Авторка проєкту-переможця «Бюджету участі-2022» хоче повернути мрію дитинства у центр села

Семаковська Тетяна 12:51, 27 Жовтня 2021

изображение viber 2021 10 25 18 30 33 014 85af7Староста Клинівського старостинського округу Юлія Смолярчук подала на конкурс проєкту «Бюджет участі – 2022» ідею по створенню дитячого майданчику «Казкове містечко». Жінка каже що з дитинства пам’ятає як у центрі села стояли гойдалки і дерев’яні фігури з казковими героями. Цей проєкт потребує найбільшого фінансування – майже 76 тисяч гривень з бюджету громади і стільки ж від ініціативної групи у вигляді партнерського вкладу. Загалом у Бахмутській громаді в наступному році буде реалізовано 15 проєктів, на які з бюджету мають виділити 594 тисячі гривень.

Цьогоріч у Клиновому вже збудували дитячий майданчик по вулиці Польовій за кошти Бюджету участі, закінчили ремонт першого поверху у Клинівській школі також за кошти Бюджету участі, тепер планують створити ще один громадський простір у центрі села поруч з дитячим садочком і школою.

На цій локації вже почалися зміни – встановили вуличні тренажери, які демонтували зі школи №24, які за словами старости користуються попитом у дітей. До кінця року рахунок донорських коштів, які надасть гуманітарна організація «Пролиска», почнуть установку гойдалок. У якості партнерського вкладу планують не лише свою роботу, але й допомогу меценатів і спонсорів – залучення техніки, закупку піску. Допомогу обіцяють надати місцеві фермерські організації.

изображение viber 2021 10 25 18 30 33 423 dfe6d

За кошти гуманітарної організації «Пролиска» та УВКБ ООН днями закупили обладнання та власними силами встановили у селі Відродження Клинівського старостату. Фото Юлії Смолярчук.

«Залучити людей до спільної діяльності, організувати процес, домовитись зі спонсорами – це все займає багато часу, потребує зусиль. Та це того вартує, коли бачиш, які зміни відбуваються, як змінюється наше село», – каже Юлія Смолярчук.

изображение viber 2021 10 26 08 54 53 427 2e869

Тут планують створити громадський простір у центрі Клинового – дитячий та спортивний майданчики. Фото Юлії Смолярчук.

Начальниця відділу інформаційної та внутрішньої політики Бахмутської міської ради Наталя Кисиличина повідомила, що в цьому році 23 мешканці громади стали учасниками Конкурсу громадських ініціатив «Бюджет участі» та подали заявки для участі у Конкурсі. Для голосування на платформі електронної демократії “E-DEM Бахмут» було виставлено 20 проєктів Конкурсу «Бюджет участі».

 

На першому засідання Комісії з питань Бюджету участі Бахмутської міської територіальної громади було відмовлено у допущені до голосування проєкту «Молодіжний Хаб «BAND». Причина відмови: завищена загальна вартість кошторису проєкту. Приміщення, в якому планувалось створення Молодіжного Хабу «BAND», знаходиться у будівлі навчального закладу державної власності (УІПА). Проведення ремонтних робіт у зазначеній будівлі (заміна вікон) за рахунок місцевого бюджету є ознакою використання бюджетних коштів не за цільовим призначенням, що є потенційним порушенням бюджетного законодавства.

Також два автори поданих проєктів у встановлений термін не виконали корегування проєктів і відмовились від подальшої участі у Конкурсі: «Комфортна бібліотека в селі Зайцеве», «Створення простору Зеленої енергії у Бахмутській громаді».

За результатами голосування, 15 проєктів отримали найбільшу кількість голосів стали переможцями Конкурсу. Загальна сума коштів на фінансування проєктів «Бюджет участі» з бюджету Бахмутської міської ТГ складає 600,0 тисяч гривень, їх реалізація відбудеться протягом 2022 року.

Фото для тесту з Фейсбук сторінок Бахмутської міської ради, Олександра Сотнікова, Івана Сидирова.

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Семаковська Тетяна 19:20, 14 Лютого 2022

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9dfСьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. Говорили про ініціативи, втілені заради любові до рідного міста.

«Дуже класно бачити, що в Україні так багато амбітних, креативних та вмотивованих людей. Віримо, що цей захід та презентації учасників були корисні для усіх запрошених, комунікація буде тривати та призведе до нових масштабних, а головне корисних проєктів. Адже, ми закохані у рідні міста та нашу країну», – розповідає модераторка заходу, голова Молодіжної ради при Бахмутській міській раді Єлизавета Портнова.

Під час Всеукраїнського онлайн заходу “I my city” активні представники різних громад розповіли про місцеві ініціативи та проєкти. У заході взяли участь 17 спікерів та спікерок з 13 громад із різних куточків України. Від Бахмутської міської ради учасників привітала заступниця міського голови Інеса Мельник. На своїй фейсбук сторінці вона відмітила, що ініціативи, які представила молодь надихають та демонструють, що молодь займається улюбленою справою.

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Семаковська Тетяна 10:16, 12 Січня 2022

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для того, щоб підвищити рівень вакцинації у Бахмутській ТГ – читайте в матеріалі.

Старт проєкту “Інформуємо і мотивуємо мешканців Бахмутської ОТГ щепитися від COVID-19” відбувся під час зустрічі організаторів і партнерів проєкту з волонтерами. У Бахмуті проєкт реалізує ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з Центром первинної допомоги м. Бахмута та рухом «Чесно». Проєкт є частиною загальноукраїнського проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Окрім запрошень на вакцинацію планується широка інформаційна кампанія – створення відеороликів, анімації, текстових матеріалів, в яких мешканці громади познайомляться з принципами вакцинації, почують думки та поради досвідчених експертів та лікарів з приводу вакцинації. Для визначення упереджень на початку проєкту буде проведено опитування мешканців цільової аудиторії – 60+.

«Останнім часом в розмовах чую, померла мама чи тато від ковіду, гарно себе почували, з якоїсь причини відкладали вакцинацію, а якщо б зробили були ще живі. На сьогодні вакциновано менше половини мешканців – частина з них потребує додаткової інформації про можливі наслідки вакцинації, суть цього методу, докази його ефективності. Ми хочемо допомогти зробити вибір на користь вакцинації, тим самим зберегти життя людей», – пояснює голова ГО «Бахмутська фортеця» Ганна Бокова.

На даний час залучено 10 волонтерів, переважно це студентська молодь, але є і активні представниці шкільної спільноти. Про засади волонтерства та проєкт під час заходу їм розповіла координаторка волонтерів Єлизавета Портнова.

«Насправді для мене не так важливо в якому амплуа працювати: волонтером або організатором на зарплаті. В мене є потреба змінювати це місто й допомагати його мешканцям. Хвороба, з якою ми зіткнулись два роки тому, це ще одне велике випробування, наслідки котрого ще довго будуть з нами. Якщо я можу щось зробити – то я буду докладати всі свої зусилля», – пояснює свою мотивацію волотерка, студентка Горлівського інституту іноземних мов Софія Бамбуля.

На сьогодні з категорії 60+ не вакциновано близько восьми тисяч осіб. Перший етап запрошень включає 800 пацієнтів, після аналізу ефективності цього методу і процедури запрошень через дзвінки та СМС запрошення, та їх комбінацію, буде запрошено більше коло волонтерів з числа активної громадськості.

Аналіз опитувань і результатів телефонних запрошень буде використаний і в рамках проєкту і поданий партнерами з руху «Чесно» як рекомендації в МОЗ.

Щодо правил проведення опитування під час онлайн навчання поділилась досвідом менеджерка проєктів по залученню громадян руху «Чесно» Ірина Латиш, а старша адміністраторка Центру первинної допомоги м.Бахмут Ірина Данченко розповіла волонтерам про нюанси комунікації під час телефоних дзвінків. На питання відповіла заступниця директора Центру первинної допомоги м.Бахмута Олена Сологуб.

Якщо у вас є літні родичі попередьте їх, що вони можуть отримати запрошення на вакцинацію. Або не чекайте поки до вас дійдуть волонтери – подбайте про близьких і допоможіть їм дістатись пунктів вакцинації, в разі якщо людина не покидає житло запросіть мобільну бригаду додому через кул-центр т. 095-292-44-04, 050-329-02-30.

Зробити щеплення можна у будь якому пункті вакцинації, де вам зручно, незалежно від того, в якій амбулаторії знаходиться ваш сімейний лікар. На сьогодні вже доступна і третя бустерна зона, яка підвищить захист організму від нового штаму коронавірусу Омікрон.

Адреси і час роботи пунктів щеплень у Бахмутській ОТГ:

  1. Пункт масової вакцинації населення пл. Свободи, 1

     Щоденно з 8:00 до 14:00

  1. Пункти щеплення:

         – амбулаторія № 1, вул. О. Сибірцева, 15

         – амбулаторія № 2, вул. Оборони, 42

         – амбулаторія № 5, вул. Київська, 1а

         – амбулаторія № 6, вул Горького, 47

         – амбулаторія № 7, вул. Чайковського, 28

Пункти щеплень в амбулаторіях працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Ця публікація була підготовлені в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відео Full HD 1920x1080 пікс fc8d7

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9df

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської […]

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для […]

5897e0e915c144abafa48847c73d3950 96e13

У Бахмуті Управління освіти оприлюднює моніторинг захворюваності на ковід

В інформації, яку оновлюють щоденно, можна побачити скільки вихованців дитсадків і шкіл, а також працівників педколективу хворіє на корона вірусну хворобу. Дані почали оприлюднювати на […]

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за […]

254744866 258900856201855 2610358710566951076 n 72d47

Бахмутська Молодіжна рада запустила фотоконкурс до Дня студента

Переможці стануть відомі саме 17 листопада, їх будуть обирати на відкритому онлайн голосуванні, до 14 листопада триває подання конкурсних фотографій. До першої спільної акції новобрані […]