Де переселенцям безоплатно взяти одяг і взуття у Дніпрі: умови і адреса

Валентина Твердохліб 08:00, 25 Грудня 2024
дніпрі
Одяг / ілюстративне фото Pexels

У Дніпрі працює банк речей для ВПО. Тут переселенці безоплатно можуть взяти якісні вживані речі і взуття для себе чи дітей. Допомогу тут вже отримали сотні сімей.

Про це повідомляє Покровська МВА.

Безоплатні речі і взуття для ВПО у Дніпрі

У місті Дніпро працює банк речей для переселенців. Він розташовується в соціальному просторі “Ми — Донеччина” Покровської МВА.

Тут надають допомогу людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Переселенці можуть знайти вживаний, але якісний одяг для себе та дітей. Речі сюди передають небайдужі мешканці Дніпра. Найчастіше переселенці потребують курток, теплого одягу, взуття і дитячих речей.

У банку речей допомогу отримали вже сотні сімей. Передусім це люди, які втратили майно чи опинилися у скрутому становищі.

Де у Дніпрі роздають речі і взуття для ВПО: адреса

Безоплатний одяг і взуття можуть взяти всі охочі. Єдина умова для отримання допомоги — наявність довідки ВПО.

Банк речей працює за адресою: місто Дніпро, вулиця Володимира Антоновича, 56. Графік роботи: понеділок-четвер з 09:00 до 12:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити із кутею, яка залишилась після Святвечора: традиції та способи використання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 25 Грудня 2024
Кутя / фото ілюстративне, iStock

Кутя — це головна страва на столі у Святвечір, адже з неї розпочинається частування. До свята традиційно готують 12 страв, а тому нерідко трапляється, що кутю не з’їдають повністю.

Детальніше про те, що робити у такому випадку, традиції та можливі способи використання куті після Святвечора, дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Що традиційно робити із кутею після Святвечора

За повір’ям, на Святвечір душі померлих родичів приходять навідати живих. Тож усі 12 страв потрібно залишати на ніч на столі. Наступного дня усі їх можна їсти.

Втім, якщо кутя все ж лишається, то викидати цю страву також не можна, адже вона є прямим символом поваги до померлих представників минулих поколінь, а також достаток і добробуту. Якщо кутя залишалась, то її  згодовують курям або дають іншим домашнім тваринам. У народі вірили, що такий крок може зробити їх здоровішими та сильнішими.

Що можна зробити з кутею після свята

Після свят кутя може зберігатись до 5 днів у холодильнику, залежно від складників. Її можна споживати як у звичайному вигляді, так і використовувати для приготування інших страв. Наприклад, вона може стати складником тіста для млинців чи основою для запікання. 

Для приготування млинців з кутею потрібно змішати кутю з молоком, яйцями і цукром до однорідної консистенції. Після до суміші потрібно додати дрібку солі та починати смажити млинці на розігрітій сковорідці з двох сторін.

Для приготування запіканки з кутею потрібно змішати її з молоком  яйцями, цукром, горіхами і сухофруктами. Все це перемішати, додаючи невелику кількість борошна, щоб тісто було густішим. Тістову суміш потрібно викласти в змащену маслом форму для запікання і покласти в духовку при температурі 180 градусів на 30-40 хвилин.

Зазначимо, що кутю також можна заморозити для подальшого використання. Для цього потрібно розкласти традиційну страву в пластикові контейнери та покласти у морозильну камеру. Перед вживанням обов’язково потрібно розморозити її в холодильнику.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На які книги витратити 908 гривень від держави: вибір редакції

Валентина Твердохліб 14:00, 25 Грудня 2024
Книги / фото ілюстративн, Pexels

У застосунку “Дія” запрацювала державна програма “єКнига”, яка дозволяє молоді отримати 908 гривень на купівлю книжок українською мовою. Кошти можуть отримати всі, кому виповнилося 18 років у 2024 році, або ж виповниться у 2025 році.

Редакція Бахмут IN.UA радить книги, на які можна витрати кошти.

Книга “Бунт проти імперії: українські шістдесятники”

Книга Радомира Мокрика “Бунт проти імперії: українські шістдесятники” буде корисною для тих, хто цікавиться історією України, радянським періодом та роллю інтелігенції в суспільних змінах. У читачів буде можливість відчути себе частиною цієї епохи та зрозуміти, що означає боротися за свої переконання в найскладніших умовах.

Автор пропонує захопливий та ґрунтовний огляд епохи, коли відважні інтелектуали та митці вирішили кинути виклик тоталітарній системі. Книга відкриває завісу в життя українських шістдесятників — покоління, яке своїм незламним духом і творчістю боролося за свободу слова, національну ідентичність та права людини в умовах радянського режиму.

На сторінках книги розкриваються особисті історії й творчий шлях видатних тогочасних постатей. Крізь призму їхніх життів можна побачити, як формувався культурний і політичний рух, який став потужним осередком опору.

Видання також порушує теми дезінформації в часи контролю культури та солідарності, яка декому коштувала свободи, здоров’я і навіть життя.

Книга “Бунт проти імперії: українські шістдесятники” / фото видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”

Книга “Там, де заходить сонце”

Книга Олени Пшеничної “Там, де заходить сонце” розповідає про Віру Тиху — 72-річну колишню вчительку української мови. Влітку 2022 року жінка залишається сама: син Толя день і ніч волонтерить, а невістка з внуками вимушено евакуювалися за кордон. Тому син відвозить її в Будинок для літніх людей.

Там замість відкритих і гостинних жителів жінка зустрічає колючих стариганів, які кожного дня просто спостерігають, як їхні життя, неначе сонце, закочуються за обрій. Що приховують ці самотні старечі серця і які труднощі здатне витримати материнське серце — ці питання будуть головними у книзі.

Основними темами книги “Там, де заходить сонце” є старість, самотність, родинні зв’язки і пріоритети в житті.

Книга “Там, де заходить сонце” / фото Централізована бібліотечна система для дорослих Одеси

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити із кутею, яка залишилась після Святвечора: традиції та способи використання

Кутя — це головна страва на столі у Святвечір, адже з неї розпочинається частування. До свята традиційно готують 12 страв, а тому нерідко трапляється, що […]

16:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

На які книги витратити 908 гривень від держави: вибір редакції

У застосунку “Дія” запрацювала державна програма “єКнига”, яка дозволяє молоді отримати 908 гривень на купівлю книжок українською мовою. Кошти можуть отримати всі, кому виповнилося 18 […]

Як оформити декретні виплати онлайн: покроковий гід

Кожна жінка має право на декретні виплати державні виплати у зв’язку з вагітністю та пологами. Зазвичай, підставою для такого є листок непрацездатності, який можна отримати […]

13:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

Святкова атмосфера в Бахмуті: як проходив фестиваль “Різдвяні піснеспіви” у 2018 році

У 2018 році у Бахмуті відбувся п’ятий фестиваль різдвяних коляд, який отримав назву “Різдвяні піснеспіви”. Він подарував мешканцям міста можливість почути живі виступи місцевих колективів […]

12:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

Щедрик, щедрик, щедрівочка: як з’явилася одна з найвідоміших різдвяних пісень у світі

“Щедрик” — це українська народна пісня, музику до якої написав композитор Микола Леонтович на початку XX століття. Наразі вона вважається однією з найпопулярніших різдвяних пісень, […]

11:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро