Де отримати безплатну юридичну допомогу військовим у 2025: актуальний список організацій

Семаковська Тетяна 15:26, 20 Березня 2025
Військові можуть отримати юридичну допомогу безплатно / фото 24 ОМБр

Військовослужбовці та військовослужбовиці можуть отримати безоплатну юридичну допомогу в Україні від провідних правозахисних ініціатив. Консультації надають організації, що спеціалізуються на захисті прав військових: DeepState, Юристи від “Принципу”, Юридичної Сотні тощо.

Юристи допомагають з такими питаннями:

  • оформлення виплат і компенсацій;
  • захист прав після поранення або мобілізації;
  • оскарження рішень військових комісій;
  • надання статусу учасника бойових дій;
  • звільнення зі служби за станом здоров’я;
  • інші правові питання, пов’язані з військовою службою.

Звернутися за консультацією може кожен військовослужбовець, хто потребує юридичної підтримки чи роз’яснень.

Юридична допомога для військових від Deep State

Аналітичний ресурс Deep State надає юридичну допомогу виключно для військових, які перебувають на передовій. Всі консультації фахівців є безоплатними, а звертатися можна з таких питань:

  • грошове забезпечення/виплати;
  • сімейні справи;
  • правові відносини з ВЛК;
  • списання зі служби;
  • проблеми з переведеннями.

Для того, щоб отримати консультацію потрібно заповнити форму за посиланням.

Правовий навігатор від “Принципу”

Правовий навігатор від Принципу / скриншот

Правозахисний центр для військовослужбовців “Принцип” створив для військових та ветеранів правовий навігатор. Крім того, юридичну допомогу можуть отримати і їх родини. Це не пряма юридична консультація, але тут зібрані найчастіші запити від:

  • військових;
  • поранених із системи МОУ;
  • поранених із системи МВС;
  • родин військових та ветеранів;
  • ветеранів.

Дізнатись про права військових більше можна за посиланням.

Юридична допомога для військових, ветеранів та їх сімей від Юридична Сотня

Юридична Сотня, це громадська організація. Юристи, які допомагають військовим безплатно з 2014 року щодня консультують з правових питань військових, ветеранів та членів їх сімей, а також допомагають родинам загиблих військових.

Звертатися можна з таких питань:

  • проходження військової служби, надання/отримання статусу та отримання пільг відповідно до статусу;
  • підтримку в питаннях доступу до вторинної правової допомоги;
  • допомога у складанні індивідуальних документів таких як заяв, скарг, рапортів, запитів, звернень тощо.

Щоб отримати юридичну допомогу, телефонуйте на номер гарячої лінії 0 800 308 100. Зверніть увагу, що консультують також військовозобовʼязаних щодо процедури мобілізації та особливостей воєнного стану.

Безплатна правова допомога військовим

Безплатна правова допомога консультує військових телефоном та письмово. Телефонувати можна у будні, юристи на зв’язку з 08:00 до 18:00 за номером 0 800 213 103. Всі дзвінки безплатні. У ті ж самі години ви можете звернутися до юристів письмово, для цього потрібно написати у бот в Telegram.

Крім первинної допомоги, може бути надання й вторинна на безплатній основі. Йдеться про представництво ваших інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами. А також складання документів для звернення до суду, у т.ч. процесуальних.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим за поранення: актуальні дані на 2025 рік від Міноборони

Семаковська Тетяна 14:25, 18 Січня 2024
Військовослужбовці можуть отримати виплати за поранення / фото ілюстративне, Pexel

Військовослужбовці, які отримали поранення під час виконання бойового завдання, можуть отримати одноразову грошову допомогу від держави, а також низку інших доплат. Йдеться про суми від 100 тисяч гривень до понад 1 мільйону гривень. В 2025 році ці норми продовжують діяти, важливо мати змогу підтвердити, що поранення особа отримала саме під час виконання бойового завдання.

Більше про виплати за поранення військовим у 2025 році, читайте в матеріалі.

Скільки отримує військовий після поранення

Військовослужбовець чи військовослужбовиця, який/яка отримали поранення під час виконання бойового завдання, мають можливість отримати кілька виплат:

  • виплата додаткової винагороди (100 тисяч гривень);
  • одноразова грошова допомога від держави (індивідуально вираховується);
  • грошове забезпечення військового (індивідуально вираховується).

Як отримати 100 тисяч гривень за поранення

Порядок призначення виплати у 100 тис грн / скриншот

Як повідомляє Департамент соцзахисту Міноборони, військовому, який отримав поранення в 2025 році, передбачена додаткова винагорода у розмірі до 100 000 гривень. Виплата може бути у зв’язку з пораненнями такими як:

  • контузією;
  • травмою;
  • каліцтвом отриманим після введення воєнного стану та пов’язаним із захистом Батьківщини.

Також виплату у 100 тисяч гривень можуть отримати військові, які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я, навіть якщо ці заклади закордоном, включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого.

Так само додаткова грошова виплати передбачена тим військовим, які перебувають у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) у зв’язку з отриманням тяжкого поранення за висновком лікарсько-експертної, медичної комісії, – за весь час (періоди) перебування на такому лікуванні або у відпустці.

У правозахисній організації “Принцип” пояснюють, що обовʼязковою умовою для отримання виплати під час перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення є привʼязка вашого поранення до категорії “тяжке”.

Допомога після поранення

Військовий 0de4a
Грошове забезпечення після 4 місяців також доступне для військових у окремих випадках / фото Pexel

Грошове забезпечення військового на лікування можливе після чотирьох місяців (але не більше ніж за дванадцять місяців поспіль) безперервного перебування на лікуванні виплачується на підставі висновку (постанови) експертної комісії про продовження тривалого лікування.

Такий висновок про потребу у тривалому лікуванні є підставою для продовження часу перебування військовослужбовця на лікуванні після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні, а отже і для виплати грошового забезпечення за цей період (але не більше ніж за дванадцять місяців поспіль).

Зверніть увагу, що у разі безперервного перебування військовослужбовця на лікуванні понад чотири місяці (але не більше ніж 12 місяців поспіль), виплата грошового забезпечення здійснюється на підставі відповідного наказу командира військової частини. Такий наказ готується підрозділом, який відповідає за облік особового складу.

Для нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям, направленим на лікування, визначенням дати початку та завершення лікування вважається:

  • для тих, хто лікується за кордоном (з 5 жовтня 2023 року):
    Враховуються дати, зазначені у виписних епікризах іноземних медичних закладів або інших офіційних документах, які підтверджують періоди лікування. Також можуть враховуватись відмітки прикордонної служби про перетин державного кордону.
  • для тих, хто проходить лікування в Україні (з 4 травня 2024 року):
    Датами початку та закінчення лікування є ті, що вказані у виписних епікризах українських закладів охорони здоров’я.

Якщо військовослужбовці перебували на лікуванні до зазначених дат, обчислення строків здійснюється наступним чином:

  • за лікування за кордоном — з 5 жовтня 2023 року;
  • за лікування в межах України — з 4 травня 2024 року.

Як військовому отримати грошову допомогу на оздоровлення

Отримати грошову допомогу на оздоровлення на відповідний рік можна у розмірі місячного грошового забезпечення, але ця сума не може бути менш як 20 100 гривень на місяць. Така матеріальна допомога призначена для розв’язання соціально-побутових питань військовослужбовцям, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане із захистом Батьківщини.

Одноразова грошова допомога військовим

Одноразова грошова допомога військовослужбовцям призначається і виплачується у таких випадках:

  • встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) при виконанні обов’язків військової служби;
  • встановлення інвалідності, яка настала внаслідок захворювання або нещасного випадку при проходженні військової служби.

Розмір такої одноразової грошової допомоги залежить від встановленої групи інвалідності. Загалом він становить від 250 до 400-кратного прожиткового мінімуму — у разі виконання військового обов’язку та від 70 до 120-кратного прожиткового мінімуму при проходженні військової служби.

Нагадаємо, що прожитковий мінімум у 2025 році на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 2 920 гривень, а для:

  • працездатних осіб — 3 028 гривень;
  • осіб, які втратили працездатність, — 2361 гривня.

Тобто військовий, який отримав поранення та втратив працездатність, набувши групу інвалідності, може отримати від 600 тисяч гривень до понад 1 мільйона гривень.

Однак, за умови, що військовий отримав поранення під час виконання обов’язків військової служби та частково втратив працездатність, але йому не встановили групу інвалідності, то його розмір виплат буде рівний 50-кратному чи 70-кратному прожиткового мінімуму (до 200 тисяч гривень).

Грошове забезпечення військового

Калькулятор грошового забезпечення для військових

Грошове забезпечення військовослужбовця є індивідуальним, бо залежить від того, яку посаду ви обіймали. Його виплачують за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з:

  • хворобою;
  • перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах;
  • відпусткою для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я), але не більше чотирьох місяців із дня вибуття з військової частини.

Вирахувати своє грошове забезпечення можна у калькуляторі за посиланням. Цифри будуть орієнтовні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

навчання

ВПО можуть отримати до 2 тисяч доларів на навчання – як подати заявку

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” оголосила конкурс мікрогрантів для людей, які хочуть пройти перекваліфікацію або хочуть розвивати власну справу. Взяти участь у конкурсі можуть […]

книги

Діти з Бахмута можуть підтримати поранених військових книгами — як долучитися

Бахмутські освітяни долучилися до акції “Подаруй книгу захиснику”, що ініційована Донецькою ОВА. Акція має на меті допомогти пораненим військовим, які перебувають у шпиталях. Педагоги, учні […]

бахмута

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони […]

Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу у Дніпрі: умови для ВПО

Організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на гуманітарну допомогу для переселенців у Дніпрі. Подати заявку можуть ВПО з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 […]

покровська

Росіяни стягують радянську техніку для нових штурмів під Покровськом

Російська армія активізувала спроби наступу на Покровському напрямку. Для проведення подальших атак під Покровськом окупанти накопичують техніку радянських часів. Наразі ж вони, в основному, штурмують […]