Чи готова Україна відбивати атаки ворога з Півночі. Умєров зустрівся з Наєвим

Семаковська Тетяна 16:08, 30 Жовтня 2023
Рустем Умєров та Сергій Наєв / Командування ООС

Наразі основні бойові дії тривають на сході та півдні країни, проте військові та прикордонники охороняють кордони України по всій території. Особливу увагу звертають на північ, саме звідси атакували росіяни 24 лютого 2022 року.

Новий міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з командувачем ОСУВ “Північ” генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим.

Ситуація на півночі

Рустем Умєров повідомив, що разом з командувачем ОСУВ “Північ” він обговорив обороноздатність України на північному напрямі та вздовж кордонів. У Міноборони також повідомили про готовність дати відсіч атакам росіян.

Примітка. Оперативне командування “Північ” відповідає за Житомирську, Київську, Полтавську, Сумську, Черкаську, Чернігівську області та місто Київ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсації за зруйноване житло: скільки заяв від жителів Донеччини зібрала окупаційна влада

Семаковська Тетяна 11:00, 21 Серпня 2026
Олексій муратов / фото росджерела

Представники окупаційної влади на території Донецької області, ймовірно, збирають заяви на компенсації за втрачене чи пошкоджене майно та житло. Відомо, що росіяни, нібито, вже прийняли понад 18 тисяч таких звернень від місцевих жителів.

Про це повідомив представник окупаційної влади, олексій муратов.

Статистика поданих заяв на компенсації

За словами представника окупаційної влади, спеціалісти організацій соціального захисту, ймовірно, опрацьовують звернення від жителів так званих Артемівського, Курахівського, Красноармійського, Великоновосілківського та Костянтинівського муніципальних округів. Загальна кількість прийнятих документів розподіляється на дві категорії:

  • понад 7 тисяч заяв — подані громадянами для отримання компенсації за втрачене або пошкоджене житло;
  • понад 10 тисяч заяв — стосуються відшкодування за втрачене майно першої потреби.

Ситуація із закритими територіями

Окремим напрямком роботи так званої міжвідомчої комісії є розгляд заяв від жителів територій, які наразі мають статус закритих. З цих населених пунктів спеціалісти вже розглянули 3 359 заяв.

До переліку закритих територій увійшли населені пункти кількох напрямків:

  • Артемівський муніципальний округ — до цієї групи віднесли Бахмут, Часів Яр, Сіверськ, Соледар, Званівку, Новохатське, Парасковіївку та інші прилеглі населені пункти, котрі знаходяться під окупацією;
  • інші населені пункти — у цьому списку фігурують Покровськ, Димитров, Родинське, Новогродівка, селище Новоекономічне та Білицьке.

Муратов зазначає, що процес прийому та обробки документів триває. Наступне засідання “міжвідомчої комісії”, яка, ймовірно, займається розглядом цих заяв, призначене на 21 серпня.

Нагадаємо, що влітку 2026 року окупаційна влада так званої “днр” оголосила про перші виплати компенсацій мешканцям Бахмута і інших “закритих міст”. Люди отримують кошти на банківські рахунки. Серед умов отримання компенсацій — відчуження майна у власність “днр”. Це потрібно зробити протягом шести місяців. Тим, хто цю умову не виконає, погрожують судами.

Люди, які отримали виплати, хоч і радіють отриманим коштам, але бідкаються, що не можуть купити за неї бажану нерухомість. Дехто пише, що за ці кошти не можна купити навіть гараж

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни посилили тиск на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ

Семаковська Тетяна 09:53, 21 Серпня 2026
Військовий ЗСУ / фото ілюстративне

Російська армія продовжує наступальні дії на Донеччині. Інтенсивність штурмів противника на ключових напрямках зазнала змін порівняно з попередньою добою, що особливо відчутно на Покровському напрямку.

Про це свідчать оновлені дані Генерального штабу Збройних Сил України.

Ситуація за напрямками на Донеччині

Противник перерозподілив наступальний тиск на різних ділянках фронту, збільшивши кількість атак на Покровському та Костянтинівському напрямках.

  • на Покровському напрямку зафіксовано найбільшу кількість бойових зіткнень — 32 атаки (на шість більше, ніж напередодні). Російська армія намагалася просунутися у районах населених пунктів Дорожнє, Новоолександрівка, Удачне, Котлине та в бік Нового Донбасу, Біляківки, Білицького, Ганнівки, Світлого, Шевченка, Мирного, Василівки, Сергіївки, Новопавлівки;
  • на Костянтинівському напрямку інтенсивність штурмів зросла. Тут зафіксовано 26 атак (проти 24 минулої доби). Противник вів штурмові дії у районах Костянтинівки, Іванопілля, Іллінівки, Новоселівки та у бік Степанівки, Довгої Балки, Вільного;
  • на Слов’янському напрямку кількість атак зменшилася. Росіяни здійснили 15 штурмових дій (проти 19 напередодні) в бік населених пунктів Озерне, Оріхуватка, Рай-Олександрівка та в районі Кривої Луки й Різниківки;
  • на Лиманському напрямку інтенсивність штурмів знизилася майже вдвічі — з 11 до 6. Спроби противника вклинитися в оборону відбито. Російська армія атакувала у бік Лимана, Новосергіївки, Дробишевого та в районі Новоселівки;
  • на Краматорському напрямку росіяни здійснили дві наступальні дії (на дві менше порівняно з минулою добою) в районі Никифорівки та Міньківки.

Втрати російської армії

Загальні втрати російської армії в особовому складі становлять близько 1 474 030 осіб. За останню добу ліквідовано 1 390 російських військовослужбовців.

Також за минулу добу знищено:

  • 1 980 безпілотників оперативно-тактичного рівня;
  • 551 одиницю автомобільної техніки та автоцистерн;
  • 57 артилерійських систем;
  • 39 крилатих ракет;
  • 12 наземних робототехнічних комплексів;
  • 8 одиниць спеціальної техніки;
  • 5 бойових броньованих машин;
  • 4 засоби протиповітряної оборони;
  • 3 танки;
  • 2 реактивні системи залпового вогню.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Берхівка

“Працювати з ними не легко”: у рф скаржаться на атаки ЗСУ біля Берхівки

Село Берхівку росіяни називають “важливим стратегічним пунктом”, де дислокуються їхні Іванівські десантники (331-й полк Свірської 98-ї дивізії ПДВ, який перебував в Іваново). Окупанти скаржаться, що […]

Українські танкісти

«Бахмутський напрямок залишається для рф пріоритетним», — Євлаш

Після звільнення Кліщіївки та Андріївки ЗСУ продовжують закріплювати успіх поблизу Бахмута. Наразі на Бахмутському напрямку, який залишається для росії пріоритетним, тривають запеклі бої в районі […]

10:05, 05.10.2023 Микола Ситник
ЗСУ

«Відбиваємо штурми як горішки», — воїн ЗСУ з Бахмутського напрямку

На Бахмутському напрямку ситуація залишається складною. Війська рф за будь-яку ціну намагаються повернути втрачені позиції. На південь від Бахмута окупанти продовжують використовувати тактику «м’ясних» штурмів. […]

12:01, 18.10.2023 Микола Ситник