Працівники архівних установ Донецької області докладають максимум зусиль для збереження документальної спадщини краю, незважаючи на виклики, спричинені російським вторгненням. Про це розповіла директор Державного архіву Донецької області Ірина Шишолік на брифінгу, що відбувся 18 червня.
Евакуація архівів Донеччини
Частину документів вдалось евакуювати з архіву Часів Яру. Дві архівні установи Бахмуту, райдержадміністрації та міськради, також евакуйовано, зберігши основний масив документів, за винятком невеликих втрат.
Загалом, з початку повномасштабного вторгнення росії з 36 архівних установ, що діяли на Донеччині, вдалося евакуювати 25. За словами Ірини Шишолік, архівістам вдалося вивезти близько 200 тисяч справ історичної спадщини регіону та 230 тисяч справ кадрових документів.
Ключова мета архівістів – зберегти документальну історію для майбутніх поколінь та забезпечити доступ громадськості. На сайті Держархіву Донецької області оприлюднено 100% описів та документів, що зберігаються установою.
Збір свідчень воєнних злочинів
Окрім традиційного комплектування, архів збирає фото- та відеодокументи, що фіксують факти злочинів російських загарбників на Донеччині. Наразі зібрано близько 4 тисяч фотографій та 1,5 тисячі відео.
Держархів збирає інформацію про загиблих героїв, медиків, військових, волонтерів та інших уродженців Донецької області, а також історії переселенців. Долучитися можна, надіславши власну історію та контактні дані на сайт установи.
Читайте також:
- Театр ветеранів: що відомо про ініціативу розпитали у бахмутянина
- Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги
- Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!