Хто може отримувати гуманітарну допомогу в Україні: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 27 Квітня 2025
Гуманітарна допомога / фото ілюстративне, iStock

Гуманітарна допомога — це важлива підтримка для мільйонів українців і українок, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Вона охоплює широкий спектр потреб: від продуктових наборів і засобів гігієни до тимчасового житла. Особливо важливою така підтримка є для вразливих категорій населення — внутрішньо переміщених осіб (ВПО), людей з інвалідністю, пенсіонерів, багатодітних родин і тих, хто опинився без засобів до існування.

Детальніше про те, хто в Україні може отримувати гуманітарну допомогу — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Хто може отримувати гуманітарну допомогу в Україні

У 2025 році гуманітарну допомогу можуть отримувати всі громадяни України, які цього потребують. Проте донорські організації мають власні пріоритети та працюють з певними цільовими групами. Наприклад, благодійна організація Карітас зосереджена на підтримці малозабезпечених сімей та ВПО, тоді як ЮНІСЕФ — на допомозі родинам з дітьми.

Інколи організації орієнтуються на допомогу людям із певних регіонів. Наприклад, гуманітарна організація Елеос Донецьк, що працює в Дніпрі, надає допомогу переселенцям зі статусом ВПО з Донецької області.

Юридичний аспект

Юридичний аспект гуманітарної допомоги важливий, оскільки визначає, хто має право її надавати та отримувати.

Згідно з даними Міністерства соціальної політики, набувач гуманітарної допомоги — це особа, якій ця допомога безпосередньо надається. Набувачем може бути як фізична особа (громадянин), так і юридична особа (наприклад, реабілітаційний центр або лікарня).

Отримувач гуманітарної допомоги — це юридична особа, зареєстрована в Україні, яка має відповідний напрям діяльності, зазначений у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.

До організацій, що можуть отримувати гуманітарну допомогу для подальшого розподілу, належать:

  • підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці;
  • підприємства, установи та організації, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, а також уповноважені ними державні установи й органи місцевого самоврядування;
  • благодійні організації;
  • громадські організації осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, Товариство Червоного Хреста України та його обласні осередки, творчі спілки;
  • громадські організації, створені для здійснення статутної оздоровчої, екологічної, спортивної, аматорської, культурної, освітньої та наукової діяльності;
  • релігійні організації, зареєстровані відповідно до законодавства України;
  • реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають відповідну ліцензію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 1 Квітня 2025
Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям / фото ілюстративне, iStock

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році.

Детальніше про допомогу малозабезпеченим українцям та українкам — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям 2025

Наразі в Україні діє закон, який регламентує державний бюджет на 2025 рік. У ньому зазначено, що соціальні виплати в Україні для сімей, визнаних малозабезпеченими, зростуть на 5% і становитимуть 60% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 145% від цього самого показника для дітей.

Прожитковий мінімум 2025 року буде таким самим, як і минулого року та становитиме 3 028 гривень. Це означає, що соціальна допомога для малозабезпечених сімей буде наступною:

  • громадяни та громадянки, які можуть працювати — 1 816,8 гривні;
  • діти до 18 років — 4 634,2 гривні;
  • діти від 18 до 23 років, які здобувають освіту — 4 390,6 гривні;
  • громадяни та громадянки, які втратили можливість працювати — 2 361 грн.

Як знати, чи вийде малозабезпеченість

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається, якщо сукупний дохід не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для родини. Його можна визначити за наступною формулою:

Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для дітей до 6 років + Прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років.

Коли приходить виплата малозабезпеченим

Державна соціальна допомога призначається на 6 місяців з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Сама допомога надходить на рахунки голови домогосподарства в перших числах місяця.

Як отримати 6500 для малозабезпечених

В період зими 2024-2025 роках діяла програма, яка передбачала виплату дітям з малозабезпечених сімей у розмірі 6 500 гривень.

Станом на зараз, допомога не надається. Утім, в постанові про запуск програми передбачається можливість додаткових реєстрів осіб та заявок щодо додаткової потреби в бюджетних коштах для виплати одноразової грошової допомоги, яких не було включено до реєстрів осіб та заявок. Це означає, що органи соцзахисту населення можуть подати деякі сім’ї на додаткове фінансування пізніше. Це стосується тих домогосподарств, при оформленні яких виникли проблеми чи помилки при призначенні грошової виплати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Весняний та сонячний Краматорськ: дев’ять світлин з міста

Краматорськ навесні — це місто, яке розквітає разом із першими теплими променями сонця. Зелені парки, квітучі дерева та затишні вулички створюють особливу атмосферу спокою та […]

12:00, 27.04.2025 Скопіч Дмитро
310060023 505091208292644 1997211377949616883 n 4efcc

Історичні перемоги: як українці зустрічали монголів на річці Калка

Битва на річці Калка, що відбулася 31 травня 1223 року, стала однією з найвідоміших сторінок української історії доби Київської Русі. Об’єднані сили руських князів і […]

Будиночок на щастя та Молода: добірка українських серіалів, які сподобаються кожному

Українські серіали нині переживають справжній ренесанс — особливо в жанрі комедії, де дедалі частіше з’являються яскраві, дотепні й водночас глибокі проєкти, що підкорюють глядачів з […]

13:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро

Медовий, Яблучний та Горіховий: коли в Україні святкуватимуть Спас

Спас — це традиційне християнське свято, яке обожнюють українці. Усі три варіації свята, як і інші церковні, змінили дати проведення, адже в Україні відбувся перехід […]

12:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро

Жахаючий, Субстанція та Таро: 7 фільмів жахів 2024 року, які налякають навіть найстійкіших

Фільми жахів завжди викликали суперечливі емоції — хтось закриває очі від страху, а хтось не може відірватися, шукаючи адреналін і гострі відчуття. У 2024 році […]

11:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро