Як донеччанам отримати компенсацію за працевлаштованих ВПО

Семаковська Тетяна 14:30, 24 Травня 2023

kompensaciya za pracevlashtyvannya VPO 543f7

Після початку повномасштабної війни Уряд запровадив програму надання компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Вона регулюється Постановою КМУ № 331 від 20 березня 2022 року.

Про це інформує Донецький обласний центр зайнятості.

Проєкт націлений на стимулювання підприємців брати на роботу ВПО і пришвидшення адаптації та зайнятості людей, які переїхали з небезпечних регіонів. Програма продовжує діяти і в поточному році.

Розмір компенсації

Сума компенсації роботодавцю дорівнює розміру мінімальної заробітної плати — 6700 гривень. Ці кошти держава виплачує за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу впродовж двох місяців.

Як скористатися послугою?

Для отримання компенсації через центр зайнятості необхідно подати:

  • заяву про компенсацію витрат, форма якої затверджена Державним центром зайнятості;
  • копію наказу про працевлаштування особи;
  • документ що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами;
  • копію довідки про взяття на облік ВПО.

Контактні телефони та електронні адреси центрів зайнятості Донецької області можна переглянути за посиланням.

Як скористатися послугою онлайн?

Для подання заяви в електронній формі через «Портал Дія» необхідно:

  • створити особистий електронний кабінет користувача на порталі, пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;
  • заповнити, підписати та подати заяву, яка формується засобами «Портал Дія».

Читайте також: Як у Вільногірській громаді дбають про ВПО та їхній комфорт в евакуації?: дослідження ГО «Бахмутська фортеця»

За даними Донецького обласного центру зайнятості, з початку 2023 року компенсацію отримали 76 роботодавців регіону за працевлаштування 174 переселенців.

Потрібна консультація щодо отримання компенсації?

Якщо у Вас виникли питання або потрібна детальна консультація щодо отримання компенсації, телефонуйте до call-центру Донецької обласної служби зайнятості за номером: 0 800 33 61 67.

Раніше ми писали, про те, де та як працюють Центри підтримки та осередки для бахмутян в Україні.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмут стане другим в черзі на експериментальний проєкт з компенсації

Семаковська Тетяна 15:00, 22 Квітня 2024
Ключ від нової квартири / фото ілюстративне

Аби бахмутяни могли отримати компенсацію за зруйноване житло, Бахмут стане другим містом в черзі, де планують провести мелітопольський експеримент. Йдеться про можливість проведення верифікації пошкоджень за допомогою супутників. Зараз держава чекає на результати, того, чи можуть супутники надавати 100% верифікацію пошкоджень житла за певними адресами. Якщо вони будуть задовільними, то супутники будуть використовуватися для роботи з іншими населеними пунктами на ТОТ або тими, де ведуться активні бойові дії, зокрема й для Бахмута.

Про це на презентації концепції відбудови Бахмута повідомив Олександр Марченко, заступник голови МВА.

Компенсація за зруйноване житло

Олександр Марченко
Олександр Марченко / фото Донеччини в евакуації

Олександр Марченко під час заходу в Кропивницькому повідомив, що Бахмут планують включити в еперементальний проєкт, за принципом Мелітополя. Якщо це станеться, то пошкоджене житло бахмутян зможуть верифікувати за допомогою супутникових знімків.

Відтак, люди зможуть отримати компенсацію за житло. Отримати компенсацію можна буде у вигляді житлового сертифікату, пояснює Марченко.

Що таке сертифікат на житло?

Житловий сертифікат, це віртуальний документ, у межах якого, держава надає грошову компенсацію за втрачене чи зруйноване житло. Житловий сертифікат дозволяє придбати оселю на вторинному ринку або ж інвестувати в нерухомість. Особа може купити новий дім у будь-якому регіоні України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Семаковська Тетяна 17:30, 18 Квітня 2024
Дія, подача на компенсацію / фото thedigital.gov.ua

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ (Бюро технічної інвентаризації) затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці могли зареєструвати заяву про пошкоджене житло.

Редакція Бахмут IN.UA дізнавалася в експертів з БФ “Право на захист”, що робити у випадку, коли вам не видають довідку.

БТІ не видає довідку. Що робити

Якщо ви самостійно звертаєтеся до БТІ, то таке звернення має бути розглянуто і вирішено у термін, не більше одного місяця від дня їхнього надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їхнього отримання.

Юристка БФ “Право на захист” Яна Пушкалова пояснює, що є випадки, коли дані БТІ не встигли вивезти на безпечну територію, через що вони були знищені разом з іншою подібною документацією. Фактично вони перестали існувати.

У випадку, якщо БТІ відмовляє або ігнорує в наданні зазначеної інформації без законних підстав, можна зобов’язати представників комунального підприємства надати таку інформацію, звернувшись до відповідного окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

Один зі способів позасудового захисту своїх прав — це звернення до офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. Контакти омбудсмана: +38 (080) 050 1720. Також можна звернутися до Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини за телефоном: + 38 (044) 299 7408.

Додатково можна звернутися до БФ “Право на захист” за допомогою, у тому числі і юридичною:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація за житло

Бахмут стане другим в черзі на експериментальний проєкт з компенсації

Аби бахмутяни могли отримати компенсацію за зруйноване житло, Бахмут стане другим містом в черзі, де планують провести мелітопольський експеримент. Йдеться про можливість проведення верифікації пошкоджень […]

Довідка про право власності на майно

Куди звертатися бахмутянам, якщо в БТІ не видають довідку

Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ (Бюро технічної інвентаризації) затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці […]

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі […]

Калькулятор c79c2

Як дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло

Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]

12:00, 17.04.2024 Микола Ситник
Оформлення документів 73b87

Адвокатеса пояснила, як бахмутянам оформити факт пошкодженого або зруйнованого житла

Війна, яку почала росія, стала причиною того, велика кількість приватних будинків та квартир зазнали руйнувань. За попередніми даними, їх кількість сягає понад 250 тисяч. На […]

16:45, 16.04.2024 Микола Ситник