Для мам-ВПО у Полтаві запустили фінансову допомогу: яку суму можна отримати

Семаковська Тетяна 15:14, 19 Жовтня 2023

Самотні мами-ВПО у Полтаві можуть отримати 10 800 грн виплати на 1 члена домогосподарства, але не більше 4 осіб. Кошти надають благодійники.

Про це повідомляє Карітас Полтава.

Хто може отримати допомогу

В межах проєкту NIN «Гуманітарний захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні» Карітас Полтава надає грошову допомогу самотнім мамам-ВПО у розмірі 10 800 грн на 1 члена домогосподарства, але не більше 4 осіб.

Отримати кошти можуть домогосподарства, які мешкають у м. Полтава та Полтавській області та які відповідають таким критеріям відбору:

  • родини з дітьми, де головою домогосподарства є жінка та є члени сім’ї з інвалідністю І і ІІ групи, або інвалід з дитинства І або ІІ групи;
  • дохід родини, включно з виплатами для ВПО, не має перевищувати 6 318 грн на місяць на 1 члена сім’ї.

Зверніть увагу, що допомога надається за умови, якщо Ви не отримували фінансову допомогу від інших організацій протягом останніх 3-х місяців на момент реєстрації за цією програмою.

Як отримати допомогу?

Для того, щоб отримати допомогу зателефонуйте за номером телефону: +38 (050) 346 48 81.

При собі обовʼязково потрібно мати наступні документи для реєстрації:

  • паспорт або ІD-картка з додатком (прописка);
  • довідка ВПО на всіх членів сфмʼї, які перемістилися до Полтави та Полтавської області після 24.02.2022 року;
  • РНОКПП;
  • довідка про відкриття банківського рахунку IBAN (картки для виплат);
  • документи, що підтверджують вразливість (інвалідність – довідка МСЕК або посвідчення особи з інвалідністю).

Читай також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні запрацювали нові правила проживання ВПО у місцях тимчасового поселення

Семаковська Тетяна 17:00, 20 Липня 2026
Житло для ВПО / фото Міністерства соціальної політики, сім’ї та єдності України

В Україні набув чинності оновлений порядок роботи місць тимчасового проживання (МТП) для внутрішньо переміщених осіб. Зміни, які чітко регламентують умови поселення, проведення перевірок житла, обов’язки всіх сторін та критерії для виселення, затверджені Постановою Кабінету Міністрів від 4 червня 2026 року.

Детальніше — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Нові правила функціонування місць тимчасового проживання для ВПО

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 4 червня 2026 року, яка регулює порядок роботи місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб. Документ визначає умови поселення громадян, правила перевірки житлових умов, а також фіксує обов’язки адміністрації та мешканців.

Відтепер перед внесенням об’єкта до офіційного переліку місць тимчасового проживання адміністрація зобов’язана перевірити його на відповідність мінімальним стандартам.

Для контролю за станом прихистків запроваджується система моніторингу. До перевірок залучатимуть представників органів влади, міжнародних організацій та громадських об’єднань. Внутрішньо переміщені особи також мають право брати участь у моніторингу за власною згодою. Результати таких інспекцій передаватимуть керівникам закладів, балансоутримувачам та Міністерству соціальної політики для оперативного усунення виявлених порушень і покращення умов проживання.

Оформлення договорів

Основою для надання житла є офіційний договір. Документ укладається терміном на шість місяців із можливістю подальшого продовження. Підписати його необхідно безпосередньо в день заселення. У випадку відсутності у людини необхідних паперів, на оформлення договору надається строк до 90 днів.

На період дії воєнного стану процедура ідентифікації спрощується. Для поселення дозволяється використовувати цифрові документи із застосунку “Дія”, зокрема електронний паспорт, закордонний електронний паспорт або єДокумент.

Пріоритетне право на житло

Урядова постанова визначає категорії громадян, які мають першочергове право на отримання кімнат у місцях тимчасового проживання та подальше продовження договорів. До цього переліку належать:

  • багатодітні сім’ї;
  • родини з дітьми;
  • ветерани та учасники бойових дій;
  • сім’ї загиблих військовослужбовців;
  • особи з інвалідністю;
  • вагітні жінки;
  • люди похилого віку;
  • громадяни, чиє житло було знищене або пошкоджене.

У разі необхідності переселення мешканців, адміністрація закладу зобов’язана попередити їх про це не пізніше ніж за чотири тижні. Винятком є лише виникнення надзвичайних ситуацій або офіційне визнання об’єкта непридатним для подальшого проживання.

Підстави для виселення та вимоги до працевлаштування

Новий порядок встановлює чіткі причини для припинення права користування тимчасовим житлом. Договір з переселенцями можуть розірвати у таких випадках:

  • систематичне порушення умов проживання, прописаних у договорі;
  • надання недостовірної інформації під час поселення;
  • наявність у власності іншого придатного житла;
  • відсутність у місці проживання понад 60 днів без наявності поважних причин;
  • виключення об’єкта з переліку місць тимчасового проживання.

Для працездатних осіб, які не мають роботи, впроваджується додаткова вимога. Вони зобов’язані протягом трьох місяців після підписання договору працевлаштуватися, зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або вжити інших активних заходів для пошуку роботи. У разі ігнорування цієї вимоги договір на проживання розривається.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Полк “Скеля” підтвердив інформацію про полон бійців, які раніше записали відео з українськими прапорами в Костянтинівці

Валентина Твердохліб 16:00, 20 Липня 2026
Бійці полку “Скеля”, які потрапили у полон / фото росджерела

Російські військові поширили інформацію про взяття в полон двох бійців полку “Скеля”. Окупанти публікують відео, де двоє чоловіків з прапорами України називають свої імена і позивні. Раніше ці військові фігурували у відео, де звітували про зачистку міського Палацу культури.

Що відомо про операцію в Костянтинівці та взяття в полон бійців, розповідає Бахмут IN.UA.

Військові полку “Скеля” знімали відео у Костянтинівці

Цими вихідними у мережі з’явилися два відео з Костянтинівки, на яких фігурують бійці полку “Скеля”. Військові звітували про зачистку будівель у місті.

Одне відео було оприлюднене 18 липня. На ньому троє бійців звітують про успішне виконання бойового завдання і повернення українського прапора. При цьому військові не оголошують своєї локації.

Бійці “Скелі” у Костянтинівці / скриншот

Друге відео було оприлюднене 19 липня. На ньому троє бійців заявляють про зачистку будівлі міського Палацу культури та демонструють встановлення українського прапора. На прапорі також можна помітити зображення президента України Володимира Зеленського та Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. На відео видно логотип “Скелі”, але на момент публікації матеріалу цього відео немає на офіційних сторінках полку, тому редакція не може підтвердити його автентичність.

Полон бійців “Скелі” у Костянтинівці

Ввечері 19 липня на каналі 4-ї окремої мотострілецької бригади зс рф вийшло відео з полоненими бійцями полку “Скеля”. Двоє чоловіків називають свої імена і позивні — Євген Мосин на позивний “Мося” та Сергій Столярський на позивний “Кєнт”. Чоловіки розповідають, що їхніх побратимів вбито, а над ними, нібито, змилувалися і взяли в полон.

Порівнявши відео з Палацу культури, бачимо, що полонені бійці дійсно схожі на тих, хто фігурував у ньому. Доля третього чоловіка невідома.

Окупанти стверджують, що, нібито, знищили майже цілий батальйон. Підтвердження цим словам немає.

У полку “Скеля” прокоментували полон бійців

Сьогодні, 20 липня, полк “Скеля” підтвердив взяття в полон своїх бійців. Наразі триває встановлення всіх обставин події. Деталей операції в Костянтинівці не розкривають. Свої втрати і кількість полонених бійців полк не уточнює.

Полонені є і серед противника. За даними полку, в полон потрапили двоє окупантів.

Оприлюднені росіянами відео радять розцінювати як маніпуляцію та пропаганду.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Лялька з Бахмута

«Лялечку ми відновимо», — майстриня з Бахмута поділилася зворушливою історією своєї роботи

Бахмутянка Наталя Ткаченко вже більше 10 років виготовляє унікальні в’язані іграшки. За цей час з’явилося чимало поціновувачів творчості жінки. Нещодавно одна з ляльок, яку вона […]

17:10, 05.10.2023 Микола Ситник

Історія бахмутянки Тетяни Шиян: евакуюватися з пекла війни та знайти кохання

Як виїхати жінці з трьома дітьми, перейти кордон пішки, працювати на двох роботах, а потім знайти кохання всього життя в Україні, в лавах ЗСУ — […]

Дорога додому: як бахмутянка повертається до України з Європи

Бахмут наразі є містом, яке знищено росіянами майже у повному обсязі. Мешканці багатотисячного населеного пункту були вимушені евакуюватися. Багато з них вирушили за кордон в […]