Дружину керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова отруїли важкими металами. Наразі Маріанна Буданова перебуває у лікарні.
Про це, з посиланням на джерела у розвідці, повідомляє Бабель.
Що відомо про отруєння?
За інформацією видання, після тривалого погіршення стану здоровʼя Маріанну Буданову госпіталізували. Жінці діагностували ураження важкими металами.
Зараз завершується курс лікування, далі — контроль лікарів. Ці речовини (ред. важкі метали) жодним чином не використовуються в побуті і воєнній справі. Їхня наявність може вказувати на цілеспрямовану спробу отруєння конкретної людини,
розповів журналістам // співрозмовник у ГУР
Джерела у розвідці підтвердили, що на Кирила Буданова також вчиняли замахи до та після повномасштабного вторгнення росії. Наразі проводиться розслідування щодо ймовірної спроби вбивства дружини начальника ГУР МО України.
Джерела Української правди у силовому блоці повідомили, що Маріанну Буданову могли отруїти через їжу. Окрім того, отруєння підтвердилося ще у кількох співробітників розвідки.
“Оскільки дружина Буданова невеличка з маленькою вагою, проявилося у неї швидше. А так отруєння підтвердилося ще у кількох співробітників: вони просто велетенські трохи, нічого за собою не помічали, зараз теж лікуються”, — повідомили УП у ГУР.
Раніше Кирило Буданов в інтервʼю Радіо Свобода розповів, що його дружина Маріанна, хоч і не працює в ГУР, але проживає разом із ним у його робочому кабінеті. До слова, дружина Буданова є радницею міського голови Києва Віталія Кличка.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відбулися 64 обміни військовополоненими. Останній обмін був 6 травня 2025 року. Загалом за всі обміни до України змогли повернути 4 757 людей, це як цивільні полонені, так й військові полонені.
Все що потрібно знати про обміни в Україні, всі імена звільнених з полону від початку обмінів, контакти для родичів, шукайте в матеріалі Бахмут IN.UA
Обмін полоненими: як це відбувається
Про обмін полоненими Україна та росія домовляються завчасно, зазвичай при цьому використовують посередника. Про можливий обмін полоненими спершу повідомляють рідним, які чекають з полону своїх близьких.
Водночас інколи рідні не завжди можуть точно знайти, що саме їх близький буде обміняний цього разу. Проте нерідко їздять на кожен обмін сподіваючись побачити звільненого з полону.
Як знайти полоненого: офіційні джерела та неофіційні
В Україні діють кілька державних структур, які можуть підтвердити інформацію про те, що людина перебуває у полоні:
Міноборони;
Національного бюро з розшуку людей;
Національна поліція;
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими;
Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при СБУ;
Центральне агентство з розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста;
Робоча група ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень.
Це все офіційні джерела. Водночас нерідко родичі самі знаходять підтвердження, що їх рідні в російському полоні.
Шукають відео та фото на російських пабліках, також є канал “Списки знайдених та полонених”, де публікують актуальні списки обміну та полонених. Пошук полонених нерідко стає роботою самих родичів, на каналі періодично можна знайти списки тих, хто в полоні зараз. Відео підтвердження надають лише рідним.
Хто повернувся з російського полону
Від початку 2022 року з російського полону повернулися4 757 людей, це військові, які потрапили в полон та цивільні полонені. Прізвища звільнених з полону, а саме з останніх трьох, звільнені з полону 2025, можна знайти тут:
Якщо людина служила у війську та зникла безвісти або не виходить на зв’язок вона може перебувати у полоні. Випадки, коли військового вважали зниклим безвісти, в той час, як він перебував у полоні, є.
Якщо ви підозрюєте, що людина в полоні потрібно:
звернутись до ТЦК або військової частини;
подати заявку в Національну поліцію та отримати реєстраційний номер справи, заява до поліції реєструється в єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР);
забрати витяг та контакти слідчого.
Куди звертатись якщо рідний в полоні? Телефони
Телефонувати можна до:
Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +380 (67) 650 8332, +380 (98) 087 3601 або на електронну пошту [email protected];
Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: (044) 428 6274 або на електронну пошту [email protected]; також є бот за посиланням, де можна знайти дані про рідного.
телефону довіри МВС: +380 (89) 420 1866;
Національного інформаційного бюро за гарячою лінією 1648 або за номером (044) 287 8165;
Національної поліції за телефоном +380 (89) 420 1866;
консультаційної лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при Міністерстві оборони України за номером +380 (95) 412 7424.
Якщо вам пропонують дізнатися інформація про полоненого за гроші, це шахрайство. Не передавайте такій людині жодні дані та повідомте про випадок у поліцію.
Хто займається поверненням полонених українців?
Вже десяток обмінів відбувся за допомоги Об’єднаних Арабських Еміратів. Поверненням додому наших полонених, зокрема, займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Загалом, це робота саме державних інституцій.
Росія почала поширювати фейкову інформацію про те, що нібито представники ЗСУ готуються до “провокацій на Донецькому напрямку” в районі Сіверська та Часового Яру Донецької області.
Про це повідомили в Центрі протидії дезінформації при РНБО України (ЦПД).
Російські фейки про ЗСУ
Центр протидії дезінформації при РНБО України попереджає про новий фейк, який активно поширює російська пропаганда про те, що ЗСУ готують провокацію в районі Сіверська та Часового Яру. Пропагандисти стверджують, що внаслідок цього буде здійснено “теракт із жертвами серед мирного населення”.
Фейкове повідомлення / фото ЦПД
У ЦПД наголошують, що подібні повідомлення можуть свідчити про можливу підготовку Росією власних провокацій або обстрілів цивільних об’єктів.
“Це класичний приклад використання пропагандистської тактики інформаційного алібі — ворог, з метою виправдання своїх дій, превентивно звинувачує Україну в тому, що сам планує вчинити“, — зазначають експерти ЦПД.
У Центрі також додають, що пропагандисти активізували свої зусилля зі створення подібних фейків на тлі оголошеного “перемир’я”. Це робиться для того, щоб інформаційно виправдати власні агресивні дії, подаючи їх як нібито “реакцію на дії України”.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відбулися 64 обміни військовополоненими. Останній обмін був 6 травня 2025 року. Загалом за всі обміни до України змогли повернути […]
Росія почала поширювати фейкову інформацію про те, що нібито представники ЗСУ готуються до “провокацій на Донецькому напрямку” в районі Сіверська та Часового Яру Донецької області. […]
Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]
У Малобілозерській громаді Запорізької області стартував новий етап збору даних для надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Благодійний фонд МОМ (Міжнародна організація з міграції) опублікував […]
14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]