Ціни на газ у 2024-2025: скільки треба платити українцям

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 15 Листопада 2024
Газ для населення / фото ілюстративне, iStock

Газ — одна з регулярних категорій, яку оплачують громадяни в комунальних платежах. Наразі вона знаходиться в фіксованих межах. Утім, вже ситуація може змінитися вже у 2025 році.

Детальніше про те, скільки платять за газ та чи можливе підвищення тарифів на газ у 2025 році, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Ціна на газ у 2024 році

Для різних категорій споживачів тариф коливається між 7,96 та 16,50 гривнями за кубометр. Утім варто зазначити, що понад 90% побутових споживачів користуються послугами НАК “Нафтогаз”, де ціна за газ становить 7,96 гривні за кубометр.

Такі показники стали можливими за допомогою спеціальному тарифному плану, який діятиме до 30 квітня 2025 року.

Чи можливе підвищення тарифів у 2025 році

У жовтні 2024 року Національний банк України опублікував Інфляційний звіт, у якому спеціалісти поділилися власними прогнозами на наступні роки.

За прогнозом регулятора, особливо складна ситуація в енергетичній сфері країни та прогалини у державному бюджеті, ймовірно, зумовлять поступове коригування тарифів на газ протягом наступних років. Вже 2026 році може розпочатися поступове приведення тарифів на газ до економічно обґрунтованих рівнів, тоді як у 2025 році чинні тарифи не переглядатимуться.

Представники НБУ додали, що підвищення вартості енергоносіїв чи інших тарифів ЖКГ можуть сформувати неприємний прецедент, який сформує додатковий внесок у показники інфляції та змусить державу збільшити субсидії для населення. 

В той самий час, тривале відтермінування підвищення тарифів також матиме неприємні наслідки. Зокрема, почнеться накопичення квазіфіскальних (операції органів державної влади та місцевого самоврядування) дисбалансів та посилюватиме ризики нестабільності на енергетичному ринку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Президентська стипендія 2024-2025: скільки можуть отримувати студенти

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 4 Листопада 2024
Отримати президентську стипендію можуть учні та студенти / фото ілюстративне, iStock

Учні та студенти в Україні можуть щомісяця отримувати стипендію за успішне навчання, яке визначається за рейтингом. Втім, існує ще один їх вид — президентська стипендія, яку можуть отримати учні та студенти за особливі наукові досягнення.

Детальніше про те, що таке президентська стипендія, її розмір та хто може її отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Президентська стипендія 2024-2025

Президентська стипендія — це особливий вид стипендіальних виплат, яка вважається найвищою мотиваційною винагородою для учнів та студентів. Її виплачують тим, хто має вагомі наукові досягнення, зокрема, перемогли у всеукраїнських і міжнародних конкурсах чи олімпіадах, а також за найвищі бали на ЗНО чи НМТ.

Кандидатів на отримання такого виду академічної стипендії обирають вчені та представники педагогічних рад вищих навчальних закладів. Саме призначення здійснюється двічі на рік за результатами екзаменаційної сесії впродовж місяця після її закінчення.

Розмір президентської стипендії

Президентська стипендія у навчальному році 2024–2025 наразі така:

  • учням установ професійної (профтехнічної) освіти — 2 750 гривні;
  • студентам коледжів та училищ, які навчаються на молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра та бакалавра — 3 320 гривні;
  • студентам вишів, наукових установ, котрі є здобувачами освітнього чи освітньо-професійного ступеня “Молодший бакалавр”, освітнього ступеня “Бакалавр”, “Магістр” — 4 400 гривні.

Також в Україні діють інші державні стипендії, зокрема, ті, які виплачує Кабінет Міністрів України чи Верховна рада України.

Іменна та академічна стипендії, які виплачує Кабінет Міністрів України, у 2024-2025 роках така:

  • учні закладів профтехнічної освіти отримують 2 500 гривні;
  • студентам установ фахової передвищої освіти виплачують 3 020 гривні;
  • студентам вищих навчальних закладів надходить 4 000 гривні.

Іменна академічна стипендія ВРУ дорівнює:

  • 3320 гривні для студентів установ фахової передвищої освіти;
  • 4400 гривні для здобувачів освіти у вишах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1 000 гривень кожному: як українцям отримати нову грошову допомогу від держави

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:25, 29 Жовтня 2024
Тисяча гривень / фото ілюстративне, УНІАН

У п’ятницю, 25 жовтня, президент Володимир Зеленський анонсував нову частину державної програми єПідтримка. Вона дозволить кожному громадянину, який проживає на території України, отримати 1 000 гривень.

Детальніше про те, як отримати виплату та на що її можна витратити, дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

єПідтримка у 2024 та 2025

За словами заступника міністра економіки Олексія Соболєва, нова частина програми єПідтримка реалізовуватиметься вже з 1 грудня. Кошти будуть взяті з інших бюджетних програм різних міністерств, які не можуть бути реалізованими та спрямованими на військові витрати.

Скористатися програмою зможе кожен українець, який наразі проживає на території України. Йдеться як про дорослих, так і про дітей.

Як отримати 1 000 гривень від держави

Нові виплати прив’яжуть до програми “Національного кешбеку”. Ті громадяни, які вже мають картку, яка підтримує цю ініціативу, додатково не потрібно буде робити ніяких кроків.

Тим, хто лише планує доєднатися, потрібно зробити наступні кроки:

  • відкрити спеціальний рахунок у своєму банку;
  • отримати віртуальну чи фізичну картку;
  • надати банку дозвіл на передачу інформації про перекази з обраних карток;
  • зайти в застосунок “Дія” та обрати послугу “Національний кешбек”;
  • ввести дані готової картки у застосунок.

Коли програма запуститься офіційно, у “Дії” з’явиться нова опція — “Отримати 1 000”. Її нараховуватимуть на вказаний у застосунку рахунок.

Зазначимо, що кошти — це частина державної допомоги, а тому їх оподаткування не планується.

Куди можна витратити гроші з єПідтримка

1 000 гривень, отриману в межах програми єПідтримка, можна буде використати зимою, протягом грудня, січня та лютого. Їх можна буде витратити на товари українського виробництва. Ймовірно, мова йде ті товари, які вже зареєстровані в програмі “Національний кешбек”. З їх переліком можна ознайомитись за посиланням на сайті “Зроблено в Україні”. Наразі в нього входять понад 130 тисяч найменувань. 

Кошти можна спрямувати й на оплату комунальних послуг, квитків на поїзд, книжок українських видавництв та в інших сферах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро