Гуманітарна допомога від “Аваліст” / фото Краматорська міська рада
Громадська організація “Аваліст” за підтримки гуманітарної організації “Help — Hilfe zur Selbsthilfe” відкрила реєстрацію на отримання гігієнічних наборів. Скористатися можливістю отримати допомогу можуть ВПО з Краматорського району.
Громадська організація “Аваліст” за підтримки гуманітарної організації “Help — Hilfe zur Selbsthilfe” та фінансування Федерального міністерства закордонних справ Німеччини проводить видачу гуманітарних пакунків для ВПО, які проживали в наступних громадах Краматорського району:
Словʼянської;
Краматорської;
Дружківської.
Приналежність до категорії повинна бути підтверджена наявністю відповідного документа під час реєстрації.
Як зареєструватися
Для того, щоб отримати гуманітарну допомогу, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням. В ній ВПО потрібно вказати:
ПІБ;
контактний номер телефону;
ІПН;
дата отримання довідки переселенця чи переселенки та фотографія цього документа;
загальну кількість людей, що проживають у родині;
чи перемістилася родина після вересня 2024 року;
скільки дітей проживає в складі родини;
звідки родом родина;
іншу інформацію щодо місця фактичного проживання.
Читайте також:
Як закон “Про місцеве самоврядування” допоміг ВПО у Чернівцях отримувати безоплатне лікування у стоматолога
Печерський ЦНАП, куди можна звернутися за грошовою допомогою / фото Facebook
ВПО в Києві можуть отримати підтримку, це одноразова грошова допомога розміром від 500 до 10 тисяч гривень. Претендувати на допомогу можуть переселенці та переселенки, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Як отримати гроші для ВПО, читайте в матеріалі.
Допомога ВПО 2025 у Києві
Портал послуг для подачі заявки на допомогу / скриншот
На порталі послуг Kyiv Digital будь-яка внутрішньо переміщена особа, яка опинилася у складних життєвих обставинах може подати заявку на грошову допомогу, яку надають раз на рік. Це сума становить від 500 до 10 тисяч гривень та визначається індивідуально.
Виплати запровадив міський голова Києва для підтримки киян, які потребують додаткового захисту. Водночас отримати її можуть й малозабезпечені ВПО, які потрапили у складне становище.
Умови отримання допомоги
Подати заявку можуть малозабезпечені кияни та внутрішньо переміщені особи із середньомісячним доходом на людину в сім’ї не більше 4 722 гривень, які потрапили у складні життєві обставини.
Такими обставинами можуть вважатися:
смерть близьких родичів;
шкода, що завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями;
невиліковна хвороба або хвороба, що вимагає тривалого лікування.
Як подати заяву онлайн на виплати для ВПО?
Подати заяву можна онлайн, вам потрібно мати такі документи:
скан-копія паспорта або ID-картки;
довідка про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців;
документи, що підтверджують складні життєві обставини;
IBAN — номер соціального банківського рахунку;
скан-копія довідки ВПО.
Зверніть увагу, що вам можуть бути потрібні документи, які підтвердять право на соціальну пільгу. Це може бути пенсійне посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, витяг з реєстру актів цивільного стану громадян, що підтверджує статус одинокої матері тощо. Час розгляду заяви становить 30 днів.
Детальна відеоінструкція, як подати заяву онлайн на виплати у відео:
Як подати заяву офлайн на виплати для ВПО?
Для цього зверніться до найближчого ЦНАПу. Ось перелік тих, які надають цю послугу:
Центр надання адміністративних послуг м. Києва;
Центр надання адміністративних послуг Голосіївської РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Дарницької РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Деснянської РДА в м.Києві;
Центр надання адміністративних послуг Дніпровської РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Оболонської РДА в м.Києві;
Центр надання адміністративних послуг Печерської РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Святошинської РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Солом’янської РДА в м.Києві.
довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);
пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги (у разі наявності);
довідки про призначення групи інвалідності (із зазначенням відсотку втрати працездатності) або довідку про відсоток втрати працездатності (для осіб з інвалідністю);
документів, які підтверджують складні життєві обставини, що обґрунтовують потребу в наданні матеріальної допомоги (для киян, які опинилися в складних життєвих обставинах);
довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи згідно з додатком 2 до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 352) (для внутрішньо переміщених осіб).
оригінал довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців, виданих за місцем отримання доходів або Державною податковою службою України (окрім довідок про розмір пенсії та/або державних соціальних допомог).
Строк розгляду заяви становить 30 днів.
Коли я отримаю допомогу?
Після того, як вашу заяву перевірять, ви отримаєте сповіщення в особистому кабінеті, на електронну пошту та в застосунку Київ Цифровий.
Гроші можна отримати на Картку киянина або інший соціальний банківський рахунок, готівкою чи поштовим переказом за місцем отримання пенсії або соціальної допомоги.
Чи можуть відмовити у наданні допомоги?
Зверніть увагу, що вам можуть відмовити у наданні допомоги, причини можуть бути наступні:
відсутність реєстрації у Києві або якщо з моменту реєстрації пройшло менш як рік;
неповний пакет документів;
заява подана після 15 грудня поточного року;
середньомісячний дохід на людину в сім’ї становить понад 4 722 гривні.
кошти, виділені містом для надання матеріальної допомоги у поточному році, вичерпані.
За додатковими питаннями про допомогу звертайтесь за номером (044) 366-80-22.
Валерія Білінець з Краматорського управління поліції отримала міжнародну відзнаку від Асоціації жінок-поліцейських. Дівчина каже — не очікувала і була приємно вражена. На її думку, вона не робить нічого особливого — лише виконує свою роботу. Та робота Валерії дуже непроста: вона допомагає евакуювати людей з Донеччини, виїздить на місця обстрілів, заспокоює та дбає про цивільних.
Людей на евакуацію було стільки, що не встигали їх рахувати
Валерія народилася в Лимані. Обрала шлях у поліції з дитинства: дідусь працював у цій самій сфері. Тож вагатися не довелося, хоча, каже співрозмовниця, у неї є також освіта за спеціальністю залізничника. Працювати в поліції Валерія почала у 2018 році.
“У 2018 році все було відносно спокійно. Лінія фронту на той час проходила далеко від нас. Вибухи було чутно десь дуже здалеку. Ми тоді навіть не уявляли, що може розпочатися повномасштабна війна і якою вона буде”, — пригадує Валерія.
У колективі Валерії було багато жінок, проте з початком повномасштабного вторгнення ситуація змінилася. Керівництво ухвалило рішення евакуювати жінок, однак Валерія вирішила залишитися. У місті почалися перші обстріли, перші поранені, згадує дівчина.
Вона почала евакуювати цивільних, а також розвозила поранених до лікарень. Інспекторка каже, що особисто намагалася попри все триматися зважено.
“На початку війни було дуже важко, бо ніхто не розумів, як усе має відбуватися. Людей було багато на евакуацію, ми не встигали їх рахувати, всі були у стресі, на емоціях. Морально було важко. Часто доводилося по кілька разів пояснювати, що потрібно робити, куди їхати. Ми заспокоювали всіх, звісно. Я розуміла: якщо я буду панікувати, то це відчуття передасться людям. Тому я залишалася максимально спокійною і зібраною. Було важко морально, бо ми розуміли, що ворог може підійти ближче, й нам самим доведеться евакуюватися”, — каже Валерія Білінець.
Рідне місто Валерії — Лиман — навесні 2022 року окупували росіяни. Вже у жовтні українські війська деокупували місто. У звільненому Лимані Валерія одружилася зі своїм коханим. Вона продовжує працювати в групі “Білий Янгол”, яка евакуює цивільних із зони бойових дій.
“Зараз все набагато легше для людей у плані евакуації, також нам дуже допомагають волонтери. Люди розуміють, куди їдуть, і зважено ухвалюють це рішення. Проте бувають випадки, коли після обстрілів кількість заявок на евакуацію різко зростає, а потім зменшується”, — розповідає інспекторка групи “Білий Янгол”.
Попри це, дзвінків на день поліція все одно отримує багато — люди телефонують із різних питань: дізнаються про можливість виїхати, про умови, зручні локації тощо. Загалом, каже інспекторка, люди довіряють поліції, адже саме вона допомагає на місцях обстрілів, щодня рятує цивільних, вивозячи їх до безпечних регіонів — навіть під обстрілами.
Виїжджаємо на евакуацію навіть у найнебезпечніші точки
“Наші екіпажі постійно потрапляють під обстріли — ворог нас не любить. Але ми виїжджаємо на евакуацію навіть у найнебезпечніші точки. Ми завжди пояснюємо людям, що якщо ухвалене рішення про евакуацію з населеного пункту, то потрібно виїжджати — не чекати, поки почнеться справжнє пекло й навіть зателефонувати буде неможливо”, — наголошує Валерія.
Вона додає: найважче у її роботі — це виклики на місця прильотів, де є не лише поранені, а й загиблі, бо допомогти їм уже неможливо. Саме тому вона особливо наголошує на важливості евакуації, особливо для родин із дітьми.
“Я кажу батькам, що не хочу приїхати до них і побачити родину в неповному складі. Ми хочемо бачити всіх наших людей цілими й неушкодженими”, — додає Валерія.
На запитання, що є найприємнішим у її роботі, інспекторка відповідає: це щира вдячність евакуйованих, це діти, які після місяців у підвалах нарешті можуть гратися в безпечніших регіонах України й мати дитинство.
Валерія тисне руку Володимир Зеленському / фото надане Нацполіцією Донеччини
У квітні 2025 року Валерія Білінець отримала відзнаку від Міжнародної асоціації жінок-поліцейських (МАЖП):
“Я зовсім не очікувала її, була приємно вражена. Спочатку взагалі не зрозуміла, як саме я її отримала. Я просто роблю свою роботу. Я прийняла присягу на вірність українському народові. Сказати, що я роблю щось неймовірне — не можу. Я виконую те, що повинна робити під час війни, як і всі наші підрозділи. Це наша робота — хтось має її робити”.
ВПО в Києві можуть отримати підтримку, це одноразова грошова допомога розміром від 500 до 10 тисяч гривень. Претендувати на допомогу можуть переселенці та переселенки, які […]
Валерія Білінець з Краматорського управління поліції отримала міжнародну відзнаку від Асоціації жінок-поліцейських. Дівчина каже — не очікувала і була приємно вражена. На її думку, вона […]
Уряд подав до Верховної ради угоду про надра, яку вчора ухвалили Україна і США. Цей документ передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови України. Щоб механізм запрацював, […]
Часовоярська громада Донеччини потерпає від російського наступу. Частина громади і самого міста Часів Яр є окупованими, а інша частина потерпає від бойових дій та обстрілів. […]
У місті Полтава відкрився центр допомоги переселенцям і переселенкам з Часів Яру. Сюди люди можуть звертатися за гуманітарною допомогою, а згодом і за різними юридичними […]