люди працюватимуть і де навчатимуться їхні діти, такий проєкт отримує перспективу для реалізації.

Як зазначають представники Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань ВПО, під час реалізації пілотної фази ініціативи планується побудувати понад 6 тисяч квартир для 16–18 тисяч громадян у 15 громадах, розташованих у центральній та західній Україні. Загалом на першому етапі передбачено будівництво близько 50 тисяч квартир.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Удар по Краматорську: росіяни атакували місто, є поранені

Валентина Твердохліб 13:10, 19 Травня 2025
краматорську
Наслідки ворожого удару / фото Краматорська міськрада

Росіяни здійснили вдарили по Краматорську. Внаслідок атаки постраждав приватний сектор міста.

Про це повідомляє Краматорська міськрада.

Удар по Краматорську 19 травня

Росіяни обстріляли місто Краматорськ. Удар прийшовся по приватному сектору.

За попередньою інформацією, внаслідок обстрілу є постраждалі. Точну кількість поранених поки не повідомляють.

Наразі на місці обстрілу працюють служби. Вони встановлюють наслідки обстрілу і надають допомогу постраждалим.

Нагадаємо, що мешканці та мешканки Краматорська, які постраждали внаслідок обстрілів, можуть отримати матеріальну допомогу. Вона передбачена людям, які офіційно зареєстровані в місті, та переселенцям, які фактично проживають у Краматорську і перебувають на обліку ВПО. Розмір матеріальної допомоги становить від 5 тисяч гривень. Як отримати матеріальну допомогу при пораненні, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку […]

14:05, 19.05.2025 Скопіч Дмитро
краматорську

Удар по Краматорську: росіяни атакували місто, є поранені

Росіяни здійснили вдарили по Краматорську. Внаслідок атаки постраждав приватний сектор міста. Про це повідомляє Краматорська міськрада. Удар по Краматорську 19 травня Росіяни обстріляли місто Краматорськ. […]

впо

Багатодітні родини-ВПО можуть отримати гуманітарну допомогу в Дніпрі: умови

У Дніпрі видаватимуть гуманітарну допомогу переселенцям і переселенкам з Донеччини. Її надаватимуть окремо на кожну родину. Для отримання допомоги треба пройти попередню реєстрацію. Про це повідомляє благодійна […]

олена зеленська

Переселенка з Часів Яру серед організаторів заходу, який відвідала Олена Зеленська: як пройшла подія

Перша леді Олена Зеленська приїздила з робочим візитом до Волині. Там вона відвідала музей сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку, де відбувся День спільнодії “СенсоТека” […]

бахмут

Бахмут не відбудовуватимуть: росія може перетворити зруйноване місто на “туристичний об’єкт”

Окупаційна адміністрація так званої “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, а “законсервувати” їх як “місця пам’яті про […]