Main menu

Авторка проєкту-переможця «Бюджету участі-2022» хоче повернути мрію дитинства у центр села

изображение viber 2021 10 25 18 30 33 014 85af7Староста Клинівського старостинського округу Юлія Смолярчук подала на конкурс проєкту «Бюджет участі – 2022» ідею по створенню дитячого майданчику «Казкове містечко». Жінка каже що з дитинства пам’ятає як у центрі села стояли гойдалки і дерев’яні фігури з казковими героями. Цей проєкт потребує найбільшого фінансування – майже 76 тисяч гривень з бюджету громади і стільки ж від ініціативної групи у вигляді партнерського вкладу. Загалом у Бахмутській громаді в наступному році буде реалізовано 15 проєктів, на які з бюджету мають виділити 594 тисячі гривень.

Цьогоріч у Клиновому вже збудували дитячий майданчик по вулиці Польовій за кошти Бюджету участі, закінчили ремонт першого поверху у Клинівській школі також за кошти Бюджету участі, тепер планують створити ще один громадський простір у центрі села поруч з дитячим садочком і школою.

На цій локації вже почалися зміни – встановили вуличні тренажери, які демонтували зі школи №24, які за словами старости користуються попитом у дітей. До кінця року рахунок донорських коштів, які надасть гуманітарна організація «Пролиска», почнуть установку гойдалок. У якості партнерського вкладу планують не лише свою роботу, але й допомогу меценатів і спонсорів – залучення техніки, закупку піску. Допомогу обіцяють надати місцеві фермерські організації.

изображение viber 2021 10 25 18 30 33 423 dfe6d

За кошти гуманітарної організації «Пролиска» та УВКБ ООН днями закупили обладнання та власними силами встановили у селі Відродження Клинівського старостату. Фото Юлії Смолярчук.

«Залучити людей до спільної діяльності, організувати процес, домовитись зі спонсорами – це все займає багато часу, потребує зусиль. Та це того вартує, коли бачиш, які зміни відбуваються, як змінюється наше село», - каже Юлія Смолярчук.

изображение viber 2021 10 26 08 54 53 427 2e869

Тут планують створити громадський простір у центрі Клинового – дитячий та спортивний майданчики. Фото Юлії Смолярчук.

Начальниця відділу інформаційної та внутрішньої політики Бахмутської міської ради Наталя Кисиличина повідомила, що в цьому році 23 мешканці громади стали учасниками Конкурсу громадських ініціатив «Бюджет участі» та подали заявки для участі у Конкурсі. Для голосування на платформі електронної демократії “E-DEM Бахмут» було виставлено 20 проєктів Конкурсу «Бюджет участі».

 

На першому засідання Комісії з питань Бюджету участі Бахмутської міської територіальної громади було відмовлено у допущені до голосування проєкту «Молодіжний Хаб «BAND». Причина відмови: завищена загальна вартість кошторису проєкту. Приміщення, в якому планувалось створення Молодіжного Хабу «BAND», знаходиться у будівлі навчального закладу державної власності (УІПА). Проведення ремонтних робіт у зазначеній будівлі (заміна вікон) за рахунок місцевого бюджету є ознакою використання бюджетних коштів не за цільовим призначенням, що є потенційним порушенням бюджетного законодавства.

Також два автори поданих проєктів у встановлений термін не виконали корегування проєктів і відмовились від подальшої участі у Конкурсі: «Комфортна бібліотека в селі Зайцеве», «Створення простору Зеленої енергії у Бахмутській громаді».

За результатами голосування, 15 проєктів отримали найбільшу кількість голосів стали переможцями Конкурсу. Загальна сума коштів на фінансування проєктів «Бюджет участі» з бюджету Бахмутської міської ТГ складає 600,0 тисяч гривень, їх реалізація відбудеться протягом 2022 року.

Фото для тесту з Фейсбук сторінок Бахмутської міської ради, Олександра Сотнікова, Івана Сидирова.