Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії: як отримати документ

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 24 Квітня 2025
Оформлення довідки онлайн / фото ілюстративне, iStock

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії — це важливий документ для соціально вразливих категорій населення, які отримують державну підтримку. Така довідка може знадобитися під час подання заяв на інші форми допомоги, оформлення соціальних виплат чи для підтвердження доходів. У 2025 році процес її отримання став зручнішим — громадяни можуть звернутися за нею онлайн.

Детальніше про те, як отримати документ у 2025 році, розповіли експерти Юридичного порадника для ВПО.

Як отримати довідку про виплачені пільги або субсидії

Отримання довідки про виплачені суми пільг або житлової субсидії є важливим кроком для багатьох громадян, особливо для вразливих категорій населення, які мають право на пільги чи субсидії.

Цей документ необхідний для підтвердження отриманої допомоги та може знадобитися під час заповнення декларацій або для інших офіційних процедур.

Як оформити довідку онлайн

Вебпортал ПФУ / фото Пенсійного фонду України

Громадяни та громадянки можуть отримати довідку про виплачені пільги або субсидії за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього потрібно:

  • зайти на вебпортал за допомогою електронного підпису (КЕП), BankID або Дія.Підпису;
  • після авторизації у лівій панелі меню під назвою “Комунікація з ПФУ” обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів”;
  • у графі “Тип звернення” вибрати “Довідка про розмір виплачених пільг/житлової субсидії”;
  • заповнити всі обов’язкові поля, позначені спеціальним знаком, після чого перевірити інформацію та надіслати запит.

Через кілька хвилин у лівому верхньому меню, натиснувши кнопку “Мої звернення”, можна буде ознайомитися зі статусом заявки. Якщо статус документа — “Виконано”, його можна завантажити та використовувати за потреби.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 1 Квітня 2025
Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям / фото ілюстративне, iStock

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році.

Детальніше про допомогу малозабезпеченим українцям та українкам — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям 2025

Наразі в Україні діє закон, який регламентує державний бюджет на 2025 рік. У ньому зазначено, що соціальні виплати в Україні для сімей, визнаних малозабезпеченими, зростуть на 5% і становитимуть 60% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 145% від цього самого показника для дітей.

Прожитковий мінімум 2025 року буде таким самим, як і минулого року та становитиме 3 028 гривень. Це означає, що соціальна допомога для малозабезпечених сімей буде наступною:

  • громадяни та громадянки, які можуть працювати — 1 816,8 гривні;
  • діти до 18 років — 4 634,2 гривні;
  • діти від 18 до 23 років, які здобувають освіту — 4 390,6 гривні;
  • громадяни та громадянки, які втратили можливість працювати — 2 361 грн.

Як знати, чи вийде малозабезпеченість

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається, якщо сукупний дохід не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для родини. Його можна визначити за наступною формулою:

Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для дітей до 6 років + Прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років.

Коли приходить виплата малозабезпеченим

Державна соціальна допомога призначається на 6 місяців з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Сама допомога надходить на рахунки голови домогосподарства в перших числах місяця.

Як отримати 6500 для малозабезпечених

В період зими 2024-2025 роках діяла програма, яка передбачала виплату дітям з малозабезпечених сімей у розмірі 6 500 гривень.

Станом на зараз, допомога не надається. Утім, в постанові про запуск програми передбачається можливість додаткових реєстрів осіб та заявок щодо додаткової потреби в бюджетних коштах для виплати одноразової грошової допомоги, яких не було включено до реєстрів осіб та заявок. Це означає, що органи соцзахисту населення можуть подати деякі сім’ї на додаткове фінансування пізніше. Це стосується тих домогосподарств, при оформленні яких виникли проблеми чи помилки при призначенні грошової виплати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО отримати безплатні ваучери на навчання у 2025 році: покроковий гід

В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати ваучери на навчання за різними професіями. Вона спрямована на те, щоб надати […]

15:45, 24.04.2025 Скопіч Дмитро

Компенсація за оренду житла військовим у 2025 році: розмір і умови

В Україні затверджено порядок грошової компенсації за оренду житла для військових, який дозволяє суттєво спростити процедуру найму. Проте для її отримання необхідно виконати чітку послідовність […]

16:15, 23.04.2025 Скопіч Дмитро

Чи потрібно включати в заяву на допомогу ВПО всіх членів сім’ї: пояснення юристів

Допомога для ВПО — це спеціалізована державна програма, на яку можуть розраховувати переселенці при виїзді у безпечні регіони України. Утім, нерідко вони ставлять питанням: “А […]

15:00, 23.04.2025 Скопіч Дмитро

Статус УБД під час війни: які документи для цього потрібні

Учасник бойових дій — це особливий статус, який підтверджений документами. Він дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в обороні країни отримати різні соціальні пільги. Редакція Бахмут […]

10:00, 20.04.2025 Скопіч Дмитро

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24: гід

Western Union — один із найпопулярніших сервісів грошових переказів, яким користуються мільйони людей по всьому світу. Українці також активно отримують кошти від рідних і друзів […]

18:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро