Main menu

8 f6a75Проєкт тривав два роки, у першій частині зробили ремонт в коридорах, прикрасили малюнками стіни. У другій половині відремонтували стелю. Загалом з бюджету залучили 177 тисяч гривень і на таку ж суму зробили власний внесок. Роботи виконувалися силами підрядних організацій, адміністрації, педагогічного колективу, підключалися батьки.

Голова ініціативної групи вчителька початкових класів, громадська діячка Наталя Скляр каже, що проєкт був дуже не простим на кожному етапі.

«Радію, що все вийшло. Цей проект був довжиною у два роки. "Затишна школа- щасливе дитинство" (2020) та "Затишна школа: від мрії до реальності" (2021). Дуже хвилювалися, що не вдасться виграти у конкурсі, бо була жорстка конкуренція», - пояснює Наталя.

1 931ae

Стан до ремонту у 2020 році.

2 d93c2

Стан після ремонту у 2020 році.

4 ad7ab

Стан після ремонту стелі у 2021 році.

7 7cd49

Під час презентації результатів проєкту Наталю Скляр привітала серетар Бахмутської міської ради Анастасія Касперська.

Вона вирішила не чекати поки до їх школи дійде черга на ремонт через Управління освіти. Розуміючи масштаби, вирішала, що обійтися батьківськими внесками не можливо, тому мобілізувалі всі можливі ресурси – з бюджету через «Бюджет участі», разом з колективом школи залучили небайдужих спонсорів серед місцевих підприємців, зацікавили активних мешканців села.

Матеріали для стелі "Армстронг"  придбані коштами міськради, також придбали проектор та лінолеум для кабінетів початкових класів. За залучені кошти оплатили ремонтні роботи, витратні матеріали, безкаркасні меблі, послуги з демонтажу та доставки.

Стіни в коридорі ще в першій половині проєкту розмалювала місцева художниця Катерина Руденко, яка в цьому році разом з командою небайдужих людей реалізувала у Клиновому ще один проєкт з Бюджету участі. Завдяки їх ініціативі у селі замість звалища з’явився громадський простір з дитячим майданчиком.

«Катерина Руденко люб'язно запропонувала розмалювати стіни. Тепер вже вона привела до школи свого сина-першокласника, а на той момент вона була просто соціально-активна людина, якій не байдужа доля школи і села», - пояснює Наталя Скляр.

Так за два роки при підтримці багатьох людей, які голосували за ідею на «Бюджеті участі», виділяли кошти, виконували безоплатно роботу по організації процесу та ремонту звичайна школа перетворилася у сучасний освітній простір.

Фото з архіву Наталі Скляр та сторінки Бахмутської міської ради.