Чи можлива евакуація людей з Курахового, Торецька і Часового Яру: розповідає волонтер

Валентина Твердохліб 15:45, 4 Грудня 2024
Евакуаційний автобус
Евакуація цивільних / фото Facebook Торецької МВА

У Донецькій області триває евакуація. Людей вивозять з небезпечних територій, коли дозволяє безпекова ситуація. Є можливість виїхати і з населених пунктів, які знаходяться в 5 кілометрах від лінії фронту. Це роблять із залученням броньованих автомобілів.

Як зараз проходить евакуація на Донеччині, редакції “Бахмут IN.UA” розповів волонтер Євген Ткачов.

Евакуація з гарячих точок, чи є можливість вивозити людей

Евакуацією людей з прифронтових територій займаються працівники ДСНС, евакуаційні групи поліції “Білі янголи” та деякі волонтерські організації. Наразі найскладніше вивозити людей з територій, які розташовані за 5-7 кілометрів від лінії фронту. Проблема полягає в тому, що під’їзні дороги часто обстрілюються росіянами та перебувають під контролем ворожих дронів.

“Найпроблематичніша евакуація — це все, що 5-7 кілометрів до лінії фронту, іноді 8 кілометрів. Тобто в тих місцях, де йде наступ росіян, де близько лінія фронту. І це все саме через дрони. Наприклад, якщо минулого року була евакуація з Бахмута чи Часового Яру, ми могли під’їжджати чи не на 100-200 метрів до лінії фронту і можна було тільки випадково потрапити під обстріл. То зараз цивільні машини дронами просто вибиваються”, — розповідає Євген Ткачов.

Через засилля російських дронів евакуація з міст, де вже йдуть бойові дії — Торецьк, Часів Яр, Курахове — можлива лише броньованими автомобілями. Але й це дуже великий ризик, адже вони є мішенню для окупантів.

Знищене авто в місті Часів Яр / фото росджерела

“Туди якось намагаються проїжджати ДСНС своїми броньованими автомобілями і супергерої нашого часу “Білі янголи”. Також деякі волонтерські організації, які мають броньовані автомобілі, намагаються евакуйовувати людей з Курахівського і Покровського напрямку. Але, наприклад, позавчора такий броньований автомобіль отримав два влучання дрона. Дякуваючи Богу, всі живі, в тому числі й пасажирки, яких евакуйовували, лише легенькі поранення отримали. А взагалі, якщо їде броньований автомобіль, то це для росіян “жирна” ціль, тому люди, які їдуть на евакуацію, дуже ризикують. Все, що ближче 5 кілометрів до фронту, це вже вкрай небезпечно. Особливо, якщо там йде наступ росіян. Бо перед тим, як кудись наступати, вони запускають рій своїх дронів”, — каже Євген Ткачов.

Погодні умови наразі не мають значного впливу на евакуацію, проте виникають труднощі з доступом до прифронтових населених пунктів.

“Було складно, наприклад, два-три тижні тому проводити евакуацію саме з прифронтових сіл і містечок. Тому що подекуди асфальтовані дороги під контролем дронів, а через дощі неможливо було проїхати по бездоріжжю евакуаційним транспортом, навіть повнопривідними машинами”, — зазначає Євген Ткачов.

Зменшення темпів евакуації: причина

Як зазначає Євген Ткачов, наразі темпи евакуації на Донеччині знизилися. Це він пов’язує з тим, що люди стали отримувати зимову допомогу. Маючи можливості перезимувати, люди вирішують залишатися вдома.

покровську
Пункт Незламності в Покровську, де можуть обігріватися люди / фото Покровська МВА

“У Донецькій області наразі дещо знизилися темпи евакуації. Можливо це пов’язано з тим, що людям стали давати гроші на прибання твердого палива, гуманітарні організації розвозять паливні брикети, а адміністрації планують розвозити дрова. Звісно, це велика підтримка людей, але я вважаю, що це ще й одна зі складових, чому менше людей стало виїжджати. Люди будуть евакуюватися тільки якщо будуть проблеми з комуналкою. Наприклад, вчора у Покровську в сотень абонентів зник газ через величезне пошкодження газової мережі, і вже сьогодні люди почали телефонувати, бо збираються виїжджати. Люди, які живуть у квартирах, де немає опалення, швидше збираються на евакуацію, ніж ті, хто живе у приватному будинку, де можна поставити буржуйку чи розпалити піч”, — розповідає Євген Ткачов.

Попри всі складнощі евакуація на Донеччині триває. У людей, які планують евакуацію заздалегідь, навіть є можливість обрати місце, в якому вони надалі хочуть мешкати.

“Насправді можливостей виїхати дуже багато. Віськові адміністрації мають інформацію, де є місця для проживання переселенців, які там умови тощо. Люди, які готуються заздалегідь до виїзду, навіть можуть обирати собі умови, в яких вони будуть мешкати. Але, звісно, коли евакуація екстрена, коли все зруйноване, людей довозять до шелтерів або транзитних центрів. Там вони можуть кілька днів безкоштовно жити, харчуватися, підзарядити телефони та отримати консультації і пропозиції, куди далі можна їхати”, — розповідає волонтер.

Донецька область, контакти для евакуації

Звернення на евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна передала список на обмін полоненими у форматі “1000 на 1000”, дата поки невідома

Семаковська Тетяна 18:59, 22 Травня 2025
Андрій Юсов, заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими / фото Facebook

Українська сторона завершила свою частину підготовки до масштабного обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”.

Про це повідомив Андрій Юсов, заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в коментарі Суспільному.

Обмін 1000 на 1000: що відомо

Андрій Юсов повідомив, що Україна вже передала список російській стороні, і тепер очікує на відповідні дії з боку РФ. Це також підтвердив Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента.

“Щодо обміну 1000 на 1000, Україна зробила свою частину підготовчої роботи, росія мала б прискоритись з цим”, – зазначив він.

Що відомо про обмін 1000 на 1000

Нагадаємо, що про обмін 1000 на 1000 українська та російська сторона домовилась під час перемовин у Стамбулі 16 травня.

Сьогодні Володимир Зеленський також провів координаційну нараду щодо реалізації домовленості. Організацію процесу контролює міністр оборони Рустем Умєров. До роботи залучені Головне управління розвідки, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, МВС, Уповноважений Верховної Ради з прав людини та команда Офісу Президента.

Нагадаємо, що 17 травня СБУ анонсувала підготовку обміну 1000 на 1000. Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення полонених формував список російських військовослужбовців, які перебувають у полоні в Україні та можуть бути передані російській стороні в межах майбутнього обміну.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Службові відрядження Бахмутської МВА та управлінь: хто їздив та у скільки обійшлися

Семаковська Тетяна 17:15, 22 Травня 2025
Гроші / фото НБУ

За перший квартал 2025 року Бахмутська міська військова адміністрація та управління витратили на службові відрядження 81 230 гривень.

Які ще витрати на відрядження були у першому кварталі 2025 року, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Службові відрядження: хто їздив

Всі дані по відрядженнях опубліковані з Open Budget.

  • Бахмутська міська рада на відрядження витратила 0 гривень;
  • Управління освіти Бахмутської міської ради на відрядження витратило 900 гривень;
  • Управління охорони здоров`я Бахмутської міської ради витратило 0 гривень;
  • Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради на відрядження витратило 0 гривень;
  • Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради витратило 0 гривень;
  • Управління культури Бахмутської міської ради витратило 0 гривень;
  • Управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради витратило 68 230 гривень;
  • Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради  витратило 0 гривень;
  • Управління економічного розвитку Бахмутської міської ради витратило 0 гривень;
  • Управління муніципального розвитку Бахмутської міської ради витратило 0 гривень;
  • Фінансове управління Бахмутської міської ради витратило 0 гривень;
  • Бахмутська міська військова адміністрація витратила 12 100 гривень.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна передала список на обмін полоненими у форматі “1000 на 1000”, дата поки невідома

Українська сторона завершила свою частину підготовки до масштабного обміну полоненими у форматі “1000 на 1000”. Про це повідомив Андрій Юсов, заступник голови Координаційного штабу з […]

Службові відрядження Бахмутської МВА та управлінь: хто їздив та у скільки обійшлися

За перший квартал 2025 року Бахмутська міська військова адміністрація та управління витратили на службові відрядження 81 230 гривень. Які ще витрати на відрядження були у […]

91-річну жінку евакуювали з Покровська під обстрілами

91-річну жительку Покровська евакуювали під обстрілами, у цьому допомогли поліцейські “Білого янгола”. Покровськ, евакуація У прифронтовому Покровську, що на Донеччині, екіпаж поліції “Білий янгол” під […]

Обмін полоненими 1000 на 1000: Зеленський провів нараду

Президент України Володимир Зеленський провів нараду до підготовки до масштабного обміну полоненими з росією. Домовленість про звільнення 1000 українських військовополонених стала одним із головних результатів […]

вокзалу

Скільком бахмутянам призупинили розгляд заяви про компенсацію за зруйноване майно

16 травня відбулося дистанційне чотирнадцяте засідання Бахмутської комісії з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, зруйновані внаслідок вторгнення росії Засідання проходило дистанційно […]