Експерти ISW вважають, що росіянам буде важко захиститися від контратак ЗСУ під Бахмутом

Микола Ситник 10:43, 19 Вересня 2023

Минулої доби, 18 вересня, Сили оборони України продовжили наступальні операції на Бахмутському напрямку. ЗСУ просунулися в напрямках Бахмута, Предтечиного, Андріївки, Кліщіївки та Курдюмівки. 


Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Ситуація під Бахмутом

Російські війська, схоже, втомилися від спроб утримати Кліщіївку та Андріївку. Після звільнення ЗСУ двох населених пунктів росіянам, ймовірно, буде важко поповнити свій бойовий склад і захиститися від подальших українських контратак на південь від Бахмута.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що Кліщіївка та Андріївка були важливими елементами російської оборонної лінії Бахмут-Горлівка, яку «прорвали» українські війська. Аналітики припускають, що звільнення Кліщіївки та Андріївки могло погіршити російську оборону на південь від Бахмута.

ISW наразі не може самостійно оцінити силу та масштаб російських оборонних укріплень у районі Бахмута, хоча російські війська, ймовірно, укріпили свої лінії оборони поблизу Бахмута менш потужно, ніж вони це зробили на Півдні України. 

Просування Сил оборони

Начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ, капітан Ілля Євлаш заявив, що українські сили досягли невизначених успіхів у напрямках Бахмута, Кліщіївки (7 км на південний захід), Предтечиного (12 км на південний захід), а також поблизу Андріївки (9 км на південний захід), Курдюмівки (12 км на південь), Білої Гори (12 км на південний захід) та Опитного (3 км на південний захід). Західні аналітики оцінюють, що, ймовірно, йдеться про широкі тактичні напрямки.

Ексзаступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що минулого тижня українські війська звільнили 2 квадратні кілометри території на Бахмутському напрямку.

У Генштабі України повідомили, що ЗСУ продовжили штурмові дії поблизу Кліщіївки. Капітан Ілля Євлаш додав, що Сили оборони продовжують закріплення на позиціях у Кліщіївці. Також тривають бої біля залізниці на схід від населеного пункту.

Російські блогери продовжували заявляти, що ЗСУ не повністю контролюють Кліщіївку. За їхніми повідомленнями, північна частина села залишається спірною «сірою зоною» після того, як російські війська вийшли з населеного пункту. Пропагандисти стверджують, що запеклі бої тривають на лінії Курдюмівка-Андріївка-Кліщіївка, в прилеглих лісових масивах і біля залізничного полотна на сході.

Мапа бойових дій під Бахмутом
Мапа бойових дій під Бахмутом. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Ще один російський блогер повідомляв, що ЗСУ також атакували біля Дубово-Василівки (6 км на північний захід від Бахмута).

У Міноборони росії заявили, що війська рф відбили українські штурми біля Веселого (20 км на північний схід від Бахмута), Кліщіївки та Майорського (20 км на південний захід).

Армія рф продовжувала штурми поблизу Бахмута 18 вересня. Пропагандисти стверджували, що російські війська відбили деякі українські позиції в північно-східній Кліщіївці під час контратак. Аналітики ISW не знайшли візуального підтвердження цих заяв.

Читайте також: Під Бахмутом ЗСУ можуть рухатися залізницею у двох напрямках, — Світан

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро