Хто такий іван приходько: досьє на мера окупованої Горлівки

Валентина Твердохліб 14:10, 26 Жовтня 2024
Ілюстрація “Бахмут IN.UA”

Іван приходько регулярно фігурує в новинах окупаційної влади. Він вже багато років очолює окуповану Горлівку. До “кар’єри” на окупованій території приходько був українським державним службовцем.

Як іван приходько став мером Горлівки та звідки він родом — редакція зібрала детальне досьє на колаборанта.

іван приходько / фото росджерела

Іван приходько: юні роки, освіта і перша робота

Іван приходько народився 25 жовтня 1970 року в Донецьку. Почав працювати з 17 років учнем майстра у воєнторгу №288.

З 1989 року працював слюсарем-ремонтником у Донецькому виробничому вовняному об’єднанні “ДОНСУКНО”. Протягом трьох років став старшим майстром, а потім начальником ремонтно-механічного цеху.

У 1992 році став комерційним директором МКП “Зодіак”. З 1992 по 1996 рік — заступник директора МКП “Віктор”.

З 1997 по 1999 рік працював водієм у компанії “Індустріальний союз Донбасу”.

1995 року іван приходько вступив до Донецької академію будівництва та архітектури на спеціальність “Промислове та цивільне будівництво”. По завершенню навчання отримав диплом інженера-будівельника. 2012 року отримав ступінь магістра менеджменту організацій у Донецькому державному університеті управління.

Іван приходько: державна служба в Україні

З 2006 року іван приходько перебував на державній службі. Його перша державна посада — заступник голови ради з питань діяльності виконавчих органів у Куйбишевській районній раді Донецька.

У 2009-2010 роках приходько був першим заступником директора в Запорізькій філії ДП “Нафтогазмережі”.

У 2010 році приходько повернувся до рідного Донецька. З 2010 по 2013 роки був заступником голови Куйбишевської районної ради Донецька з питань діяльності виконавчих органів влади. З лютого 2013 року по жовтень 2014 року — заступником голови ради з питань діяльності виконавчих органів влади у Ворошиловському районі Донецька.

Іван приходько: кар’єра в “днр”

У жовтні 2014 року іван приходько перейшов на бік окупантів. Маючи досвід на державних посадах, його призначили так званим “головою адміністрації” Київського і Куйбишевського районів Донецька.

приходько про свою першу посаду в “днр” / скриншот із росджерел

На цій посаді приходько роздавав інтерв’ю російським медіа і розповідав про життя в Донецьку. Спочатку він розповідав про сильні обстріли з боку ЗСУ, великі руйнування, і разом з цим — про висадку троянд, гарну роботу комунальників і підвищення рівня свідомості донеччан і “ополченців”.

Слова приходька з інтерв’ю російському виданню / скриншот

У липні 2016 року в окупованій Горлівці стаються кадрові зміни. Тодішній ватажок “днр” олександр захарченко звільнив голову адміністрації Горлівки станіслава кіма після численних скандалів. На заміну кіма запросили приходька з Донецька.

Указ захарченка про призначення приходька “головою адміністрації Горлівки” / фото росджерела

З 14 липня 2016 року приходько став виконувачем обов’язків голови адміністрції Горлівки. З 4 червня 2018 року він остаточно отримав цю посаду. Очолює місто він і до сьогодні.

приходько і захарченко / фото росджерела

За “сумлінну роботу” на окупантів приходько був нагороджений відзнаками “днр”. 11 травня 2019 року “за визначні заслуги перед республікою та її народом” приходька нагородили орденом “днр”.

Інформація про вручення ордена / фото росджерела

Іван приходько: отруєння, обстріл з Himars, удар по готелю в Донецьку

Іван приходько мав відношення до незаконного збройного формування “кальміус”, члени якого брали участь у захопленні Донецька. У вересні 2016 року в Донецьку було ліквідовано командира “кальміуса” олександра немогая, його отруїли невідомою нервово-паралітичною речовиною.

Отруївся тоді й іван приходько, якого називали “неофіційним” заступником немогая та офіцером бригади “кальміус”. Він був у важкому стані, але лікарі поставили його на ноги.

Повідомлення про отруєння немогая і приходька / скриншот із росджерел

Також іван приходько був одним із постраждалих під час удару по готелю “Шеш-Беш” на околиці Донецька. Під час обстрілу, окрім приходька, в готелі перебували ексголова “роскосмосу” дмитро рогозін та голова уряду “днр” віталій хоценко. Вони разом відзначили День народження рогозіна. Всі троє отримали поранення.

За даними росджерел, під час удару по готелю “Шеш-Беш” загинули один з групи військових “царські вовки”, яку очолює рогозін, та охоронець віталія хоценка. Мер Горлівки тоді отримав контузію.

Наслідки обстрілу готелю “Шеш-Беш” / фото росджерела

Після того, як Україна отримала американські артсистеми Himars, приходько неодноразово почав звинувачувати ЗСУ в обстрілах Горлівки з цього виду озброєння. Під один із таких обстрілів приходько, начебто, потрапив і сам. Та ні він, ні члени його команди не постраждали. Звісно, перевірити правдивість цієї інформації неможливо.

Про обстріл з Himars / скриншот із росджерел

Горлівка: життя під час повномасштабної війни

За словами івана приходька, Горлівка відіграє велику роль під час повномасштабної війни. У квітні 2022 року в ефірі російського телебачення він заявив, що Горлівка зустрічатиме і розміщуватиме людей з так званих “звільнених” територій: Краматорська, Костянтинівки, Дружківки, Часового Яру і Бахмута. Також він сказав, що в місті проводитимуть так звану “фільтрацію” новоприбулих.

Наразі Горлівку зробили великим тиловим містом для окупантів. Місто давно живе на “військових рейках”.

Наприклад, нещодавно за ініціативи приходька громадських транспорт Горлівки обладнали РЕБами. Це, нібито, важливе рішення для “убезпечення водіїв і пасажирів від українських дронів”.

Громадський транспорт з РЕБами в Горлівці / скриншот

Також до Горлівки привозять “евакуйованих” з інших окупованих населених пунктів Донеччини. “Влада” Горлівки навіть запустила чат-бот для родин “евакуйованих”, щоб ті могли знайти свого родича, який перебуває в Горлівці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Влітку в Україні можуть вимикати світло: причини обмежень

Семаковська Тетяна 12:45, 25 Червня 2026
Відключення світла / фото ДТЕК

У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження електропостачання.

Про це повідомив Віталій Зайченко, голова правління НЕК “Укренерго” в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

Відключення світла у липні-серпні в Україні

Голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” озвучив сценарії розвитку подій в енергосистемі. У липні та серпні тривалість обмежень електропостачання може сягати п’яти годин під час пікових періодів. Такий сценарій можливий за наявності двох умов:

  • утримання температури повітря на рівні від 30 градусів понад один тиждень;
  • продовження масованих російських атак на об’єкти генерації.

Водночас зазначається, що 25 червня компанія ДТЕК за вказівкою “Укренерго” застосувала екстрені відключення електроенергії для споживачів на лівому березі Києва.

Фактори впливу на енергосистему

У 2024 році представники ДТЕК пояснювали вплив погодних умов на графіки відключень. Традиційно влітку відбувається підготовка атомних енергоблоків до зимового періоду. Раніше дефіциту не виникало завдяки роботі теплових та гідроелектростанцій. Зараз їхнє використання для перекриття потреб не завжди можливе.

Спекотна погода призводить до масового використання кондиціонерів та інших приладів для охолодження на підприємствах і в домівках. Це збільшує загальне навантаження на енергосистему на 25 відсотків. Сонячні електростанції у цей час виробляють найбільшу кількість енергії, але споживання все одно зростає.

Механізми балансування та очікування

Денне споживання електроенергії планують покривати за рахунок кількох джерел:

  • потужностей атомної енергетики;
  • імпорту електроенергії;
  • відновлюваних джерел енергії.

Вечірні піки доведеться балансувати обмеженням постачання для споживачів. За відсутності нових ударів енергосистема має високі шанси працювати без обмежень.

Ситуація цього літа є легшою порівняно з літом 2025 року. Це зумовлено розвитком нової розподіленої генерації та кращим захистом підстанцій. Ймовірні графіки відключень будуть не такими важкими, як у зимовий період.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Бахмуті змінили радницю з питань гендерної рівності та протидії насильству

Валентина Твердохліб 12:00, 25 Червня 2026
радницю

23 червня в Бахмуті призначили нову радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею стала Катерина Літовченко — начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради.

Про це йдеться у розпорядженні Бахмутської МВА № 181рр.

Нова гендерна радниця в Бахмуті

23 червня 2026 року розпорядженням начальника Бахмутської МВА призначили радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею стала Катерина Літовченко — начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей.

Раніше цю посаду обіймала Вікторія Кушнір — колишня начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей. Редакції Бахмут IN.UA вона розповідала, що в положенні управління зазначена діяльність з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, проведення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Отже, діяльність радниці є дотичною до основної посади — начальниці Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради.

Посада радниці не є новою штатною одиницею, тому не передбачає окремого фінансування чи оплати праці.

Як звернутися до гендерної радниці

Якщо ви стали свідком або жертвою гендерної дискримінації, звернення приймають на офіційну електронну пошту Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міськради —
[email protected].

Отримавши звернення, спеціалісти можуть скерувати постраждалого чи постраждалу до органів місцевого самоврядування, спеціальних установ чи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. За бажанням спеціалісти можуть супроводжувати заявника та надавати консультації в онлайн-режимі.

Також за ініціативи Управління молодіжної політики та у справах дітей працює Telegram-бот “Берегиня”. Тут бахмутяни можуть знайти інформацію про способи захисту від насильства та дізнатися контакти служб допомоги. Бот доступний за покликанням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Влітку в Україні можуть вимикати світло: причини обмежень

У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження […]

радницю

У Бахмуті змінили радницю з питань гендерної рівності та протидії насильству

23 червня в Бахмуті призначили нову радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею […]

Сьогодні останній день подачі заявок на грошову допомогу від NRC: деталі

25 червня 2026 року завершується прийом заявок на отримання фінансової підтримки від гуманітарної організації NRC в Україні. Реєстрація триватиме лише до 17:00 за київським часом, […]

11:35, 25.06.2026 Скопіч Дмитро
бахмут
Відео

Окупанти показали нові кадри з дворів багатоповерхівок у Бахмуті

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Бахмут у […]

донеччині

Окупанти провели понад 80 штурмів на Донеччині: яка ситуація на різних напрямках

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 30 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби […]