Евакуація з розселенням із Селидівської громади: які міста приймають ВПО

Валентина Твердохліб 13:30, 4 Листопада 2024
шелтер, евакуація
Новий шелтер для ВПО у Добромилі / фото Товариство Червоного Хреста

Мешканцям Селидівської громади доступна евакуація до більш безпечних регіонів України. У трьох областях переселенцям пропонують безоплатне житло.

Про це повідомляє Селидівська МВА.

Селидівська громада, евакуація

Мешканці Селидівської громади мають можливість евакуюватися до більш безпечних регіонів України з подальшим розселенням. Тимчасове безоплатне житло пропонують у комунальних закладах.

Переселенці можуть евакуюватися до:

  • селища Гриців Хмельницької області. Наразі є 2 вільних місця або можливо розміщення однієї родини. Зв’язок за телефоном: +380 (96) 849 7584;
  • Рівненської області. Наразі є близько 20 вільних місць. Зв’язок за телефоном: +380 (98) 505 8325;
  • Рахівського району Закарпатської області. Наразі є 15 вільних місць. Зв’язок за телефоном: +380 (96) 182 8589.

Нагадаємо, що в трьох областях України — Дніпропетровській, Київській і Волинській — працюють центри підтримки ВПО з Селидового. Яку допомогу там надають та як за нею звернутися, читайте в нашому матеріалі.

Евакуація з Донецької області: контакти

Звернення про евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова Полтавка, Малинівка та Романівка: на Донеччині зафіксували нове просування росіян

Семаковська Тетяна 18:05, 19 Травня 2025
Просування росіян / скриншот

За минулу добу росіяни просунулися на Донеччині у напрямку Нової Полтавки, Малинівки та Романівки.

Детальніше про ситуацію на Донеччині та нове просування росіян — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Донеччина: де просунулися росіяни 19 травня

За оновленими даними DeepState, ворог просунувся біля кількох населених пунктів на Донеччині, зокрема:

  • Нової Полтавки;
  • Малинівки;
  • Романівки.

Водночас Генеральний штаб ЗСУ повідомляє, що протягом останньої доби було відбито атаки противника на кількох напрямках. Зокрема:

На Краматорському напрямку відбулося чотири бойові зіткнень. Ворог намагався прорвати оборону поблизу Часового Яру, Білої Гори та Курдюмівки.

На Торецькому напрямку російські сили штурмували у районах Торецька, Новоспаського та в бік Диліївки. Сили оборони наразі відбили два штурми противника, ще три боєзіткнення тривають.

На Покровському напрямку фіксується найбільша активність. Сили оборони зупинили 26 спроб штурму в районах населених пунктів: Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Удачне, Новосергіївка, Троїцьке, Котлярівка, Андріївка та в бік населених пунктів Зоря, Новоукраїнка, Стара Миколаївка, Шевченко Перше, Нова Полтавка.

На Новопавлівському напрямку противник 11 рази намагався атакувати позиції ЗСУ у районах Костянтинополя, Привільного, Рівнополя, Вільного Поля та в бік Новополя й Зеленого Поля.

Обстановка залишається напруженою. Підрозділи ЗСУ продовжують стримувати наступальні дії противника та утримують оборонні рубежі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Битва за Багатир: чи дійсно росіяни захопили село на Донеччині

Семаковська Тетяна 17:00, 19 Травня 2025
Битва за Багатир / скриншот

17 травня 2025 року міністерство оборони росії оголосило про нібито “звільнення” села Багатир на Донеччині, хоча населений пункт перебуває під повним контролем Збройних Сил України (ЗСУ).

Про це повідомила Тактична група “Вугледар”.

Багатир: бої на Донеччині

Битва за село Багатир, що на Донеччині, розпочалася 5 травня 2025 року. Відтоді ворог активно атакує населений пункт з трьох-чотирьох напрямків, застосовуючи різну тактику та техніку. Нещодавно міністерство оборони росії заявило, що село нібито “звільнене”, хоча воно повністю перебуває під контролем ЗСУ.

Бригада повідомляє, що бої за село тривають. Там також зазначили, що ворог постійно змінює тактику. Зокрема, нині росіяни відправляють штурмові групи в спеціальних плащах (пончо), аби ускладнити їх виявлення українськими БПЛА з тепловізорами. Їхня головна мета — вийти на околиці села й закріпитися для подальших штурмових дій.

Один з російських штурмів села Багатир / відео Тактичної групи “Вугледар”

Проте ці спроби не мають тактичного успіху, що дозволяє військовослужбовцям 33-ї окремої механізованої бригади залишатися в населеному пункті та утримувати його під контролем, стверджують у тактичній групі “Вугледар”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова Полтавка, Малинівка та Романівка: на Донеччині зафіксували нове просування росіян

За минулу добу росіяни просунулися на Донеччині у напрямку Нової Полтавки, Малинівки та Романівки. Детальніше про ситуацію на Донеччині та нове просування росіян — у […]

Битва за Багатир: чи дійсно росіяни захопили село на Донеччині

17 травня 2025 року міністерство оборони росії оголосило про нібито “звільнення” села Багатир на Донеччині, хоча населений пункт перебуває під повним контролем Збройних Сил України […]

50 тисяч за народження дитини: в Україні можуть запровадити нову виплату

Кабінет Міністрів готує реформу системи виплат при народженні дитини, яка дозволить батькам новонароджених отримувати одноразову допомогу в розмірі 50 тисяч гривень. Про це йдеться у […]

16:05, 19.05.2025 Скопіч Дмитро

У Донецьку лікарні стали інструментом мобілізації: дані чоловіків передають комендатурі

У лікарнях і поліклініках тимчасово окупованого Донецька почали діяти нові правила: надійшла інструкція, згідно з якою медпрацівники на ТОТ мають записувати дані чоловіків до 50 […]

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку […]

14:05, 19.05.2025 Скопіч Дмитро