До 4 тисяч злотих: українці з інвалідністю в Польщі отримають допомогу

Семаковська Тетяна 11:25, 26 Лютого 2024
Польський прапор / фото з відкритих джерел

Українці, які проживають в Польщі та мають інвалідність можуть претендувати на грошову допомогу в розмірі від 600 (понад 5 тисяч гривень) до 4 тисяч злотих (понад 38 тисяч гривень).

Про це повідомляє Управління соціального страхування Польщі.

Нова допомога українцям

Українці в Польщі можуть отримати фінансову допомогу від Управління соціального страхування. Його надають людям з інвалідністю, які легально зареєстровані та проживають на території Польщі. Розмір допомоги визначається індивідуально, а сума може становити від 600 до 4 000 злотих, що в гривневому еквіваленті від 5 до 38 тисяч гривень.

Допомога українцям в Польщі 2024 надається зокрема:

  • особам, які офіційно проживають на території Польщі;
  • особам, які мають громадянство країн Європейського Союзу або легально зареєстровані в Польщі і мають дозвіл на офіційне працевлаштування в цій країні;
  • особам, які мають висновки WZON (комісія з оцінки інвалідності) щодо рівня потреби у підтримці, який визначається отриманим спеціальними балами.

Зверніть увагу, що для отримання допомоги необхідно мати щонайменше 70 балів. Відповідно до рівня потреби в підтримці, передбачена наступна допомога:

  • 87-100 балів — допомога призначається у 2024 році;
  • 78-86 балів — допомога призначається у 2025 році;
  • 70-77 балів — допомога призначається у 2026 році.

Допомога людям з інвалідністю в Польщі

Люди з інвалідністю, які мають хоча б 70 балів, також можуть отримати виплати з 2024 року за умови можливості їхнім опікунам мати право на допомогу за здійснення догляду після 31.12.2023 року.

Набрані бали впливають на розмір виплат, який може мати від 40 до 220%. Фінансова допомога не залежить від доходу особи з інвалідністю.

Як отримати допомогу в Польщі

Люди з інвалідністю в Польщі мають звернутися до WZON (комісії оцінки з інвалідності). Для цього їм необхідно подати наступні документи:

  • медичний документ про інвалідність;
  • листок непрацездатності особи з обмеженими можливостями;
  • висновок WZON видається на період не більше семи років.

Потім потрібно подати заявку до ZUS в електронній формі, можна:

  • використати електронний банкінг;
  • скористатися платформою електронних послуг ZUS;
  • звернутися за допомогою до адвоката, який подасть заявку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

Семаковська Тетяна 14:55, 3 Квітня 2025
Пропагандитський плакат, який був вивішений у Бахмуті / фото з росджерел

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до дня перемоги”, який росіяни святкують 9 травня.

Більше читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Бахмут, на вулицях з’явилися пропагандистські плакати

На вулицях тимчасово окупованого Бахмута росіяни показали білборди з пропагандистськими плакатами.

Росіяни запевняють, що вивішують пропагандистські плакати в Бахмуті / фото з росджерел

“Напередодні великого свята 9 травня, Дня Перемоги, у звільненому Бахмуті відчувається особливе хвилювання і надія. Місто, зранене жорстокими боями, повільно, але вірно піднімається під захистом збройних сил російської федерації. На вулицях, де ще зовсім недавно гриміли вибухи, все частіше можна побачити російські триколори, які гордо майорять. Це символ нового життя, яке місто знаходить під надійним захистом російських солдатів”, – пишуть пропагандисти.

Росіяни вивішують у Бахмуті пропагандистську символіку / скриншот з росджерел

Пропагандисти вказують, що для них “9 травня у Бахмуті набуває особливого, священного значення, стає символом єднання бійців і мирних жителів, їхньої спільної віри у світле майбутнє”.

Кадри з окупованого та зруйнованого росіянами міста, можна побачити у відео:

“Бахмут не відданий на розтерзання нацистам, місто відроджується, готове будувати нове життя під мирним небом, очищеним від скверни фашизму”, — пишуть окупанти.

Російський окупант в Бахмуті / фото з росджерел
Пропагандистський плакат в Бахмуті / фото з росджерел

Бахмут в окупації

Як саме місто “відроджується” росіяни не вказують. Наразі не проводиться розмінування чи розчищення міста, саме ці кроки є першочерговими. Натомість окупанти зосередили сили на пропагандистських акціях. У Бахмуті малюють російські триколори на стовпах, а поблизу міста змінюють дороговкази з українськими назвами.

Нагадаємо, що російська окупаційна армія зруйнувала Бахмут за тактикою випаленої землі, про це повідомляв Олександр Сирський, Головнокомандувач ЗСУ. Армія рф вбила 204 жителів Бахмута, серед яких 4 дітей, понад 500 бахмутян були поранені, про це повідомляв Олексій Рева мер Бахмута, в розмові з Укрінформ.

Зазначимо, що станом на 28 березня 2023 року через російські обстріли пошкоджень в Бахмуті зазнали 497 багатоквартирних (або 73,7%) та 4 325 приватних (або 27,5%) будинків. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Закупівлі для відновлення України стануть прозорішими: що відомо про новий ресурс

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:25, 3 Квітня 2025
В Україні створили Централізовану закупівельну організацію (ЦЗО) для Державного агентства відновлення / фото ілюстративне, iStock

В Україні створили Централізовану закупівельну організацію (ЦЗО) для Державного агентства відновлення. Новий орган допомагатиме прозоріше використовувати кошти.

Про це повідомили в Агентстві відновлення.

Відновлення України

Рішення про створення Централізованої закупівельної агенції було ухвалено в Кабінеті міністрів ще 1 квітня. Структура вже запрацювала. Загальну роботу ЦЗО координуватиме Агентство відновлення. Закупівлі через ЦЗО почнуть після наказу Агентства відновлення. Незабаром презентують модель закупівельної організації. Також оголосять конкурс на відбір керівника.

Стандарти ЄС, мінімізація корупційних ризиків та оптимізація витрат — основні принципи роботи ЦЗО. Ми закладаємо фундамент чесної, міжнародно визнаної системи закупівель відновлення“, — наголошує голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин.

Функції закупівельної організації виконуватиме державне підприємство “Інфраструктурні проєкти”, яке має покращувати якість процедури закупівель для будівництва, визначивши єдині вимоги, систему контролю та звітності.

Через новоутворену організацію закуповуватимуть експертизу будівництва, технагляд, інженерні послуги, будівельні роботи та необхідні матеріали, а також утримання доріг. Все це проходитиме через відкриті торги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до […]

Закупівлі для відновлення України стануть прозорішими: що відомо про новий ресурс

В Україні створили Централізовану закупівельну організацію (ЦЗО) для Державного агентства відновлення. Новий орган допомагатиме прозоріше використовувати кошти. Про це повідомили в Агентстві відновлення. Відновлення України […]

14:25, 03.04.2025 Скопіч Дмитро
навчання

ВПО можуть отримати до 2 тисяч доларів на навчання – як подати заявку

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” оголосила конкурс мікрогрантів для людей, які хочуть пройти перекваліфікацію або хочуть розвивати власну справу. Взяти участь у конкурсі можуть […]

книги

Діти з Бахмута можуть підтримати поранених військових книгами — як долучитися

Бахмутські освітяни долучилися до акції “Подаруй книгу захиснику”, що ініційована Донецькою ОВА. Акція має на меті допомогти пораненим військовим, які перебувають у шпиталях. Педагоги, учні […]

бахмута

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони […]