Поліція затримала підозрюваного в підпалі авто / фото Нацполіція
У Слов’янську затримали підозрюваного у підпалі військового авто. Ним виявився 20-річний місцевий житель.
Про це повідомили у Департаменті комунікації Нацполіції.
Підпал військового авто у Слов’янську
У Слов’янську на Донеччині затримали 20-річного місцевого жителя. Його підозрюють у підпалі військового автомобіля.
Затриманий є наркозалежним. “Замовлення” на підпал авто він отримав від російських спецслужб. У такий спосіб він хотів заробити грошей на “дозу”.
Від росіян хлопець отримав відеоінструкцію, як правильно спалити автомобіль. Після цього він пішов на місцеву СТО, де була військова автівка. Машину привезли на техобслуговування після виконання бойових завдань на фронті.
Підпал автомобіля хлопець вчинив у комендантську годину. Весь процес він зняв на відео та вислав “замовнику” як доказ зробленої роботи.
Пошкоджений автомобіль / фото Нацполіція
Хлопцю вже повідомили підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період. За це йому загрожує до 8 років за ґратами.
Грошова допомога для ВПО / фото ілюстративне, iStock
Допомога для ВПО — це спеціалізована державна програма, на яку можуть розраховувати переселенці при виїзді у безпечні регіони України. Утім, нерідко вони ставлять питанням: “А чи потрібно включати в заяву на допомогу ВПО всіх членів сім’ї?”
Детальне пояснення того, чи потрібно включати в заяву на допомогу ВПО всіх членів сім’ї, надали представники Юридичного порадника ВПО.
Допомога ВПО: чи треба вказувати всіх членів сім’ї
Допомога на проживання ВПО призначається на 6 місяців і виплачується одному з членів сім’ї, визначеному як уповноважена особа. Проте чисельний склад сім’ї — це важливий пункт, який впливає не тільки на загальний розмір виплат, що нараховуються уповноваженій особі, а передусім — на те, чиї доходи враховуватимуться при розв’язанні питання про продовження виплат.
Як зазначають представники Юридичного порадника для ВПО, до складу сім’ї уповноваженої особи, зокрема, не включаються особи, які:
перебувають на повному державному утриманні;
не проживають разом з отримувачами та не пов’язані з ними спільним побутом, що підтверджено документально, або сплачують аліменти;
зникли безвісти;
перебувають у полоні;
перебувають за кордоном / депортовані за межі України;
перебувають на тимчасово окупованих територіях, зазначених у переліку за посиланням;
особи, призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період, а також працівники правоохоронних органів, військовослужбовці та працівники Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, особи рядового і начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, військових формувань, утворених відповідно до закону, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ, крім осіб та членів їхніх сімей, які відповідно до законодавства отримують компенсацію за піднайом (найом, оренду) житлових приміщень як внутрішньо переміщені особи.
Чи потрібно включати таких осіб у заяву про призначення допомоги
У пункті 20-1 Порядку надання допомоги на проживання ВПО вказано, що в заяві на допомогу ВПО зазначаються відомості про осіб, які входять до складу сім’ї, у тому числі малолітніх / неповнолітніх дітей, які перемістилися (народилися після переміщення) разом з уповноваженою особою. Як вказують спеціалісти Юридичного порадника, якщо тлумачити буквально, то в заяві потрібно зазначати лише тих осіб, які перемістилися разом з уповноваженою особою і на яких, зокрема, уповноважена особа подає заяву на призначення допомоги.
Вони додають, що на практиці ситуація трохи інша. Вони зустрічають випадки, коли органи соціального захисту населення чи спеціалісти ЦНАП вказують на необхідність внесення таких членів сім’ї до заяви та зобов’язують додавати документи, які слугують доказами для не включення окремих осіб до членів сім’ї в розумінні Порядку і, відповідно, дозволяють не враховувати їхній дохід до сукупного доходу сім’ї.
Що рекомендовано робити
Юридичний порадник для ВПО рекомендує буквально слідувати Порядку надання допомоги на проживання ВПО і не зазначати таких людей у заяві. Проте обов’язково варто додавати документи, аби їх не включали до складу сім’ї (наприклад, документ, що підтверджує факт мобілізації).
У Чернівцях відбулась Всеукраїнська учнівська олімпіада з географії. Участь у ній взяли збірні команди з найкращих учнів кожної з областей. У складі об’єднаної команди з Донеччини був і школяр з Бахмута — восьмикласник школи №10 Пилип Ємельянов.
Про підготовку і участь в олімпіаді редакції Бахмут IN.UA розповів Пилип Ємельянов та його наставниця — вчителька географії Світлана Романюк.
Підготовка до олімпіади
Пилип Ємельянов навчається у 8 класі Бахмутської ЗОШ №10. Навчання проходить онлайн, але це не заважає школяру мати гарні результати з різних дисциплін. Наразі хлопець плідно займається географією. Це він робить і в позаурочний час.
“Ми дуже довго готувалися з моєю наставницею: 2-3 рази на тиждень у нас були заняття і додатково я ще самотужки вивчав матеріал у свій вільний час. Це було складно, зважаючи на те, що навчання проходить онлайн, і контакт зі вчителем у мене був лише телефоном чи відеоконференції. Плюс потрібно було навчатися за шкільною програмою, бо уроки ніхто не відміняв. Взагалі географія дуже цікава наука для мене, адже вона поєднує і математику, і теоретичні знання, і практику”, — розповідає Пилип Ємельянов.
Вчителька хлопця пояснює, що аби брати участь Пилип мав мати певні важелі. Зокрема, перемогти на обласному етапі олімпіади, якому передували шкільний і місцевий рівні.
“Пилип дуже розумний хлопчина, він зміг буквально прорватися до Всеукраїнського рівня. Наприклад, під час місцевої олімпіади він посів друге місце, але зібрав достатню кількість балів, щоб його робота була направлена до розгляду членами комісії обласного етапу. Попри те, що він був на другому місці, його запросили на обласну олімпіаду, де він показав непоганий результат. Він був на третьому місці, хоча 84,5 бали, які він отримав — це дуже високий показник. Після цього його запросили до збірної Донецької області. Він відвідував тренувальні збори, які проводилися вчителями Донецької області, а потім поїхав до Чернівців”, — розповідає наставниця учня.
Збірна команда учнів з Донецької області / фото Facebook-сторінка Управління освіти Баахмутської міськради
Вчителька розповідає, що сам Пилип був мотивований участю у змаганнях, тому ініціативу з підготовки брав у свої руки. Також юнака дуже підтримували батьки.
“У більшості — це його особистий самостійний вклад у свої досягнення. Ми з ним займались у форматах консультацій по відеозв’язку: опрацьовували різні завдання, я давала йому певні матеріали. Але я вважаю, що гарні результати Пилипа — це його велика заслуга. І велика подяка батькам, що вони дають своїй дитині шанс заявити про себе”, — розповідає Світлана Романюк.
Учень з Бахмута на Всеукраїнській олімпіаді з географії
Всеукраїнська олімпіада з географії тривала в Чернівцях з 31 березня до 4 квітня. У складі збірної Донеччини були четверо найкращих учнів області. Пилип Ємельянов каже, що цей етап виявився для нього складним, але він отримав гарний досвід.
“На мою думку, олімпіада була дуже складною. Особисто для таких учнів, як я, які третій рік навчаються онлайн через війну. Мені було незвично перебувати у шкільному середовищі, у класах. Навіть трішки нахлинули спогади про те, як я колись сидів у своєму рідному класі в Бахмуті. Але я швидко опанував ці емоції. Деякі завдання були особливо складними. Наприклад, нам давали 10 мінералів і потрібно було сказати, що це за мінерал і для чого він використовується”, — розповів школяр.
Пилип Ємельянов не посів призового місця, але отримав сертифікат для отримання академічного гранту на навчання. Після цього здобутку хлопець почав розмірковувати щодо подальшого вступу.
Сертифікат на отримання гранту / фото Facebook-сторінка Управління освіти Баахмутської міськради
“До цього моменту я не сильно замислювався над тим, куди я буду вступати після закінчення школи. Але коли мені видали грант, то я задумався щодо того, щоб зробити акцент на тому, що в мене виходить найкраще — це географія. Можливо після закінчення школи я піду навчатися за спеціальностями, які дотичні до географії”, — розповів Пилип Ємельянов.
Своїм одноліткам Пилип радить не боятися проявляти себе у подібних шкільних змаганнях.
“Наступного навчального року я планую брати участь в олімпіадах, які мені пропонуватимуть. А своїм одноліткам я можу порадити не боятися, а сприймати такі заходи просто як звичайний тест. Там нічого важкого немає, це просто перевірка твоїх знань. І навіть якщо ти не маєш якихось великих результатів і перемог, то нічого страшного. Головне — ти там побував і показав себе. Я вважаю, що олімпіади — це дуже класний шанс вдосконалити самого себе”, — зауважив Пилип Ємельянов.
Допомога для ВПО — це спеціалізована державна програма, на яку можуть розраховувати переселенці при виїзді у безпечні регіони України. Утім, нерідко вони ставлять питанням: “А […]
У Чернівцях відбулась Всеукраїнська учнівська олімпіада з географії. Участь у ній взяли збірні команди з найкращих учнів кожної з областей. У складі об’єднаної команди з […]
Для жителів Миколаєва доступна нова грошова допомога. Її надаватимуть і місцевим мешканцям, і ВПО, які зареєстровані в місті. Для отримання виплат потрібно мати категорію вразливості. […]
Антрацит, місто де колись видобували вугілля в Луганській області, саме тут народився та ріс Олександр Латьков, військовий 46 бригади. Після окупації Антрациту родина хлопця переїхала […]
Сьогодні, 23 квітня, в Лондоні має відбутись зустріч щодо мирного врегулювання війни в Україні. На ній будуть присутні українська та американська делегації, а також європейські […]