До 10 тисяч гривень: як ВПО в Києві можуть отримати грошову допомогу вже зараз

Семаковська Тетяна 14:30, 2 Травня 2025
Печерський ЦНАП, куди можна звернутися за грошовою допомогою / фото Facebook

ВПО в Києві можуть отримати підтримку, це одноразова грошова допомога розміром від 500 до 10 тисяч гривень. Претендувати на допомогу можуть переселенці та переселенки, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Як отримати гроші для ВПО, читайте в матеріалі.

Допомога ВПО 2025 у Києві

Портал послуг для подачі заявки на допомогу / скриншот

На порталі послуг Kyiv Digital будь-яка внутрішньо переміщена особа, яка опинилася у складних життєвих обставинах може подати заявку на грошову допомогу, яку надають раз на рік. Це сума становить від 500 до 10 тисяч гривень та визначається індивідуально.

Виплати запровадив міський голова Києва для підтримки киян, які потребують додаткового захисту. Водночас отримати її можуть й малозабезпечені ВПО, які потрапили у складне становище.

Умови отримання допомоги

Подати заявку можуть малозабезпечені кияни та внутрішньо переміщені особи із середньомісячним доходом на людину в сім’ї не більше 4 722 гривень, які потрапили у складні життєві обставини.

Такими обставинами можуть вважатися:

  • смерть близьких родичів;
  • шкода, що завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями;
  • невиліковна хвороба або хвороба, що вимагає тривалого лікування.

Як подати заяву онлайн на виплати для ВПО?

Подати заяву можна онлайн, вам потрібно мати такі документи:

  • скан-копія паспорта або ID-картки;
  • довідка про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців;
  • документи, що підтверджують складні життєві обставини;
  • IBAN — номер соціального банківського рахунку;
  • скан-копія довідки ВПО.

Зверніть увагу, що вам можуть бути потрібні документи, які підтвердять право на соціальну пільгу. Це може бути пенсійне посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, витяг з реєстру актів цивільного стану громадян, що підтверджує статус одинокої матері тощо. Час розгляду заяви становить 30 днів.

Детальна відеоінструкція, як подати заяву онлайн на виплати у відео:

Як подати заяву офлайн на виплати для ВПО?

Для цього зверніться до найближчого ЦНАПу. Ось перелік тих, які надають цю послугу:

  • Центр надання адміністративних послуг м. Києва;
  • Центр надання адміністративних послуг Голосіївської РДА в м. Києві;
  • Центр надання адміністративних послуг Дарницької РДА в м. Києві;
  • Центр надання адміністративних послуг Деснянської РДА в м.Києві;
  • Центр надання адміністративних послуг Дніпровської РДА в м. Києві;
  • Центр надання адміністративних послуг Оболонської РДА в м.Києві;
  • Центр надання адміністративних послуг Печерської РДА в м. Києві;
  • Центр надання адміністративних послуг Святошинської РДА в м. Києві;
  • Центр надання адміністративних послуг Солом’янської РДА в м.Києві.

Вам знадобляться такі документи:

Зразок заяви / скриншот

А також копії таких документів:

  • паспорту громадянина України;
  • довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);
  • пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги (у разі наявності);
  • довідки про призначення групи інвалідності (із зазначенням відсотку втрати працездатності) або довідку про відсоток втрати працездатності (для осіб з інвалідністю);
  • документів, які підтверджують складні життєві обставини, що обґрунтовують потребу в наданні матеріальної допомоги (для киян, які опинилися в складних життєвих обставинах);
  • довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи згідно з додатком 2 до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 352) (для внутрішньо переміщених осіб). 
  • оригінал довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців, виданих за місцем отримання доходів або Державною податковою службою України (окрім довідок про розмір пенсії та/або державних соціальних допомог).

Строк розгляду заяви становить 30 днів.

Коли я отримаю допомогу?

Після того, як вашу заяву перевірять, ви отримаєте сповіщення в особистому кабінеті, на електронну пошту та в застосунку Київ Цифровий.

Гроші можна отримати на Картку киянина або інший соціальний банківський рахунок, готівкою чи поштовим переказом за місцем отримання пенсії або соціальної допомоги. 

Чи можуть відмовити у наданні допомоги?

Зверніть увагу, що вам можуть відмовити у наданні допомоги, причини можуть бути наступні:

  • відсутність реєстрації у Києві або якщо з моменту реєстрації пройшло менш як рік;
  • неповний пакет документів;
  • заява подана після 15 грудня поточного року;
  • середньомісячний дохід на людину в сім’ї становить понад 4 722 гривні.
  • кошти, виділені містом для надання матеріальної допомоги у поточному році, вичерпані.

За додатковими питаннями про допомогу звертайтесь за номером (044) 366-80-22.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У чотирьох районах Донеччини змінили комендантську годину: нові обмеження вже діють

Семаковська Тетяна 22:57, 2 Травня 2025
У Донецькій області нова комендантська година / скриншот з мапи

У Донецькій області нова комендантська година. Зокрема, в тій частині Донеччини, що віддалена від фронту більше, ніж на 10 кілометрів, комендантська година діятиме з 21:00 до 05:00. Водночас на тій частині Донеччини, від якої до фронту менш як 10 кілометрів, нова комендантська година діятиме з 15:00 до 11:00.

Перелік громад, де діятиме нова комендантська година, шукайте в матеріалі.

Нова комендантська година на Донеччині

У Донецькій області новий графік, а саме комендантська година. Так, громади, які віддалені від фронту на більш ніж 10 кілометрів дотримуватимуться графіка з 21:00 до 05:00. Ті, громади, де відстань менше ніж 10 кілометрів матимуть суворіший графік, з 15:00 до 11:00, повідомив Вадим Філашкін, голова Донецька ОДА.

Бахмутський район

Сіверська громада: місто Сіверськ, село Дронівка, село Платонівка, село Серебрянка, село Григорівка, село Свято-Покровське.

Соледарська громада: село Васюківка, село Бондарне, село Пазено, село Федорівка, село Хромівка, село Голубівка, село Міньківка, село Оріхово-Василівка, село Привілля, селище Виїмка, Спірне, село Діброва, село Липівка, село Никифорівка, село Федорівка Друга.

Торецька громада: селище Новоспаське, Щербинівка, село Леонідівка, селища Валентинівка, Дачне, Диліївка, Дружба, Кримське, Суха Балка.

Званівська громада: село Переїзне, село Званівка, село Верхньокам’янське, село Кузьминівка.

Волноваський район

Великоновосілківська громада: село Багатир, село Андріївка, селище Розлив, село Костянтинопіль, село Новопіль, село Новосілка, село Олексіївка, село Зелений Кут, село Новоукраїнка, селище Одрадне, село Зелене Поле.

Комарська громада: село Привільне, село Вільне Поле, селище Бурлацьке, селище Шевченко, село Воскресенка, село Новоочеретувате, село Скудне, село Дніпроенергія, село Веселе, село Федорівка, село Комар, селище Перебудова, Комишуваха.

Краматорський район

Лиманська громада: селище Зарічне, село Торське, селище Ямпіль, село Рідкодуб, село Карпівка, село Новомихайлівка, село Липове, село Катеринівка, селище Нове, село Терни, село Ямполівка, село Колодязі, село Іванівка, село Новосадове, селище Мирне, село Середнє, село Зелена Долина, селище Ставки.

Миколаївська громада: села Малинівка, Тихонівка.

Костянтинівська громада: усі населені пункти.

Іллінівська громада: усі населені пункти.

Покровський район

Покровська громада: міста Покровськ, Родинське, села Троянда, Лисівка, Гнатівка, Даченське, Зелене, Новопавлівка, Новоукраїнка, Ріг, Сухий Яр, селища Чунишине, Шевченко, села Гришине, Новоєлизаветівка, селища Котлярівка, Надіївка, села Нововасилівка, Новооленівка, Новотроїцьке, Успенівка, селища Новопустинка, Новоолександрівка, села Вовкове, Звірове, Піщане, Солоне, селища Леонтовичі, Котлине, села Богданівка, Ясенове, Українка, Троїцьке, Срібне, Преображенка, Горіхове, Новоандріївка, Запоріжжя, Відродження.

Гродівська громада: села Миколаївка, Козацьке, Промінь, селище Новоекономічне, села Балаган, Федорівка, Миколаївка, Михайлівка, Малинівка, Шевченко Перше, Мирне, Миролюбівка, Єлизаветівка, Новоторецьке.

Удачненська громада: села Молодецьке, Муравка, Новомиколаївка, Новосергіївка, Сергіївка, селище Удачне.

Мирноградська громада: місто Мирноград, села Рівне, Красний Лиман.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відновлювальна енергетика та лабораторія 3D-моделювання: що цікавого в центрі від Бахмутського ЦПТО у Гощі

Валентина Твердохліб 17:00, 2 Травня 2025
центр
Студенти у новому навчально-практичному центрі / фото надане Людмилою Калініченко

Бахмутський центр професійно-технічної освіти 1 травня відкрив сучасний навчально-практичний центр. Тут опановуватимуть нові навички та відточуватимуть знання студенти, які навчаються на електромонтерів та електрослюсарів. Центр оснащений новітнім обладнанням, тож тут одночасно можуть працювати близько 150 студентів.

Про відкриття навчально-практичного центру редакції Бахмут IN.UA розповіла Людмила Калініченко — заступниця директора Бахмутського ЦПТО з навчально-виробничої роботи.

Бахмутський ЦПТО: навчально-практичний центр для електриків

1 травня в селищі Гоща Рівненської області відкрили навчально-практичний центр для студентів Бахмутського ЦПТО. Тут навчатимуться і практикуватимуться студенти спеціальності “Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”.

Центр має кілька локацій, які одночасно можуть вмістити 150 студентів. Для навчання і практики тут обладнали:

  • кабінет професійно-теоретичної підготовки з ноутбуками, мультимедійним центром і системою конференц-зв’язку;
  • слюсарну майстерню, де студенти опановують основи слюсарної справи, відпрацьовують операції з ремонту, складання та підгонки деталей;
  • електромонтажну майстерню — головний майданчик для відпрацювання практичних навичок електромонтерів;
  • лабораторію електротехніки, де студенти отримують професійні знання завдяки сучасному оснащенню.
У центрі встановили обладнання / фото Бахмутський ЦПТО

Є серед обладнання центру й унікальні локації, які оснащені за європейськими стандартами. Наприклад, це стенд гібридної сонячно-вітрової електростанції. Тут електромонтерів готуватимуть до роботи з об’єктами відновлюваної енергетики.

Також для навчання залучені різні сучасні прилади, так руйнують міф про те, що заклади професійно-технічної освіти можуть навчати лише погано підготовлених учнів.

“Майстерні оснащені сучасним обладнанням, дещо було закуплене у Німеччині. Унікальними є вітрогенератори та сонячна станція в повному комплекті — із сонячними панелями та накопичувальними батареями. Також дуже важливою є лабораторія 3D-моделювання. Ми на ній вже виготовляли деталі для електротехнічного напрямку.

Під час відкриття цієї майстерні червоною ниткою проходила думка про те, що це справді прорив у професійно-технічній освіті. Бо на цьому обладнанні ми зможемо навчати майбутніх кваліфікованих працівників, яких зараз потребує наша країна відповідно до стандартів Європи”, — каже Людмила Калініченко.

У центрі відточуватимуть роботу з вітрогенераторами / фото надане Людмилою Калініченко

Для відкриття навчально-практичного центру Бахмутський ЦПТО залучив кілька джерел фінансування. Приміщення для навчальної локації надав місцевий центр зайнятості.

“На початку 2024 року ми подали заявку до Міністерства освіти і науки для участі у програмі “100 майстерень”. Наш проєкт був погоджений, і нам надали допомогу в його реалізації. Коштував навчально-практичний центр 10 мільйонів 200 тисяч гривень. Фінансувався він, в основному, за рахунок коштів Європейського Союзу — близько 7 мільйонів гривень. 3,1 мільйони гривень — це кошти обласного бюджету. І ще одна частина — кошти з власного фонду, які ми маємо право заробляти відповідно до виробничо-економічної діяльності”, — розповіла Людмила Калініченко.

Чим важливий навчально-практичний центр Бахмутського ЦПТО

Заступниця директора навчального закладу стверджує, що відкриття локації допоможе підготувати кваліфіковані кадри, які необхідні українським підприємствам. Наразі на випускників Бахмутського ЦПТО є великий попит. Їх запрошують на роботу державні і приватні установи, зокрема і на Рівненщині, куди релокувався навчальний заклад.

“Підприємств-замовників кадрів у нас на теперішній час дуже багато, наших випускників беруть охоче. Зараз вони проходять виробничу практику, а далі будуть працевлаштовані на підприємства по всій Україні. Взагалі замовлення йдуть не тільки з Рівненської області, а й з інших прилеглих регіонів. Тому що такого актуального центру технічного напрямку, якого зараз дуже потребує наша країна, в цій місцевості немає. На відкритті нашого навчально-практичного центру були представники бізнесу, всі великі підприємства Рівненського району, зацікавлені особи з приватних підприємств та представники Рівненського РЕСу. Насправді професії електротехнічного напрямку дуже важливі, і ми намагаємось покривати цю потребу”, — зауважила Людмила Калініченко.

Студент ЦПТО за навчальним ноутбуком / фото Бахмутський ЦПТО

Станом на 1 січня 2025 року в Бахмутському ЦПТО налічувалось 619 студентів. У навчальному закладі сформовані 26 начальних груп, серед яких 7 — електротехнічного напрямку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

У чотирьох районах Донеччини змінили комендантську годину: нові обмеження вже діють

У Донецькій області нова комендантська година. Зокрема, в тій частині Донеччини, що віддалена від фронту більше, ніж на 10 кілометрів, комендантська година діятиме з 21:00 […]

центр

Відновлювальна енергетика та лабораторія 3D-моделювання: що цікавого в центрі від Бахмутського ЦПТО у Гощі

Бахмутський центр професійно-технічної освіти 1 травня відкрив сучасний навчально-практичний центр. Тут опановуватимуть нові навички та відточуватимуть знання студенти, які навчаються на електромонтерів та електрослюсарів. Центр […]

Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: нові села в переліку

У Донецькій ОВА ухвалили рішення про початок примусового вивезення громадян та громадянок з сіл Шахове і Торецьке, що розташовані за 15–20 кілометрів від лінії бойового […]

16:00, 02.05.2025 Скопіч Дмитро

Росіяни тестують нову тактику на Донеччині: що відомо

Російські війська почали тестувати у Донецькій області нову тактику, під час якої використовують мотоциклетні колони та наземні дрони. Про це повідомили в ДПСУ. Росіяни тестують […]

“Найважче — це приїздити на місця обстрілів, де є загиблі”: інспекторка групи “Білий Янгол” Валерія Білінець про свою роботу

Валерія Білінець з Краматорського управління поліції отримала міжнародну відзнаку від Асоціації жінок-поліцейських. Дівчина каже — не очікувала і була приємно вражена. На її думку, вона […]