До 7800 грн: уряд збільшить соціальні виплати для дітей загиблих добровольців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 18 Березня 2024
Грошова допомога від держави / фото ілюстративне

Український уряд збільшить з 1 квітня розмір державної соціальної допомоги дітям загиблих українських військових, які добровільно брали участь в обороні країни та не входили до складу добровольчих формувань територіальних громад. Діти таких осіб отримуватимуть до 7800 гривень.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Виплати дітям загиблих військових

Зростання виплат відбудеться вже 1 квітня в автоматичному порядку. Розмір грошової допомоги від держави на одну дитину загиблого добровольця зросте з 2361 гривні до 7800 гривень. Своєю чергою, сума зросте до 6100 гривень на кожного неповнолітнього, якщо в сім’ї є двоє та більше дітей.

Уряд, збільшивши виплати для дітей, врегулював питання соцдопомоги, яким встановлено статус членів сім’ї загиблих захисників і захисниць України згідно із Законом “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”.

Як отримати посвідчення статус сім’ї загиблого добровольця

Щоб отримати статус сім’ї загиблого військового-добровольця необхідно звернутися до органу соціального захисту населення та надати їм наступні документи:

  • свідоцтво про смерть (копія);
  • довідку про безпосередню участь особи у заходах необхідних для забезпечення оборони України або захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією проти України (додаток до постанови КМУ № 740 від 23.09.2015 року).
Посвідчення загиблого військового / фото zhitomir-online

Останній документ видається лише після подачі відповідного запиту до Мінветеранів. При цьому, потрібно надати наступні документи:

  • копію свідоцтва про смерть;
  • висновок судово-медичної експертизи, що засвідчує факт смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання;
  • або копії первинної медичної облікової документації, форми яких затверджені МОЗ (лікарське свідоцтво про смерть та довідка про причини смерті);
  • довідку про безпосередню участь загиблого в заходах у період воєнного стану;
  • та інші документи, перелік яких вказаний у постанові КМУ № 685 від 07.07.2023 року.

Якщо довідки про безпосередню участь немає, подають:

  • свідчення у вигляді заяви командира підрозділу, в зоні відповідальності якого перебував загиблий доброволець;
  • або свідчення у вигляді заяви не менше двох свідків, які воювали разом з особою, про її безпосередню участь добровольця у заходах в період воєнного стану.

Зазначимо, що ці заяви повинні бути посвідчені нотаріусом або командиром військової частини, в якій свідки проходять військову службу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Палац Культури у Часів Ярі: якою була історична споруда

Семаковська Тетяна 11:00, 10 Травня 2024

23 липня 2023 року, окупаційні російські війська знищили Палац Культури у Часів Ярі. Останнім часом ця будівля використовувалася як міський гуманітарний штаб та місце надання медичної допомоги. Велике історичне значення вона мала й для містян, споруда вже піддавалася руйнуванню в 1943 році від рук нацистів, але її вдалося відновити.

Валерій Богуненко, директор музею, який був розташований в Палаці культури поділився з редакцією “Бахмут.IN.UA” історією культової споруди.

Палац культури Часів Яр

Палац культури ПАТ “Часовоярський вогнетривкий комбінат” був роштащований в центрі Часів Яру. На початку 1930-х років тут було зведено “клуб Новошамотного заводу” в рідкісному стилі конструктивізму авторства видатного архітектора Г. Яновицького “Клуб НШЗ” розпочав роботу в жовтні 1934 року.

У 1943 році будівлю зруйнували гітлерівські окупанти, але її було відновлено на старому фундаменті наприкінці 1940-х та на початку 1950-х років а участі ленінградських архітекторів у стилі “сталінського ампіру”. Відновленням будівлі тоді керував директор Часовоярського вогнетривкого заводу Євген Семенович Чупринка. 

У Палаці культури був зал для глядачів, прикрашений ліпленням, горельєфами корифеїв культури, просторі холи, зручні приміщення для занять колективів художньої самодіяльності, лекційний і спортивний зали. 

ДК, 1949 рік, вид з Парку / фото надані Валерієм Богуненком

Загальна площа Палацу Культури становила 4500 квадратних метрів. Багата й історія творчих досягнень колективів Палацу культури. Так, у 1947-49 роках народним театром тут керував відомий режисер і драматург Л.Я. Каменецький.

У 1960-ті роки гурток художньої самодіяльності тут вів Юрій Каверін (Ряст), відомий український поет. У 1960-70-ті роки тут працювали ансамблі: вокально-інструментальний, жіночий фольклорний “Калина” та “Веселка”, хори: дитячий і ветеранів війни, й духовий оркестр. З 1999 року ДК як структурний підрозділ увійшов до складу ПАТ “Часовоярський вогнетривкий комбінат”. 

Часів Яр. 1935 / фото надані Валерієм Богуненком

У липні 2001 року у будівлі Палацу культури комбінату було відкрито Промисловий історико-краєзнавчий музей. Свою працю у створення нового музею вклали відомі художники. Частина експонатів “перейшла у спадок” від Народного музею, частина була зібрана заново небайдужими до своєї історії містянами.

Велика заслуга у створенні сучасного музею в Часів Ярі належить його директору, автору багатьох книг з історії Бахмутського краю Сергію Татаринову. Хранителем фондів до 2006 р. працював С.В. Федяєв, до 2020 р. В.А. Богуненко. У грудні 2021 р. музей став Комунальним закладом культури.

Клюб нового шаматного заводу в Часів Ярі / фото надані Валерієм Богуненком

Музей мав площу понад 420 квадратних метрів, складався з 9 залів: археології, природи та геології, історії ХІХ-початку ХХ століття, 1920-30х років, періоду Другої світової війни, повоєнної, зали відомих земляків, конференц-залу. При музеї функціонувала Виставкова зала, де проходили художні виставки.

На базі музею проводилися обласні та всеукраїнські конференції, семінари, круглі столи та інші заходи. Щорічно екскурсії проводилися для тисяч містян і гостей міста.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація з Соледарської громади: як записатися

Семаковська Тетяна 10:00, 10 Травня 2024
Евакуація мешканців Донеччини
Евакуація населення з прифронтових районів Донеччини / фото Гуманітарна місія “Проліска”

На території Соледарської громади триває евакуація населення з прифронтових районів до більш безпечних регіонів України. Місцева військова адміністрація організовує для жителів громади безоплатний евакуаційний автобус. Його відправлення здійснюється в міру отримання заявок.

Про це повідомляє Соледарська міська рада.

Евакуація з Соледарської громади: контакти

Представники влади наголошують, що через загострення ситуації на території Бахмутського району люди повинні евакуюватися. Наразі існує низка вагомих причин, через які залишатися надалі в Донецькій області вкрай небезпечно. Йдеться про щоденні обстріли російських окупантів, відсутність газу, води, перебої з електропостачанням.

Щодня через обстріли у містах і селах гинуть люди, руйнуються об’єкти інфраструктури. Збереження життя — пріоритет для цивільного населення, який повинен спонукати до виїзду у більш безпечні регіони. Записуйтесь на евакуаційний автобус і виїжджайте, поки не запізно,

Соледарська міська рада // закликає жителів евакуюватися

Відправлення безкоштовного евакуаційного автобуса здійснюватиметься в міру отримання заявок. Обов’язковий попередній запис доступний за номерами:

  • +38 (095) 385 6071;
  • +38 (099) 487 8916;
  • +38 (093) 233 8965.

Евакуація дітей з Донеччини: контакти

З питань евакуації з Донецької області звертайтеся до представників місцевої влади або ж за номером: +38 (098) 890 3318.

Для евакуації тяжкохворих та осіб з інвалідністю звертайтеся за номерами:

  • +38 (099) 710 4872;
  • +38 (099) 311 5314;
  • +38 (099) 311 5336;
  • +38 (096) 108 6048;
  • +38 (096) 108 5224.

Нагадуємо “гарячі лінії” евакуаційних груп “Білий Янгол” на напрямках:

  • Авдіївський: +38 (066) 561 9102;
  • Бахмутський: +38 (066) 561 5102;
  • Великоновосілківський: +38 (066) 561 1102;
  • Лиманський: +38 (066) 561 6102;
  • Мар’їнський: +38 (066) 561 0102.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Палац Культури у Часів Ярі: якою була історична споруда

23 липня 2023 року, окупаційні російські війська знищили Палац Культури у Часів Ярі. Останнім часом ця будівля використовувалася як міський гуманітарний штаб та місце надання […]

Евакуація мешканців Донеччини

Евакуація з Соледарської громади: як записатися

На території Соледарської громади триває евакуація населення з прифронтових районів до більш безпечних регіонів України. Місцева військова адміністрація організовує для жителів громади безоплатний евакуаційний автобус. […]

БАХМУТ 13 8a619

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня) доба 806

Бахмут вже понад рік тримає оборону. Українські військові захищають околиці міста від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення […]

Для захисниць запустили гарячу лінію: з якими запитами можна звертатися

Феміністична ініціатива “Марш Жінок” започаткувала онлайн-сервіс кваліфікованої психологічної підтримки для українських військовослужбовиць, які переживають стреси та виклики війни. Серед основних запитів — проблеми з психічним […]

Збір на РЕБ

Збір на РЕБи: як допомогти бійцям на Бахмутському напрямку

Військовим з Бахмутського напрямку потрібні засоби радіоелектронної боротьби, вони допомагають нашим військам працювати по російських дронах. Аби придбати РЕБи для захисників Бахмутського напрямку потрібно зібрати […]