Main menu

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за час свого існування.

У Краматорську Батьківська рада як консультативно-дорадчий орган при виконавчому комітеті Краматорської міської ради існує з 2020 року. У Бахмуті цей орган створений лише півроку тому при Упарвлінні освіти Бахмутської міської ради, тож проактивні батьки нашого міста з великою зацікавленістю дізналися деякі тонкощі у роботі.

Світлана Чепелєва, радниця міського голови з питань освіти та одна з ініціаторів створення Батьківської ради у Краматорську, зазначила, що багато чого залежить від активності та наполегливості самих батьків, їх розуміння ситуації та бажання змінити стан речей на краще:

"Коли ми хочемо донести важливість якогось питання до виконкому, ми, в першу чергу, шукаємо спеціалістів, які допоможуть нам розібратися у проблемі та зможуть дати незалежну оцінку. Ми моніторимо законодавство, намагаємося апелювати документами і не бути голослівними".

За словами Світлани також ефективним інструментом є масові опитування батьків освітніх закладів, які демонструють настрої та думку громади.

"У нас немає на меті з кимось сваритися чи займати позицію ворога. Батьківська рада повинна стати тим органом, який допомагає владі зробити освіту наших дітей краще, пропонує оптимальні рішення, переконує у необхідності відповідних змін", - говорить Олександр Іванов, голова Батьківської ради Краматорська.

Бахмутська батьківська рада тільки розпочинає свій шлях, але також вже має певні досягнення та активно співпрацює з Упарвлінням освіти та Бахмутською міською радою.

«У пріоритеті опинилося якісне харчування для дитячих садочків, а також питання безпечного пересування дітей поруч із закладами освіти. Ми зібрали та передали дані з пропозиціями до міської ради. Біля декількох закладів освіти вже встановили обмежувачі руху. Зараз чекаємо на рішення щодо встановлення світлофору біля УВК№11 по вулиці Горбатова. Також ми звернулися до керівників шкіл з проханням забезпечити гідні умови у шкільних туалетах, бо в деяких школах досі немає дверей на кабінках. Петиція не набрала відповідну кількість голосів, але ми привернули увагу до цієї проблеми і в деяких закладах обіцяють у найближчий час провести ремонти у вбиральнях і створити комфортні умови для дітей", - розповіла голова Батьківської ради Бахмута Ганна Бокова.

Цікаво, що питання, які підіймала рада у Бахмуті, дещо спільні з тими, що обговорювали і батьки у Краматорську: якість харчування у школах і садках, безпека дорожнього руху та наявність дорожньої розмітки біля закладів освіти. Батьки з Бахмута також зацікавились озвученими темами забезпечення у школах якісного інтернету, облаштуванням камер, оприлюднення даних по захворюваності на коронавірус по кожному навчальному закладу окремо.

Якщо у вас є актуальні питання по роботі дитячих садочків та школ, організації освітнього процесу у Бахмутській громаді пишіть на пошту Батьківської ради - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Дивіться інформацію про роботу ради на сторінці у Фейсбуці

Матеріал підготувала членкиня Батьківської ради при Управлінні освіти Бахмутської міської ради Марина Орехова.