Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

Семаковська Тетяна 17:20, 12 Січня 2023

Screenshot 349 146f6До повномасштабної війни в Бахмуті функціонувало декілька великих ГО. Деякі з них, на жаль, тимчасово припинили роботу, деякі змінили формат роботи, а певні інституції залишаються працювати. Сьогодні поговоримо про найбільші бахмутські ГО — “ДІЯ”, “ЛАДА”, Жінки АТО, “Бахмут Український” та “Наша гідність”.

Громадська організація «Розвиток демократії та жіночих ініціатив ДІЯ»

244239697 4328407023945421 7333027792350034506 n 666ad

Учасники ГО “ДІЯ”. Фото: Фейсбук

ГО “ДІЯ” очолює бахмутянка Лідія Мирошниченко. Станом на 12 січня 2023 року організація тимчасово припинила діяльність. Сама пані Лідія та багато волонтерів евакуювалися з Бахмута з міркувань безпеки. Місто щодня обстрілюють російські окупанти.

Водночас як каже пані Лідія потім волонтери планують займатися відновленням Бахмута, коли ситуація в місті буде безпечна. Зараз волонтери з ГО “ДІЯ” розкидані у різних куточках України, багатьом доводиться виживати, каже пані Лідія.

 “У мене душа болить, я не можу читати за Бахмут. Так важко… Зараз функціонувати ми не можемо, хоча й плани є. Ми обговорюємо, обдумуємо їх, але поки не можемо цього робити фізично. Будем працювати там, де більше буде потрібна наша допомога. Повертатися в Бахмут будемо обов’язково”, — розповідає пані Лідія.

Бахмутське товариство захисту тварин ЛАДА

292210118 442119224589843 641843209732683627 n 7e210

Бахмутське товариство захисту тварин ЛАДА. Фото: Фейсбук

Про Ладу ми пишемо вже не вперше, очільниця притулку Марина Шажко змогла з волонтерами та небайдужими евакуювати хвостатих у Дніпропетровську область. Лада працює зараз, але необхідного бракує: це корм, миски для їжі, вакцини та ліки для тварин, також дрова для обігріву.

Територія, де мешкають собаки зовсім не пристосована до тварин, каже пані Марина. Оренда території 15 тисяч в місяць, мешкають в імпровізованому притулку 165 тварин. Для бахмутських хвостиків будують нові вольєри, але фінансування — це донати, тож велика надія на небайдужих людей. Також не лишніми будуть вільні руки, щоб допомагати з будівництвом.

“Коли ми переїхали, напевно багато хто вважає, що тварини вже в безпеці, але ніхто не думає скільки є витрат. У нас відносна безпека, коли ми приїхали зрозуміли, що потрібно все починати з нуля”, — розповідає пані Марина.

Очільниця притулку зазначає, велику допомогу з кормами їм надають фонди, зокрема чеське товариство «Pomoc zvířatům UA». Нагадаємо, що ми писали про українку, координаторку організації, яка повернулася з Чехії, щоб допомагати тваринам.

Якщо Ви хочете допомагати бахмутським хвостикам надаємо реквізити:

Карта Приватбанку 4731219117592497 (Шажко М.В.)

Карта ПУМБ 5355280210133995 (Шажко М.В.)

Карта Монобанку 4441114426950984 (Шажко М.В.)

Paypal: [email protected]

Як евакуювали притулок дивіться у відеорепортажі: 

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО»

258081524 619999199353607 3735498167200457224 n 0215b

ГО Жінки АТО в Бахмуті. Фото: Фейсбук

ГО Жінки АТО наразі тимчасово не функціонують в повному обсязі. Водночас час від часу допомогу військовим намагаються надавати.

Натомість є інша ініціатива “Бахмутська родина” в Дніпрі. Про це нам розповіла засновниця ГО, пані Тетяна Львова. В центр, який організовують волонтери, можуть звертатися бахмутяни, щоб отримати необхідну допомогу — харчові набори та гігієна. Цей проєкт реалізується спільно з Молодіжною організацією Бахмута.

“Це створення центру в місті Дніпро для родин з дітьми, переселенців з міста Бахмут. Фінансування надали донори, вже придбали трохи обладнання та канцелярію…Особлива увага в центрі буде приділятися наданню соціальних, юридичних та психологічних послуг. В центрі також буде дитяча кімната”, — розповідає пані Тетяна.

ГО «Наша Гідність»

322740130 6550596311624027 9008662297743617054 n c29c8

ГО “Солідарна молодь” привезла подарунки дітям у Дніпрі. Фото: Фейсбук

Громадська організація “Наша Гідність” пережила певні трансформації, про це нам розповів голова ГО Аркадій Петросян. Відтак, ГО об’єдналася з ГО “Солідарна Молодь”. Аркадій став головою Донецького осередку.

Зараз у волонтерів є два основних напрямки роботи — допомога ВПО та допомога ЗСУ. ГО активно співпрацює з фондами, у співпраці також роблять мобільну баню для військових. В кінці січня баню планують передати ЗСУ. Оборонцям також надавали теплі речі, біноклі та іншу амуніцію.

Також волонтери привезли дітям з Покровська та Соледара подарунки. 

“З приводу допомоги цивільному населенню — це все дуже ситуативно. Ми передавали допомогу людям, коли в Бахмуті була ще трохи краща ситуація. Це десь два місяці тому. Передавали теплі речі, ліки, аптечки, їжу”, — каже Аркадій.

Стосовно команди, каже Аркадій, практично всі працівники залишилися працювати. Крім того, на початку повномасштабного вторгнення було багато охочих допомогти, ділиться волонтер. Щодо донатів, як каже Аркадій, зараз намагаються закривати потребами за допомогою великих донорів. 

ГО  «Бахмутське міське об’єднання інвалідів «Надія» 

Пані Наталя Зубар, очільниця ГО розповіла нам, що наразі організація не працює. На жаль, організація не збереглася.

Читайте також: «У нас вся країна — це потенційний волонтер»: як бахмутські волонтери наближають Перемогу

ГО «Бахмут Український»

320619027 707830210654678 6299628104419435198 n 72854

Штаб ГО в Бахмуті. Фото: Фейсбук

Очільник ГО Віктор Зіпір розповів нам, що зараз всі волонтери продовжують працювати, чимало людей працюють у різних регіонах. В основному робота волонтерів — це запити військових: плетіння сіток, збір гумдопомоги, комунікація.

“Організація виконує свої функції, як і раніше, навіть коли ми не в одному місті живемо. В Бахмуті у нас залишився штаб і там залишаються волонтери.  Гуманітарний штаб у Бахмуті продовжує працювати. Прийом та видача допомоги здійснюється за адресою: Місто Бахмут, вулиця Чайковського, 23. З 9-00 до 17-00”, — каже Віктор Зіпір.

Цивільному населенню волонтери теж допомагають за можливості, і тим хто виїхав і потребує допомоги, і тим, хто ще залишився в Бахмуті. Це більше адресно роблять, каже пан Віктор. Стосовно фінансування — працюють на грантовій основі, також збирають кошти для закриття покриття потреб від небайдужих українців. 

Наразі актуальний збір має закрити потреби в теплих речах і ліках для ЗСУ. Відтак, потрібні теплі куртки, шкарпетки, термобілизна, придбати ці речі можна й особисто, а потім зв’язатися з Віктором Зіпіром для уточнення деталей відправки. У ГО кажуть, що отримувати пакунки з необхідним зручніше, адже так військові швидше їх отримують. Якщо Ви не маєте змоги придбати речі можна допомогти донатом.

Нижче надаємо реквізити:

Карта Приватбанку

4731 2191 1518 1129

(Вишневецька Наталія Миколаївна)

PayPal [email protected]

Головне фото: Роман Потапенко

Читайте також: Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутська МВА відзвітувала за бюджет 2025 року: на що витрачали гроші

Валентина Твердохліб 10:52, 10 Лютого 2026
бюджет

Бахмутська міська військова адміністрація затвердила звіт про виконання бюджету Бахмутської громади за 2025 рік. Згідно з документом, доходи бюджету склали 673,5 мільйонів гривень, а видатки — 775,2 мільйонів гривень, з яких на соцзабезпечення пішло понад 88 мільйонів гривень.

Куди громада витрачала бюджетні кошти у 2025 році, розповідає Бахмут IN.UA, проаналізувавши звіт МВА.

Бюджет Бахмутської громади, як виконали у 2025 році

Бахмутська МВА опублікувала звіт про виконання бюджету Бахмутської громади за 2025 рік. Доходи бюджету громади у 2025 році склали 673,5 мільйонів гривень, тоді як видатки — 775,2 мільйонів гривень. Таким чином, бюджет виконали з дефіцитом близько 101,7 мільйонів гривень.

Основним джерелом наповнення бюджету стали офіційні трансферти з державного бюджету — понад 581,5 мільйонів гривень. Це понад 85% усіх доходів громади.

Зокрема, Бахмутська громада отримала:

  • 237,1 мільйонів гривень базової дотації;
  • 273,5 мільйонів гривень додаткової дотації для територій, які постраждали внаслідок повномасштабної війни;
  • 61,9 мільйонів гривень освітньої субвенції.

Власні доходи громади у 2025 році були значно меншими. Податкові надходження склали 86,9 мільйонів гривень.

На що витрачали кошти, основні категорії витрат

Найбільше коштів у 2025 році спрямували на освіту — 101,4 мільйонів гривень. Гроші пішли на утримання закладів дошкільної та загальної середньої освіти, мистецьких шкіл, а також на оплату праці педагогів, у тому числі за рахунок освітньої субвенції.

На соціальний захист і соціальне забезпечення витратили 88,7 мільйонів гривень. Йдеться про допомогу вразливим категоріям населення, підтримку ветеранів війни, людей з інвалідністю, соціальні послуги та оздоровлення дітей.

Фінансування сфери охорони здоров’я склало 25,6 мільйонів гривень. Кошти спрямували на стаціонарну та первинну медичну допомогу, стоматологічні послуги та окремі програми у сфері медицини.

На культуру і мистецтво передбачили 12,9 мільйонів гривень, зокрема на роботу бібліотек, музеїв та будинків культури.

На фізичну культуру і спорт — 8,1 мільйонів гривень, переважно на проведення навчально-тренувальних зборів і діяльність дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Водночас видатки на економічну діяльність у 2025 році були виконані менш ніж на 5% від запланованого. Із понад 233 мільйонів гривень, передбачених на ці цілі, фактично використали лише 9,6 мільйонів гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни зайшли в село Закітне Лиманської громади — DeepState

Валентина Твердохліб 09:37, 10 Лютого 2026
закітне
Армія рф просунулась на Слов’янському напрямку / скриншот мапи DeepState

Російська армія має нові просування на Донеччині. Ворог пройшов вперед на Слов’янському напрямку.

Про ситуацію на фронті повідомляє Бахмут IN.UA.

Просування рф на Донеччині, дані на 10 лютого

За даними аналітиків DeepState, протягом минулої доби, 9 лютого, російська армія мала просування на Слов’янському напрямку фронту. Ворог зайшов у село Закітне Лиманської громади та захопив частину населеного пункту.

закітне
Росіяни захопили частину села Закітне / скриншот мапи DeepState

Загалом, за твердженням Генштабу, минулої доби на Слов’янському напрямку українські захисники зупинили 12 атак у бік Рай-Олександрівки, Озерного, Дронівки, Закітного та Платонівки.

Втрати рф за 9 лютого

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 9 лютого російська армія втратила:

  • близько 980 військових;
  • 2 танки;
  • 5 бойових броньованих машин;
  • 33 артилерійських систем;
  • 2 засоби ППО;
  • 1198 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 182 одиниці автомобільної техніки;
  • 1 одиниця спецтехніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

бюджет
Важливо

Бахмутська МВА відзвітувала за бюджет 2025 року: на що витрачали гроші

Бахмутська міська військова адміністрація затвердила звіт про виконання бюджету Бахмутської громади за 2025 рік. Згідно з документом, доходи бюджету склали 673,5 мільйонів гривень, а видатки […]

закітне

Росіяни зайшли в село Закітне Лиманської громади — DeepState

Російська армія має нові просування на Донеччині. Ворог пройшов вперед на Слов’янському напрямку. Про ситуацію на фронті повідомляє Бахмут IN.UA. Просування рф на Донеччині, дані […]

набори

ГО “ВПО Україна” відкрила реєстрацію на теплі набори для переселенців у Дніпрі

ГО “ВПО Україна” відкриває реєстрацію на отримання теплого набору — пледа та шкарпеток — для багатодітних родин-переселенців у місті Дніпрі. Допомога доступна лише тим, хто […]

Важливо

Скільки коштували службові відрядження у 2025 році: витрати з бюджету Бахмута

У 2025 році з бюджету Бахмутської територіальної продовжували фінансувати службові відрядження — ми з’ясували, у скільки це обійшлося громаді. Детальніше читайте в матеріалі “Бахмут IN.UA”. […]

ВПО у Кам’янському можуть подати заявку на безкоштовний ремонт житла: умови програми

Внутрішньо переміщені особи, які проживають у Кам’янській громаді Дніпропетровської області, мають можливість покращити свої житлові умови. Благодійники відкрили реєстрацію на участь у програмі з відновлення […]