Фінансова допомога ВПО у Чернівцях: як отримати

Микола Ситник 17:47, 10 Жовтня 2023
Грошова допомога від УВКБ ООН
Грошова допомога від УВКБ ООН / фото БФ «Право на захист»

ВПО та громадяни, які повернулися з-за кордону до постійного місця проживання після вимушеного переселення через воєнні дії, можуть отримати фінансову допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). У Чернівцях прийом заявок відбудеться 10-12 жовтня.

Про це повідомляє Центр допомоги врятованим у місті Чернівці.

Сума допомоги складає 3600 гривень на особу, протягом трьох місяців. Так, 10-12 жовтня благодійний фонд «Право на захист» здійснить прийом заявок на грошову допомогу від УВКБ ООН у Чернівцях.

Хто може отримати?

Переселенці можуть подати заявку на грошову допомогу в розмірі 10800 гривень на члена родини, якщо родина:

 • не отримувала раніше (у 2022 та 2023 роках) допомогу від міжнародних організацій у розмірі 2220 гривень на особу на місяць;
 • має дохід менше 5400 гривень на особу;
 • належить до однієї з наступних категорій населення:
 • є переселенцями після 24 лютого 2022 року;
 • повернулись до постійного місця проживання з-за кордону після вимушеного переселення через воєнні дії. 

Зауважимо, що приналежність до зазначених категорій має бути документально підтверджена.

Обов’язкові критерії вразливості для обох вищезазначених категорій осіб: 

 • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);            
 • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;            
 • родина з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;            
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).     

Умови подачі заявок

У пункті прийому даних мають бути присутні усі члени родини, що претендують на допомогу, окрім маломобільних (за умови надання медичної довідки, що підтверджує їхній стан здоров’я) та дітей до двох років.

Для цих категорій допускається реєстрація за оригіналами документів. Більш детально про процедуру віддаленої реєстрації громадян проконсультують на локації. 

Для подачі заявки на грошову допомогу необхідно звертатися за адресою: Чернівці, вулиця Головна, 128 (Центр допомоги врятованим). Установа працює з 10:00 до 17:00.

«Гаряча лінія» для консультування від УВКБ ООН: 0 800 750 104.

Раніше ми писали, що бахмутяни можуть отримати допомогу в Чернівцях у хабі «Єднання». Він розміщений в приміщенні «Центру допомоги врятованим».

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни завдали удару по пожежно-рятувальному підрозділу Торецька

Семаковська Тетяна 13:20, 12 Липня 2024
Наслідки російського удару по Торецьку / фото ДСНС

Росіяни ударили по пожежно-рятувальному підрозділу міста Торецьк Бахмутського району. Серед рятувальників ніхто не постраждав.

Про це повідомляє ДСНС України.

Обстріл Торецька

У Торецьку ворог вдарив по пожежно-рятувальному підрозділу, серед команди рятувальників жертв немає. Напередодні Торецькі рятувальники передислокувалися до іншого підрозділу.

Однак надзвичайники й надалі продовжують ліквідовувати наслідки обстрілів, надавати домедичну допомогу пораненим та евакуйовувати населення на території Торецької громади.

Залишити заявку на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами телефону: 

 • +380 (99) 6019 491 (цілодобово);
 • +380 (66) 9526 360 (щоденно з 08:00 до 17:00).

Якщо ви хочете евакуюватися безпосередньо до Волинської області дзвоніть за номером телефону гарячої лінії УСЗН Торецької міської ВА з 08:00 до 20:00 щоденно +380 (66) 4567 170.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Молодь з Бахмутської громади запрошують на похід у гори

Семаковська Тетяна 12:30, 12 Липня 2024
Говерла / фото Вікіпедія

Молодь з Бахмутської громади від 16 до 22 років може взяти участь в поході у гори під час якого плануватимуть розвиток громади. У планах організаторів відвідати вершини двотисячники Говерлу та Петрос.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Можливості для ВПО

ГО “Щасливі діти” збирає молодь від 16 до 22 років на туристичні вікенди в смт. Ясіня Закарпатської області. Похід запланований з 20 по 22 липня разом з командою ГО, молодь плануватиме розвиток громади. Активності починаються з 08:00 та триватимуть до 20:00. Дозвілля може змінюватися залежно від погодних та інших зовнішніх умов.

Учасники походу зможуть провести дві ночівлі в горах, приготувати їжу на польовій кухні, посидіти біля ватри, піднятися на Говерлу та Петрос.

Які вимоги до учасників

 • готовність та фізична витривалість, відсутність хвороб та протипоказань;
 • дотримання групової та безпекової дисципліни;
 • наявність базового спортивного одягу та взуття;
 • підготовка та попередня комунікація перед походом;
 • дозвіл на участь батьків чи опікунів.

Заповнити форму за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни завдали удару по пожежно-рятувальному підрозділу Торецька

Росіяни ударили по пожежно-рятувальному підрозділу міста Торецьк Бахмутського району. Серед рятувальників ніхто не постраждав. Про це повідомляє ДСНС України. Обстріл Торецька У Торецьку ворог вдарив […]

Молодь з Бахмутської громади запрошують на похід у гори

Молодь з Бахмутської громади від 16 до 22 років може взяти участь в поході у гори під час якого плануватимуть розвиток громади. У планах організаторів […]

вулиця Леваневського Бахмут

“Поселок” у Бахмуті: з’явилися кадри з міста

На пропагандистських ресурсах опублікували фото з району, який місцеві називали “Поселок”, це вулиця Героїв Рятувальників (стара назва вулиця Леваневського). Редакція публікує вибрані кади. Вулиця Леваневського […]

Евакуація 60bf8

3 600 гривень та безкоштовне житло: з липня стартує евакуація до Волинської області

З 5 липня 2024 року розпочалася обов’язкова безкоштовна евакуація цивільних мешканців Донеччини до Волинської області. Уряд забезпечує транспортування, житло та соціальну підтримку для евакуйованих громадян. […]

У Ворзелі нададуть безоплатне житло для пенсіонерів: як подати заявку

Люди старшого віку, які втратили житло, можуть заповнити анкету на отримання безоплатного помешкання в пансіонаті Київської області, у курортному містечку Ворзель. Про це повідомляє Олександр […]