Грошова допомога від Карітас у Полтаві: як ВПО її отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:40, 17 Грудня 2024
Грошова допомога від “Карітас” / фото ілюстративне, iStock

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує надавати грошову допомогу на оренду житла постраждалим від війни, зокрема, внутрішньо переміщеним особам.

Про це повідомили представники “Карітас Полтава” в Telegram.

Грошова допомога від Карітас у Полтаві

Нова грошова допомога на оренду житла для постраждалих від війни надається у Полтаві та Полтавській області, а саме для мешканців наступних громад:

  • Полтавської;
  • Миргородської;
  • Кременчуцької;
  • Кобеляцької.

Скористатися можливістю можуть новопереміщені ВПО, які нещодавно (менше ніж 30 днів) переїхали до приймаючої громади та отримали довідку. Важливою умовою також є належність до однієї з наступних категорій:

  • особа з інвалідністю або важкими захворюваннями;
  • самотня особа старшого віку або домогосподарство, яке складається з одного чи двох літніх людей без підтримки рідних;
  • самотні матері/батьки, на опіці яких є неповнолітні діти;
  • багатодітні родини, у складі яких троє або більше неповнолітніх дітей;
  • вагітні жінки або матері з дітьми до 3 років.

Для надання допомоги існує ще одна важлива умова — середній місячний дохід на особу в сім’ї, який становить не більше 6 318 гривень. Вона також надаватиметься я тим, хто раніше не отримував аналогічну підтримку від інших організацій.

Які документи потрібні для реєстрації

Для реєстрації потрібні наступні документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка ВПО;
  • рахунок IBAN;
  • документи, що підтверджують належність критерій вразливості;
  • довідка ОК-5 та ОК-7.

Для того, щоб ВПО могли отримати грошову допомогу, потрібно звернутися до офісу “Карітас Полтава” за адресою: місто Полтава, вулиця Пилипа Орлика 20/1.

Для консультації з питань фінансової допомоги від “Карітас” звертайтеся за телефоном: +380 (50) 346 4693. Кожен випадок буде розглянутий індивідуально.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки мешканців Бахмутської громади отримають виплати в межах програми “Тепла зима”

Валентина Твердохліб 13:10, 16 Грудня 2024
юнісеф
Грошова допомога / ілюстративне фото Unsplash

У Бахмутській громаді стартували виплати за державною програмою “Тепла зима”. Родини, які входять до найбільш вразливих категорій, отримають по 6 500 гривень на кожну дитину. Ці кошти вони можуть витратити на придбання теплого одягу і взуття.

Скільки родин отримають виплати та чи треба за ними звертатися в органи соцзахисту, редакції “Бахмут IN.UA” розповіли в Управлінні соціального захисту населення Бахмутської міськради.

Програма “Тепла зима”, виплати для бахмутян

У листопаді Кабмін ініціював державну програму “Тепла зима”, яка передбачає додаткову грошову допомогу на зимовий період для вразливих родин. Ця виплата спрямована для малозабезпечених родин, щоб вони мали можливість придбати для дітей теплий одяг і взуття на зиму.

В Управлінні соцзахисту населення Бахмутської міськради зазначають, що серед мешканців Бахмутської громади право на допомогу мають сім родин.

“Всього з Бахмутської громади виплати в межах програми “Тепла зима” отримають сім родин. Додатково звертатися за виплатами не потрібно. Згідно тих даних, які у нас є щодо отримувачів соціальної допомоги, ми дивимося, хто має право на ці виплати і призначаємо автоматично”, — зазначили в Управлінні соцзахисту.

Родини, яким призначили допомогу, отримають по 6 500 гривень на кожну дитину до 18 років. Загальна сума допомоги для мешканців Бахмутської громади — 78 тисяч гривень.

Отримати допомогу можна тільки безготівково на банківські картки.

“Отримувачі допомоги зможуть отримати ці кошти вже у грудні. Коли точно, сказати не можу, але начебто у грудні всі кошти мають зайти на картки”, — повідомили в Управлінні соцзахисту.

Отримати додаткову інформацію щодо призначень виплат у межах програми “Тепла зима” можна на гарячій лінії Управління соцзахисту — +380 (99) 713 3980.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прожитковий мінімум та мінімальна зарплата у 2025 році: на які зміни варто чекати українцям

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 15 Грудня 2024
Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум у 2025 / фото ілюстративне, iStock

Прийняття державного бюджету на 2025 рік означає, що Верховна Рада України остаточно визначила розмір те, якими будуть мінімальна зарплата та прожитковий мінімум для українців. 

Редакція Бахмут IN.UA пояснює, якими будуть розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму у 2025 році.

Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум 2025

Згідно з проєктом Державного бюджету на 2025 рік, розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму в наступному році залишиться на рівні 2024. Актуальними будуть показники, вказані нижче.

Мінімальна заробітна плата в Україні на 2025 рік: 

  • Місячна ставка — 8 000 гривень;
  • Погодинна ставка — 48 гривень.

Прожитковий мінімум на 2025 рік дна одну особу:

  • для основних категорій населення — 2 920  гривень;
  • для дітей до 6 років — 2 563  гривень;
  • для дітей від 6 до 18 років — 3 196  гривень;
  • Для працездатних осіб (загальний показник) — 3 028  гривень;
  • для осіб, які втратили працездатність — 2 361 гривень; 
  • для осіб, які втратили працездатність (для розрахунку доплат у зонах радіоактивного забруднення) — 1 600  гривень.

Чому не підвищили прожитковий мінімум та мінімальну зарплату у 2025

За словами народної депутатки Роксолани Підласи в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, наразі процес доведення прожиткового мінімуму до реального рівня — дуже складна задача, адже цей показник тісно пов’язаний з іншими соціальними виплатами. Вносити корективи можна лише за умови стійкої економічної ситуації та зростання макроекономічних показників.

Трохи інша ситуація з мінімальною зарплатою. Як зауважує депутатка та голова комітету Верховної Ради України з питань бюджету, невелике підвищення мінімалки могло б створити дуже складну ситуацію з навантаженням на бюджет. Наприклад, підвищення мінімалки на 100 грн потребуватиме додаткових бюджетних витрат у розмірі 5,3 мільярда гривень, а на 1 000 гривень — понад 50 мільярдів. Вносити такі зміни наразі неможливо через війну, інфляцію та економічні виклики обмежують можливості державного бюджету.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Палац Культури у Часів Ярі: якою була історична споруда

23 липня 2023 року, окупаційні російські війська знищили Палац Культури у Часів Ярі. Останнім часом ця будівля використовувалася як міський гуманітарний штаб та місце надання […]

291631635 441596051145066 4521838647393733269 n 96506

Перший український прапор та піший полк: як бахмутяни боролися за незалежність сто років тому

Історія Бахмутського краю в роки революції 1917-1921 років має чимало забутих і замовчуваних сторінок. У радянські часи все розмаїття політичного життя в регіоні після повалення […]

Європейський грант на бізнес у трьох областях: як ВПО його отримати

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” анонсувала надання допомоги на розвиток бізнесу у Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Отримати грант можуть як місцеві мешканці, так […]

14:00, 18.04.2025 Скопіч Дмитро
азову

У росії дали понад 20 років ув’язнення трьом бійцям “Азову”: деталі справи

У росії судили українських військових з “Азову”, яких у 2022 році взяли в полон у Маріуполі. Їх звинуватили в обстрілах цивільної інфраструктури. Військових визнали винними […]

пам'ятник

У Бахмуті росіяни влаштували показове “відновлення” пам’ятника танкістам: який вигляд має монумент

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали знімки з району Забахмутки, а саме — пам’ятник воїнам-танкістам. Росіяни звітують про те, що […]