Видача допомоги відбудеться в п’ятницю, 22 листопада.
Зазначимо, що кожна родина сім’ї при народженні дитини може отримати й державну соціальну допомогу, розмір якої становить 41 280 гривень.
З них понад 10 тисяч гривень виплачуються одноразово, а решта суми — по 860 гривень щомісяця надходить на банківські реквізити отримувача протягом трьох років.
Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.
Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Гранти на навчання для студентів
За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.
“Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.
Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати
Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:
вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.
Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.
Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.
Як отримати гранти
Аби отримати грантову допомогу потрібно:
визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.
У Дніпрі розпочала роботу релокована Покровська музична школа імені Леонтовича. Тут діти-переселенці можуть навчитися грати на різних музичних інструментах та опанувати вокальне мистецтво.
Які заняття доступні для дітей та як до них долучитися, редакції “Бахмут IN.UA” розповів директор Покровської музичної школи Євгеній Григорович.
Покровська музична школа Леонтовича у Дніпрі
Покровська музична школа імені Леонтовича почала процес евакуації до Дніпра у вересні 2024 року. Закладу вдалося вивезти всі меблі й інструменти, щоб налагодити роботу на новому місці. Повноцінно школа почала працювати в очному форматі приблизно місяць тому.
“Ми почали переїзд у вересні. Відділ культури міської ради знайшов нам гарне приміщення з хорошим ремонтом і орендував його. Сюди ми евакуювали всі речі зі школи — повністю вивезли меблі та інструменти. Потім тривав процес облаштування кабінетів для занять”, — розповідає Євген Григорович.
Працює музична школа в культурному центрі “Донеччина. Тут всі свої”. Він об’єднав освітян, культурних діячів, музейників та бібліотекарів Покровська.
Наразі у школі викладають не всі уроки, які були доступні в Покровську. Причина — обмежена кількість викладачів. Втім, їхню кількість планують збільшувати. Наразі дітей можна записати на заняття з:
вокалу;
гри на гітарі;
гри на фортепіано;
гри на ударних інструментах;
гри на духових інструментах — саксофоні, блокфлейті, трубі.
На заняття приймають як колишніх учнів школи, так і новачків, які хочуть опанувати музичне мистецтво. До школи запрошують усіх бажаючих переселенців з Донеччини.
“Зараз ми працюємо в очному форматі, наші двері відкриті для всіх бажаючих. Можуть приходити і новенькі, однак ми орієнтовані на переселенців. Наразі у школі працюють чотири кабінети, але з часом їх буде більше”, — каже директор музичної школи.
Записатися на заняття можна за телефоном: +380 (50) 050 79 62 (Євгеній Григорович). Або особисто прийти до центру “Донеччина. Тут всі свої”, де вам надасть інформацію працівник-консультант.
Заняття у музичній школі платні. Вартість уроків з гри гітари, фортепіано і вокалу — 500 гривень на місць. Уроки з гри на ударних і духових інструментах коштують 470 гривень на місяць.
Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]
У Дніпрі розпочала роботу релокована Покровська музична школа імені Леонтовича. Тут діти-переселенці можуть навчитися грати на різних музичних інструментах та опанувати вокальне мистецтво. Які заняття […]
На Донеччині погіршується безпекова ситуація через наступ росіян. Зважаючи на важку ситуацію та щільні ворожі обстріли, місцевих жителів просять евакуюватися. Втім, у найгарячіших точках регіону […]
20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]
Сьогодні, 20 листопада, у Києві відбулася акція на підтримку законопроєкту №11161 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, […]