Військовослужбовці, які мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності через поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання, можуть отримати одноразову грошову допомогу від держави. Право на отримання можна реалізувати не пізніше, ніж через 3 роки з моменту отримання довідки МСЕК.
Про це повідомила пресслужба Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції) в Telegram.
Грошова допомога військовим з інвалідністю
Принцип отримання грошової допомоги для чинних військових та тих, хто звільнився, трохи відрізняється. Так, першій категорії потрібно подати відповідний рапорт до командира військової частини. Голова установи має:
- прийняти документи;
- засвідчити копії;
- видати висновок щодо можливості виплати;
- відправити всі необхідні документи до департаменту соціального забезпечення Міноборони.
Комісія міністерства проаналізує отриману інформацію та на основі висновків ухвалить рішення, яке доводить до військової частини отримувача допомоги. Своєю чергою, сама військова частина доводить до військовослужбовця рішення комісії та після отримання коштів від Міноборони, здійснює виплату.
Тим, хто вже звільнився зі ЗСУ, потрібно звернутися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), де військовослужбовець перебуває на обліку. Представники установи повинні прийняти документи, надати висновки та відправити до Міноборони. Комісія міністерства ухвалить рішення та відправить його до ТЦК та СП. Саме вони здійснюватимуть виплату після отримання коштів від Міноборони.
Які документи потрібні для виплати по інвалідності
Для подачі заявки необхідно надати копії:
- паспорта;
- ідентифікаційного номера;
- номера банківського рахунку;
- довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва), виданої командиром військової частини;
- постанови військово-лікарської комісії (ВЛК) про причинний звʼязок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання);
- довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності;
- витягу з наказу командира військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.
Окрім того, окремо варто заповнити заяву на дозвіл обробки персональних даних. Також для тих, хто звільнився зі ЗСУ додатково треба надати витяг з наказу військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.
Читайте також:
- Армія+: Міноборони розробляє інноваційний застосунок для військових
- Компенсація за житло та ремонт для ветеранів: що відомо
- Чи може військовий повторно пройти ВЛК, якщо погіршилося здоров’я
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!