Грошова допомога від УВКБ ООН для ВПО на Сумщині: де працюватимуть мобільні бригади

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 2 Грудня 2024
Грошова допомога від УВКБ ООН / фото ілюстративне, iStock

Мобільні бригади УВКБ ООН, які реєструють внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги, розпочали роботу на Сумщині. Переселенці в селищах Синівської територіальної громади та місті Охтирка зможуть отримати 10 800 гривень на одного члена сім’ї.

Про це повідомили представники благодійного фонду “Право на захист”.

Грошова допомога від ООН для ВПО у Сумській області: куди звертатися

Мобільні групи для реєстрації на програму грошової допомоги працюватимуть 2 та 3 грудня 2024 року в наступних населених пунктах:

  • 2 грудня — село Колядинець Синівської ТГ. Адреса прийому: вулиця Щастя, 23. Години роботи — 11:00-12:00;
  • 2 грудня — село Капустинці Синівської ТГ. Адреса прийому: вулиця Миру, 1. Години роботи — 10:30-15:30;
  • 3 грудня — місто Охтирка (Охтирська ТГ). Адреса прийому: вулиця Паркова, 2А, будинок міського центру культури та дозвілля “Кнєжа”. Години роботи — 10:30-15:30.

Нові критерії виплати від УВКБ ООН

Реєстрація на отримання грошової допомоги у Сумській області відбуватиметься 2 та 3 грудня 2023 року. Мобільні бригади реєструватимуть три категорії громадян України для того, щоб вони мали змогу отримати 10 800 гривень на одну особу в домогосподарстві.

Перша категорія — це ВПО, які подають заявку протягом 6 місяців з моменту переміщення та відповідають наступним критеріям

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.) та не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН чи інших організацій.

Друга — це громадяни, що повернулися до України після вимушеного переміщення до іншої країни. Їм також необхідно відповідати вказаним вище критеріям відбору для реєстрації на допомогу від УВКБ ООН.

Третя — це переселенці, які повернулися до місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області через військові дії. Вони також повинні відповідати критеріям відбору.

Зазначається, що отримати грошову допомогу від УВКБ ООН можуть громадяни, які раніше не отримували аналогічну допомогу від інших організацій.

Грошова допомога: як зареєструватися

Реєстрація на отримання грошової допомоги відбуватиметься у порядку живої черги. Присутність усіх членів домогосподарства, які підпадають під критерії реєстрації, обов’язкова.

При собі треба мати наступні документи:

  • податковий номер;
  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
  • довідка ВПО;
  • ідентифікаційний код платника податків;
  • свідоцтво про народження дітей (за наявності);
  • документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за наявності);
  • посвідчення/медична довідка в разі наявності інвалідності чи хронічного захворювання;
  • номер банківської картки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут-Гоща: як бахмутяни можуть отримати довогоочікуване житло (Відеосюжет)

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:15, 29 Листопада 2024
“Бахмут-Гоща” / ілюстрація Бахмут IN.UA

13 листопада 2024 року у Варшаві відбувся захід “Rebuild Ukraine”, присвячений відбудові України. Саме на цій платформі представили експериментальний проєкт житлового кварталу для ВПО з Бахмута.

Детальніше про проєкт, дізнавайтесь в на нашому каналі “Донеччина в евакуації”.

Бахмут-Гоща: проєкт кварталу для бахмутян

У селищі Гоща, що знаходиться в Рівненській області, планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для жителів Бахмута в розробили в компанії “Метінвест”. Ця ж компанія робила проєкт “Сталева Мрія Бахмут”, це концепт післявоєннної відбудови Бахмута.

Проєкт “Бахмут-Гоща” — це мініатюрна копія міста Бахмут у селищі на Рівненщині, де планують звести чотирьохповерхові та двоповерхові будинки.. Також у кварталі створять освітній комплекс для 400 дітей та навіть амбулаторію.

Якщо у проєкту з’являться донори, то за три роки вдасться створити 35 будинків, освітній та медичний заклади. Загалом же така частина плану дозволить забезпечити житлом понад 3 000 людей.

Ми шукаємо інвесторів, спонсорів та всі можливі шляхи фінансування. Звісно, що один донор не може фінансувати такий вартісний проєкт. При подаємо пропозиції, надаємо матеріали, в тому числі й у Варшаві ми два дні працювали. Мали перемовини з компаніями, які можуть бути зацікавленими, ми надали всю інформацію та чекаємо відповіді“, — повідомив в коментарі нашому медіа, заступник голови МВА Бахмута Олександр Марченко

Детальніше про те, хто зможе отримати житло та на якому етапі зараз знаходиться проєкт “Бахмут-Гоща”, дізнавайтесь в нашому репортажі за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Павлограді переселенцям допомагають із житлом: відповідь для бахмутян

Валентина Твердохліб 16:00, 29 Листопада 2024
Модульне містечко у Павлограді / фото Павлоград dp.ua

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Павлоград Дніпропетровської області.

Редакція звернулася за коментарем до Павлоградської міської ради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у цій громаді.

Павлоград, житло для ВПО

У місті Павлоград працюють місця компактного розміщення переселенців, а також створено Фонд житла для ВПО. Завдяки цьому люди, які евакуювалися до Павлограда, можуть отримати тимчасовий прихисток.

Фонд житла для тимчасового проживання переселенців налічує 30 квартир. Серед них:

  • 19 квартир у реконструйованому будинку на вул. Ливарна, 18;
  • 8 придбаних квартир у межах програми “Придбання у комунальну власнiсть житла для надання у тимчасове користування внутрiшньо перемiщеним особам на 2021 piк”;
  • З квартири, що були визнанi вiдумерлою спадщиною і переданi до комунальної власностi.

Також для проживання ВПО в Павлограді працює транзитне містечко. Тут приймають евакуйованих людей з лютого 2015 року. Наразi там мешкають 320 переселенців.

Окрім цього, в місті триває робота щодо облаштування нових місць для проживання ВПО. Зокрема, зараз проводиться реконструкцiя колишнього гуртожитку на вулиці Промислова, буд 9/2. Після закінчення робіт тут житимуть переселенці.

Триває робота і з поповнення Фонду житла для тимчасового проживання ВПО. До нього приймають житло, яке було визнане відумерлою спадщиною.

Щоб отримати тимчасове житло, переселенці мають стати на облік ВПО і у відповідну чергу. Станом на 1 вересня 2024 року в черзі на житло перебувають 362 родини, це 864 людини.

Павлоград, допомога ВПО

Для надання допомоги переселенцям у Павлограді діє мicька програма “Соцiальний захист окремих категорiй населення”. Вона передбачає заходи щодо iнтеграцiї переселенців у громаду.

Програма містить такі заходи:

  • надання послуг сiм’ям переселенцiв у пiдроздiлах соцiальних служб;
  • iнформування щодо розташування органiв соцзахисту, соцiальних і медичних установ, закладiв освiти;
  • надання житла з Фонду житла для тимчасового проживання ВПО;
  • допомога у призначенні державних виплат і компенсацій, а також нових соцвиплат;
  • допомога з прашевлаштуванням, вiдкриттям власної справи та розвитком соцiального пiдприємництва;
  • створення та робота груп пiдтримки для вiдновлення психоемоцiйного стану, iнклюзивна пiдтримка (клуби за iнтересами, фестивалi, опанування навичок зниження психоемоцiйного напруження тощо);
  • створення iнформацiйного простору з питань надання послуг ВПО (соцiальнi мережi, газета, телебачення, зустрiчi, круглi столи, тренiнги).

Також для переселенців, які живуть у Павлоградi, створено Telegram-чати “Павлоград допомагає” та “Рада ВПО Павлоград“. На цих ресурсах постiйно розмiщуютъ актуальну iнформацiю з ycix напрямкiв допомоги ВПО.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

напрямках, покровськ

Росіяни намагаються дійти до полів, які є прямим виходом на Покровськ — військовий

Російські окупанти продовжують наступ на Покровському напрямку. Наразі їхні основні сили сконцентровані в напрямку населених пунктів Шевченко і Новий Труд. Стримуючи тиск ворога, ЗСУ завдають […]

одяг

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”. Безоплатний […]

шахти

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже […]

Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]

кременчук

Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]