У Києві 6 вересня відкриють першу в Україні бібліотеку настільних ігор. Тут діти зможуть взяти будь-яку гру, для цього потрібно зареєструватися як читач Центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка.
Відкриття першої в Україні бібліотеки настільних ігор планують 6 вересня. Щоб скористатися ігровим фондом, потрібно стати читачем Центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва (просп. Берестейський, 25-А).
Спочатку у залі будуть проводити ігрові зустрічі. Також всі охочі зможуть брати настілки у читальній залі. Згодом ігри видаватимуть додому, як книжки.
Вже зараз ігровий фонд Бібліотеки налічує понад 125 ігор. Це різноманітні настілки – від найпростіших до складних економічних стратегій. Колекцію ігор передала Спілка видавництв настільних ігор.
Фото: з відкритих джерел
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!
Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне.
Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль.
Безплатне навчання для жінок у Тернополі від Червоного Хреста
“Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування” — це ініціатива Товариства Червоного Хреста України, яка допомагає людям навчитися новій професії.
Наразі в межах проєкту триває набір на безплатне навчання за професією “Швачка” у Тернополі та області. Навчання триватиме 3 місяці та розпочнеться одразу після формування груп.
Заняття проходитимуть щодня на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму, що знаходиться за адресою: місто Тернопіль, вулиця Замонастирська, 26.
Як долучитися
Усі деталі, що стосуються навчального процесу, можна буде дізнатися під час інформаційної сесії. Щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Сесія проходитиме за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова Бічна, 6.
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради
Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.
Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.
Алебастрове лиття
Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.
Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.
“Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.
Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.
“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.
В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.
Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.
Заповнити анкету можна за посиланням:https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.
В торговельному центрі «Гулівер» відбувся захід «Ігри нескорених». Серед запрошених гостей були діти з Бахмута, а до програми залучили сумоїстів з нашої громади.
Діти та підлітки йдуть сюди за новими знайомствами та вивченням власних емоцій в ігровій формі. Батьки ходять сюди, щоб опановувати психологічну самодопомогу та розвантажувати тіло […]
Малі громади, села та великі міста поповнилися новими мешканцями з різних регіонів України. Внутрішньо переміщені особи змушені заново починати життя, однак, подекуди цей і без […]
Засудження. Критика. Несприйняття. Ігнорування. Насилля фізичне та моральне. Осуд. Знайомий з цими термінами? Якщо так, то ти розумієш, що таке булінг.