Крану за 7 мільйонів не буде: КП “Бахмут Вода” скасувало торги

Семаковська Тетяна 16:53, 18 Грудня 2023
Гроші у руках
Тендерна закупівля / фото ілюстративне

Нещодавно серед бахмутян спалахнула дискусія через те, що Управління культури Бахмутської міської ради хотіло придбати для своїх потреб автомобіль Opel Combo Life Edition L2 за майже 1 мільйон гривень. Волонтерська організація “Бахмут Український”, яка займається забезпеченням військових зазначає, що такі витрати не є критичними та закликала бахмутян подавати скаргу на закупівлю. Втім, новий Opel не єдина закупівля міськради, є ще кілька. Серед яких автомобільний кран вартістю у понад 7 мільйонів гривень. Однак саме ці торги були скасовано.

Інформація про це була опублікована на порталі Прозорро.

Що сталося?

Кран

Скриншот про відміну торгів

Раніше у відповідь на запит редакції нам повідомили, що техніку підприємства та Управління закупляють для того, аби оперативно почати ліквідовувати наслідки російської агресії після звільнення громади. Її планують використовувати у цілях відбудови.

Одна з таких закупівель — це автомобільний кран вантажопідйомністю 25 тонн. Відомо, що його будуть використовувати для підрядних робіт за призначенням, а також можуть направляти на будівництво оборонних та захисних споруд.

Попереднього його планує придбати КП “Бахмут Вода”, приблизна вартість техніки складала 7 мільйонів 200 тисяч гривень.

Торги не відбулися / скриншот

Однак, інформація змінилася. Стало відомо, що ця вартість була вказана без врахування ПДВ. Оновлена сума склала 9 мільйонів гривень.

Інформація про відміну торгів / скриншот

У закупівлі вказано, що торги скасовували через те, що сума закупівлі помилково була вказана без урахування ПДВ.

Замовник виявив у Закупівлі порушення законодавства з питань публічних закупівель. Опис порушення (порушень): при оголошенні закупівлі сума закупівлі помилково вказана без урахування ПДВ, тобто допущено порушення яке неможливо усунути у зв’язку із відсутністю механізму усунення таких порушень. З огляду на зазначене є підстави для прийняття рішення про відміну відкритих торгів,

пояснення // із протоколу № 13 УО про відміну відкритих торгів у зв язку з неможливістю усунути порушення

Також на порталі Zakupivli.pro було опубліковане питання, у якому зазначили, що кран є російським.

Кран, який збиралося придбати КП “Бахмут Вода” / скриншот.

Шановні організатори ви збираєтесь купити кран на шассі МАЗ с російською крановою установкою Івановець. Цей російський кран вже 2 роки безуспішно хоче продати Укртрак. Закупівля такого товару незаконна“, — питання про кран на порталі Zakupivli.pro.

У відповідь користувачу повідомили, що тендерну документацію розроблено відповідно до вимог Закону України. Однак, з метою дотримання законодавства про захист економічної конкуренції, учасник може запропонувати еквівалент чи аналог за умов повної відповідності, чи кращих технічних характеристик.

Нагадаємо, що керівником КП “Бахмут Вода” є Роман Спічкін, він вже кілька років працює на цій посаді. За 2022 рік директор отримав понад 947 тисяч гривень заробітної плати, а за 2023 рік близько 932 тисяч гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян, які не брали участь в презентаціях “Сталева Мрія”, запрошують на зустріч

Семаковська Тетяна 11:10, 9 Липня 2024
Будинок у Бахмуті
Пошкоджений будинок у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

12 липня бахмутян, які не брали участь у обговоренні проєкту відновлення Бахмута “Сталева Мрія” запрошують на онлайн-зустріч. Нагадаємо, що план післявоєнної відбудови охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць Вартових неба (колишня вулиця Чайковського), Захисників України, Іллі Ахметгарєєва (колишня вулиця Декабристів) та Ювілейна (до межі селища Хромове).

Про зустріч повідомляє Бахмутська міська рада.

Сталева Мрія, Бахмут

Презентація онлайн планується 12 липня (п’ятниця) о 12:00. Посилання зареєстрованим учасникам буде надіслане на електронну пошту, зазначену в заповненій вами анкеті.

На зустріч запрошують мешканців Бахмутської громади, які цікавляться концепцією відновлення міста або готові долучитися до робочої групи з вдосконалення проєкту “Сталева Мрія”. Реєстрація на участь за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки бахмутян мають побоювання, що не отримають компенсацію: результати опитування

Семаковська Тетяна 13:15, 3 Липня 2024
Бахмут
Пошкоджений будинок у Бахмуті, осінь 2023 /фото Бахмут IN.UA

14 червня редакція опублікувала опитування для бахмутян в евакуації. Участь в ньому взяли понад 700 людей. Бахмутяни відповіли на питання пов’язані з відновленням та компенсацією. Більшість опитаних, навіть попри те, що місто в окупації, хочуть повернутися додому. Водночас бахмутяни мають переживання щодо компенсації за зруйноване житло, зараз людям найбільше не вистачає житла. Публікуємо детальні результати опитування.

Опитування було опубліковане на ресурсах медіа.

Евакуація з Бахмута

Серед опитаних респондентів, 83% евакуювалися з Бахмута 2 роки тому й більше, ще близько 12% виїхали з міста 1/2 роки тому.

Результати опитування / скриншот

63% опитаних не адаптувалася у новому місті/селі, 36% навпаки.

Результати опитування / скриншот
Результати опитування / скриншот

Серед опитаних респондентів 71% людей хочуть повернутися до Бахмута, коли це стане можливо. 16% думали про це раніше, ще 9% не хочуть повертатися до міста навіть, якщо це буде можливо.

Результати опитування / скриншот

За результатами опитування, серед респондентів найбільша частка людей старшого віку 65+, їх частка складає понад 30%, ще 23% налічують люди віком від 55 до 65 років, 21% налічують люди віком від 45 до 55 років, участь в опитуванні людей від 35 до 45 років склала 15%, 5% налічують люди від 25 до 35 років, та 1, 5% — респонденти від 18 до 25 років.

Результати опитування / скриншот

Серед опитаних бахмутян, 37% мають роботу як наймані працівники, 41% не працюють, адже є пенсіонерами/пенсіонерками, також 1% не працюють, оскільки є студентами.

Результати опитування /скриншот

3,6% бахмутян мають свій бізнес та працюють як підприємці, 96% не мають власної справи.

Результати опитування / скриншот

Серед ризиків, які бачать бахмутяни для тих, хто повернеться у Бахмут, перше місце займає фактор того, що у місті не буде де жити, адже все зруйновано/заміновано, таку думку висловили 48% опитаних. 16% відзначили, що держава не дасть компенсацію на відновлення житла, 15% респондентів вважать, що земля та вода будуть забруднені настільки, що жити у Бахмуті буде неможливо. 8% висловили побоювання, що гроші, які виділяться на відбудову після деокупації, можуть розкрасти.

5% бахмутян вважать, що росія може напасти повторно й місто знову буде у зоні ризику, а 3% вважають, що грошей на відбудову міста не буде, ще майже 3% висловили думку, що в місті не буде роботи, адже всі підприємства зруйновані.

Результати опитування / скриншот

57% опитаних бахмутян вважають, що міжнародна підтримка допоможе повернути Бахмут, 42% не думають так.

Результати опитування / скриншот

58% опитаних вірять у деокупацію Бахмута, 41% не вірять у те, що місто буде звільнене від росіян.

Результати опитування / скриншот

75% респондентів розглядали варіант, що вони можуть не повернутися у Бахмут, 24% таку можливість відкидає.

Результати опитування / скриншот

На думку 47% опитаних бахмутян їм допомогло б повернутися у місто після деокупації надане житло та робота, 29% відзначили безпековий фактор, а саме розмінування, укріплення міста, достатня кількість зброї, 18% надали б перевагу фінансовій підтримці, 4% висловили думку про зміну місцевої влади або її реформування.

Результати опитування / скриншот

Серед потреб, яких зараз не вистачає бахмутянам, найбільша кількість респондентів проголосувала за житло, це майже 70% людей. Ще 21% відзначили брак грошей, а 8% не мають належного спілкування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міськрада дала 17 млн грн на підприємства Бахмута

17 млн грн на комунальні підприємства: у міськраді прокоментували обурення бахмутян

8 листопада редакція опублікувала матеріал про те, скільки коштів виділила міськрада на комунальні підприємства міста Бахмут. На КП “Бахмут-Вода”, Бахмутський комбінат комунальних підприємств, Опитненське сільське […]

Зарплати бахмутських чиновників

Яку зарплату отримують бахмутські керівники комунальних підприємств

У Бахмутській громаді до повномасштабної війни функціонувало кілька комунальних підприємств. На їх роботу за останній рік виділили близько 17 мільйонів гривень. Як пояснили у міськраді, […]

Олексій Рева зарплата

Яку зарплату отримує мер Бахмута: відповідь міськради

Чинним головою Бахмутської міської військової адміністрації є Олексій Рева, який також виконує функції мера Бахмута.  Редакція дізнавалась, яку заробітню плату отримує очільник МВА Бахмута. Відповідь […]