Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Семаковська Тетяна 13:00, 13 Липня 2024
Підтримка українців закордоном / фото з відкритих джерел

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та психологічну допомогу продовжують працювати практично по всій Європі.

Редакція зібрала корисні контакти для українців закордоном.

Допомога українським біженцям 2024

Біженці з України перебувають у різних країнах Європи та потребують особливої підтримки, щоб допомогти людям з юридичних, житлових, освітніх чи робочих питань, в країнах ЄС працюють організації, куди можуть звернутися біженці.

Гаряча лінія для біженців від Представництва ЄС в Україні

Якщо у вас є питання щодо умов в’їзду та подорожі до ЄС, доступу до прав та можливостей, таких як освіта, робота чи охорона здоров’я, то ви можете зателефонувати на гарячу лінію від Представництва ЄС в Україні. Якщо ви перебуваєте в межах ЄС, телефонуйте за номером 008 (00) 67 89 1011, а якщо ви перебуваєте поза межами ЄС, телефонуйте на номер 32 (22) 9996 96.

Благодійний фонд “Право на захист

БФ “Право на захист” / фото ілюстративне

Благодійний Фонд “Право на захист” надає безоплатну фахову підтримку, зокрема, психологічну та юридичну допомогу в Польщі. Для запису на консультацію потрібно заповнити форму за посиланням. В ній треба вказати:

  • пошту;
  • статус заповнювача анкети (приватна особа, організація, або Внутрішнє перенаправлення БФ);
  • зустріч в онлайн чи офлайн форматі;
  • ім’я;
  • контактну інформацію (номер телефону);
  • з якої теми потрібна консультація психолога.

Польський офіс у місті Варшава працює з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00. Про адресу офісу, в якому проводитимуть офлайн-зустрічі, зареєстрованим учасникам повідомлять додатково.

United for Ukraine

Знайти тимчасове житло закордоном чи знайти роботу закордоном допоможе організація United for Ukraine. Вона надає різноманітний спектр послуг щодо вимушеної імміграції, а також консультує біженців з питань фінансової підтримки. Для того, щоб скористатися послугою, перейдіть за посиланням та оберіть потрібну сферу допомоги.

Крім правничих питань United for Ukraine організувала спільноту українців закордоном, щоб люди могли спілкуватися та підтримувати один одного.

Консульства України закордоном

консульство України
Консульство України у Вроцлаві / фото з відкритих джерел

Україна станом на 2018 рік налічувала понад 80 своїх консульств закордоном. Якщо ви опинилися у важкій ситуації: втратили документи, залишилися без коштів на існування у чужій країні, опинилися у небезпеці, ви можете звернутися до посольства України закордоном. Знайти адресу консульства можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 24 Травня 2025
Пенсіонери та посвідчення / фото dtkt.ua

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у Пенсійному фонді України (ПФУ).

Про це повідомили представники Міністерства соціальної політики України.

Пенсії громадян на ТОТ

Пенсії українців, які залишилися на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей і понад рік не отримували виплат, зберігатимуться на рахунках ПФУ. Відповідна норма передбачена законом про Державний бюджет на 2025 рік, але набуде чинності не раніше 1 липня.

Це рішення стосується виключно пенсіонерів, які:

  • мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з ТОТ Донецької або Луганської областей (станом на 24.02.2022);
  • отримували пенсію як ВПО до початку повномасштабного вторгнення;
  • не користувалися рахунком в “Ощадбанку” понад рік;
  • або не проходили фізичну ідентифікацію в банку понад шість місяців.

Як зазначають у Міністерстві соціальної політики України, всі нараховані кошти повністю залишаються у власності пенсіонера або його спадкоємців. Зміни стосуватимуться лише форми зберігання — з особистих банківських рахунків громадянина або громадянки на спеціальні рахунки у ПФУ.

Для отримання доступу до коштів після набуття чинності відповідною урядовою постановою потрібно буде звернутися до Пенсійного фонду із заявою. Вся сума буде виплачена одноразово.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна в евакуації: топ-5 найкращих країн з морем для українських біженців

З початку повномасштабної війни понад 4 мільйони українців виїхали за кордон та отримали там статус біженців. Країни світу, в тому числі й ті, що розташовані […]

15:00, 12.04.2024 Скопіч Дмитро

Українці в ЄС: у яких країнах живуть наші біженці з тимчасовим захистом

Понад 4 мільйонів українців, станом на кінець квітня 2024 року, мають статус тимчасового захисту в ЄС. Чи не найбільше наших громадян зараз живуть у Польщі, […]