Гуманітарна допомога для жінок в Одесі

Семаковська Тетяна 12:19, 9 Листопада 2023
В Одесі ВПО пропонують допомогу / фото з відкритих джерел

Жінки, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, та проживають в місті Одеса чи Одеській області можуть отримати одноразову гуманітарну допомогу. Крім того, їм допоможуть працевлаштуватися за бажанням.

Про це повідомляє благодійний фонд “Бути успішним”.

Допомога жінкам в Одесі

Допомогу видають одноразову, також якщо вам потрібні поради з працевлаштування у новому місті, можете звертатися до фонду.

Зверніть увагу, що у межах ініціативи є вікові обмеження. Це жінки віком від 25 до 60 років, які мають статус ВПО та наразі перебувають в Одесі або Одеської області.

Отримати гумпдопомогу можуть:

  • ВПО;
  • особи, які мають наявну інвалідність;
  • багатодітні родини;
  • мати (батько) одинак
  • особи, які мають маленьку дитину віком до 8 років

Щоб отримати благодійну допомогу заповніть анкету цим посиланням. Згодом, з вами зв’яжуться.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що варто знати жителям Бахмута про Реєстр збитків: інтерв’ю з Маркіяном Ключковським

Семаковська Тетяна 12:00, 15 Липня 2026

Понад 21 тисяча українців уже подали заяви до Міжнародного реєстру збитків (RD4U) через втрату доступу до майна на тимчасово окупованих територіях. Серед них — жителі Бахмута, Маріуполя та інших окупованих міст. У майбутньому саме ці заяви мають стати підставою для отримання міжнародної компенсації за шкоду, завдану російською агресією.

Чому не варто відкладати подання заяви, чи буде це обов’язковою умовою для отримання компенсації, коли може запрацювати міжнародний механізм виплат та що робити людям, які досі залишаються на окупованій території, — Бахмут IN.UA поговорив із виконавчим директором Реєстру збитків для України Маркіяном Ключковським. Публікуємо повне інтерв’ю.

Що таке Міжнародний реєстр збитків і навіщо він потрібен

Міжнародний реєстр збитків для України — це перший етап міжнародного компенсаційного механізму, який створили для фіксації шкоди, завданої російською агресією. Сам Реєстр не виплачує компенсацій і не ухвалює рішень про їх призначення. Його завдання — збирати та перевіряти заяви від людей, бізнесу й держави. Надалі ці заяви має розглядати окрема Компенсаційна комісія для України, а після створення спеціального компенсаційного фонду ухвалені рішення зможуть бути підставою для виплат. Наразі Реєстр уже приймає заяви за низкою категорій, зокрема щодо зруйнованого житла та втрати доступу до майна на тимчасово окупованих територіях.

Де бахмутянам отримати допомогу у поданні заяви до RD4U

Якщо ви постраждали від війни, але не можете самостійно заповнити заяву до міжнародного Реєстру збитків, бахмутські ЦНАПи у Києві та Дніпрі надають підтримку. Фахівці допомагають із заповненням форми, перевіряють наявні докази та пояснюють, як користуватися електронним підписом. Саму заяву людина подає особисто — це важлива умова для фіксації збитків. Прийом громадян у Києві проводиться за адресою: провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами: +380 (98) 850 0561, +380 (99) 667 9206. Прийом громадян у Дніпрі проходить у Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро” за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Попередній запис за телефонами: +38 (099) 667 9206, +38 (098) 850 0561.

Чи веде Реєстр окрему статистику щодо заяв від людей, чиє майно залишилося на тимчасово окупованих територіях?

Ми не робимо розмежування між людьми, які перебувають на окупованій території, на підконтрольній Україні території чи за кордоном. Для нас усі заявники рівні. Але можемо говорити про статистику за категоріями. Наприклад, у категорії щодо втрати доступу до майна на тимчасово окупованих територіях (А3.6) уже подано понад 21 тисячу заяв.

Йдеться про людей, які не мають доступу до свого майна, не можуть ним користуватися чи розпоряджатися. Також є десятки тисяч заяв щодо зруйнованого майна, значна частина якого розташована саме на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, багато таких заяв із Маріуполя, Бахмута та інших міст.

Чому жителям Бахмута та інших окупованих громад варто подавати заяви?

Подавати заяви варто всім, хто постраждав від війни, незалежно від того, де людина зараз перебуває. Можливість подання заяви до Реєстру — це можливість у майбутньому отримати справедливу компенсацію за шкоду, якої російська війна завдала людям, компаніям та Україні загалом. Для цього потрібно описати свої збитки та зафіксувати їх у Реєстрі. Без цього можливість отримати компенсацію буде вкрай обмежена.

Для людей, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, це особливо важливо. Вони мають значно менший доступ до інших програм підтримки, які реалізує українська держава. Подати заяву можна онлайн, із будь-якої точки України чи світу. Окрім майбутньої компенсації, Реєстр виконує ще одну важливу функцію. Ми фактично створюємо архів усієї шкоди, яку росія завдала Україні. Це потрібно і для історії, і для міжнародних партнерів, щоб світ бачив масштаб руйнувань та страждань українців.

Чи стане подання заяви обов’язковою умовою для отримання міжнародної компенсації?

Так. Це обов’язковий перший крок. Компенсація можлива тільки щодо тієї шкоди, про яку заявлено і яку зафіксовано. Якщо шкода підпадає під одну з категорій Реєстру, заяву потрібно подати. Після цього вона потрапить на розгляд майбутньої Компенсаційної комісії для України. Ми вже перебуваємо на етапі її створення і розраховуємо, що вона почне працювати наступного року. Саме ця комісія визначатиме, чи належить людині компенсація і яким буде її розмір. Без подання заяви цей процес є неможливим.

Коли можуть початися виплати компенсації?

Перший етап, це Реєстр збитків, який уже працює, а другий — компенсаційна комісія. Конвенцію про її створення вже підписали 40 держав, а для набуття чинності потрібно 25 ратифікацій. Ми розраховуємо, що комісія почне працювати вже наступного року. Втім, це ще не означає початку виплат. Потрібно створити третій елемент механізму, йдеться про Компенсаційний фонд, який і здійснюватиме виплати людям після рішень комісії.

Ми бачимо позитивну динаміку створення перших двох етапів, тому дивимося на перспективу з оптимізмом, хоча називати конкретні строки було б безвідповідально.

Звідки планують брати кошти для компенсацій?

Серед держав, які працюють над створенням цього механізму, існує чіткий консенсус: джерелом компенсацій має бути російська федерація. Це прямо зазначено у Конвенції про створення Компенсаційної комісії. Поки що тривають дискусії щодо практичного механізму. Обговорюються різні варіанти, як використання заморожених російських активів, репараційні механізми та інші моделі. Але який саме механізм буде остаточно погоджений, наразі сказати неможливо.

Чи планує Реєстр відкривати нові категорії заяв?

Так. Зараз відкрито приблизно половину всіх категорій, передбачених правилами Реєстру. Найближчим часом плануємо відкрити категорії щодо втрати заробітку, втрати роботи, втрати доступу до охорони здоров’я, втрати доступу до освіти. Розраховуємо зробити це найближчими тижнями.

Що б ви хотіли сказати жителям Бахмута та інших окупованих громад, які сумніваються, чи подавати заяву?

Насамперед я б порадив вірити, що Україна не сама на шляху до справедливості. Разом із нами працює велика міжнародна коаліція держав, яка створює механізм майбутніх репарацій. Кожна подана заява наповнює цей механізм змістом і допомагає відобразити реальний масштаб шкоди, завданої Україні. Тому я раджу не сумніватися і, коли є можливість, подавати заяву.

Навіть якщо людина не має всіх доказів під рукою, головне, це зафіксувати те, що з нею сталося. Водночас для людей, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, найважливішою є безпека.

Реєстр збитків поки що не встановлює кінцевого строку подання заяв. Поки триває війна, такого строку не буде. Тому, якщо подання заяви зараз може становити небезпеку для людини чи її близьких, варто насамперед подбати про власну безпеку, а подати заяву тоді, коли це можна буде зробити без ризику.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Всі мешканці Краматорська можуть отримати гумдопомогу: почалася попередня реєстрація

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:30, 15 Липня 2026
Гуманітарна допомога від Червоного Хреста / фото ТЧХУ

У Краматорській міській територіальній громаді відкрито попередню реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги на сезон осінь-зима 2026-2027 років. Допомогу надаватимуть неурядові благодійні організації.

Про це повідомили в Краматорській міській раді.

У Краматорську розпочато реєстрацію на допомогу на зимовий період

Отримати її зможуть усі, хто фактично перебуває на території громади. Наявність пільгової категорії для оформлення не потрібна. Заявки також приймаються на дітей віком до 18 років. Саму гуманітарну підтримку надаватимуть різні неурядові організації..

Програма охоплює жителів таких територій:

  • місто Краматорськ;
  • Біленьківський старостинський округ;
  • Шабельківський старостинський округ;
  • Красноторський старостинський округ;
  • Дмитрівський старостинський округ;
  • Ясногірський старостинський округ.

Прийом заявок стартував 15 липня. Реєстрація триватиме до 18:00 26 липня 2026 року.

Через технічний збій організатори втратили попередні дані бази. У зв’язку з цим усім мешканцям необхідно заповнити реєстраційні заявки наново.

Як заповнити анкету

Анкету потрібно заповнювати українською мовою та виключно один раз. Після завершення етапу опрацювання даних оператор зв’яжеться з тими мешканцями, які правильно виконали всі умови реєстрації.

Детальна інформація про порядок отримання допомоги та перелік необхідних документів розміщена безпосередньо в електронній формі за посиланням. Перед заповненням анкети необхідно ознайомитися з усіма вказаними умовами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстр тварин

“Безпритульних може стати менше”: який вплив матиме Єдиний реєстр домашніх тварин

Днями у Мінцифри повідомили, що в Україні незабаром планують запровадити Єдиний реєстр домашніх тварин. Згодом кожна тварина буде мати свій електронний ветеринарний паспорт. Редакція запитала […]

Аліна Дубова Танці Одеса

Бальні танці: бахмутянка запрошує дітей на тренування в Одесі

Бахмутянка Аліна Бідова з 12 років почала займатися бальною хореографією. Дівчина зауважує, що цей вік вважають вже пізнім для танців, але героїні вдалося домогтися гарних […]

Олена Хизуненко, бізнес в евакуації

Бахмутянка провела модний показ в Одесі: фото

Власниця бренду “Pravda label” Олена Хизуненко працює в евакуації, жінка має власний бренд одягу. Днями вона провела показ одягу на Odessa Fashion Day. Про це підприємиця повідомила […]

Влад Ламаш тренер Одеса

Як бахмутянин викладає в Одесі карате: відеоісторія Влада Ламаша

Бахмутський тренер з карате Влад Ламаш евакуювався в Одесу, тут чоловік продовжує займатися спортом з дітками. Відеооператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко поспілкувався з тренером, говорили […]