Жительці деокупованого Лиману заочно повідомили про підозру в колабораційній діяльності. Відомо, що під час окупації міста жінка відстежувала настрої населення, а також розробляла інформаційні повідомлення для пропагандистів. Раніше фігурантка працювала у Лиманській міськраді.
29 травня 2022 року російські війська окупували Лиман. Вони дісталися міського центру, де поліцейський відділок здався без опору, а над містом загарбники підняли російський прапор. 30 травня Україна втратила контроль над Лиманом, але 1 жовтня 2022 року місто звільнили наші війська. Лиман перебував під окупацією рф кілька місяців, за цей час росіяни встигли знайти своїх прихильників.
Однією із них виявилася ексначальниця відділу з питань внутрішньої політики виконкому Лиманської міськради та заступниці співголови тристоронньої соціально-економічної ради Лиманської ОТГ. Жінка у липні 2022 року перейшла на бік росіян та очолила так званий “відділ внутрішньої політики адміністрації м. Красний Лиман”.
Підозрювана допомагала формувати пропагандистські меседжі, відстежувала настрої населення, а також розробляла інформаційні повідомлення для медіа. Після деокупації Лимана жінка втекла на окуповану територію, її оголошено в розшук. Максимальне покарання, яке загрожує підозрюваній 10 років за ґратами.
На російському каналі 98-бригади рф опублікували відео з Олегом Столбовським — це депутат Часовоярської міської ради 7 скликання, також тут він працював водієм в міській раді.У Часів Ярі мав квартиру, житловий будинок та земельну ділянку.
Редакція зібрала все що відомо про Олега Столбовського, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.
Олег Столбовський: робота в міськраді Часів Яру
Олег Столбовський як депутат Часовоярської міської ради починаючи з 2020 року подавав декларацію про доходи. Так, на платформі Youcontrol доступні 3 декларації, датовані 2020, 2021 та 2022 роком.
Місцем реєстрації проживання Олега Столбовського є Часів Яр, депутат вказував, що тут має квартиру та житловий будинок, які набув в 2008 році. У 2012 році Столбовський отримав ще земельну ділянку, у тому ж Часів Ярі. Також в 2012 році чоловік придбав машину 2011 року випуску (TOYOTA, CAMRY 2.4L).
Дружина Столбовського також вказана в декларації, судячи за нею, вона працювала на ПАТ “Часівоярський вогнетривкий комбінат”. У першій декларації подружжя разом задекларувало 108 817 гривень доходу. Друга декларація Столбовського майже не змінилась, нового майна він не набув. Водночас у джерела доходів додалось ще одне місце роботи дружини, це Управління праці та соцзахисту населення Бахмутської РДА. Так, у другій декларації Столбовського подружжя зареєструвало 131 129 гривень.
Декларація за 2021 рік так само практично не має змін для самого Столбовського. Натомість додаються джерела доходу в його дружини. Окрім попередніх місць роботи, в 2021 році Оксана Столбовська додала як джерело доходу Часовоярську міську раду, де отримала 6 тисяч гривень, та місцевий будинок культури, де отримала 61 320 гривень. Загальний задекларований дохід Столбовських склав у 2021 році 192 753 гривень.
Олег Столбовський до того, як увійшов до депутатського корпусу Часовоярської міської ради, як безпартній, працював тренером юнацької команди з футболу дитячої спортивної школи “Колос”. Про команду тренера в серпні 2017 року згадували на сайті Донецької ОДА. Тоді Столбковський був присутній на відкритті спортивного майданчика 17 школи.
Подружжя Столбовських також має спільну сторінку в забороненій російській мережі Однокласники.
Свідчення Столбовського росіянам
В середині січня 2025 року пропагандистське видання “ріа новости” опублікувало відеосюжет з Олегом Столбовським, де чоловік свідчить про нібито злочини, які вчиняє українська армія, підіграючи російській пропаганді. Свідчення Столбовського додали у так звану “щотижневу ленту преступлений київського режима”.
Редакція зв’язувалась з особами дотичними до Столбковського, однак люди відмовились коментувати перехід чоловіка на бік окупантів. У Часовоярській міській раді у коментарі Бахмут IN.UA нам повідомили, що наразі отримують юридичні консультації з приводу того, як виключити Олега Столбковського з депутатського корпусу.
Українські підприємці та підприємиці можуть отримати допомогу на розвиток власної справи завдяки грантам. Так, власники постраждалих від війни пекарень можуть отримати обладнання.
Детальні умови, розповідає Бахмут IN.UA
Грант для пекарень
Підприємці та підприємиці, які займаються хлібопекарською або кондитерською діяльністю можуть отримати підтримку, а саме грант у вигляді нового та/або вживаного обладнання.
Bake4Ukraine, це проєкт підтримки, який був заснований в Броварах 25 лютого 2022 року сім’єю Андрія та Аренди Василенків та компанією Zeelandia Ukraine. Родина впродовж перших 58 днів повномасштабної війни пекла свіжий хліб та варила їжу, щоб забезпечити місцеве населення провізією.
Тепер ініціатива допомогає залучити ресурси для відновлення постраждалих від війни пекарень та підтримки новостворених хлібопекарських виробництв, що забезпечуватимуть харчову безпеку в своїх територіальних громадах.
Отримати обладнання може бізнес з 11 областей, це:
На російському каналі 98-бригади рф опублікували відео з Олегом Столбовським — це депутат Часовоярської міської ради 7 скликання, також тут він працював водієм в міській […]
Українські підприємці та підприємиці можуть отримати допомогу на розвиток власної справи завдяки грантам. Так, власники постраждалих від війни пекарень можуть отримати обладнання. Детальні умови, розповідає […]
Щодня лінія фронту стає все ближчою до міста Покровськ. У зв’язку з погіршенням ситуації в місті закривають відділення Укрпошти. Людей обслуговуватимуть лише у пересувних відділеннях. […]
У 2024 році бахмутяни сплатили понад 134 мільйони гривень податків. Ці кошти були перераховані в державний бюджет і в бюджет Бахмутської громади. Скільки коштів бахмутяни […]
Тема мобілізації в Україні стоїть досить гостро, через що громадяни знають про деталі цього процесу майже усе. Проте, деякі моменти викликають питання, зокрема, у чому […]