Стало відомо, що переселенці отримуватимуть виплати протягом 3 місяців після дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації у населених пунктах, із яких вони перемістилися.
ВПО будуть отримувати виплати від держави й після припинення війни протягом 3 місяців. Зазначимо, що раніше кошти припиняли виплачувати одразу на наступний місяць.
Втім, у Міністерстві повідомили, що особа працездатного віку, яка не працює за відсутності поважних причин упродовж 3 місяців із дня призначення виплат ВПО, повинна якомога скоріше знайти роботу. Якщо ж це не вдалося зробити, то людина має зареєструватися у Центрі зайнятості, аби набути статусу безробітного та отримувати фінансову підтримку від держави.
У червні Кабмін ухвалив зміни до постанови про надання житлових ваучерів для ВПО з тимчасово окупованих територій. Ці зміни передбачають нові підстави для відмови в наданні ваучера.
Кому відмовлятимуть у житловому ваучері, повідомляє Бахмут IN.UA.
ВПО можуть втратити право на житловий ваучер: причини
4 червня 2026 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №723 “Деякі питання надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб, що проживали на тимчасово окупованій території”. Вона передбачає зміни у процедурі надання житлових ваучерів для ВПО.
Зокрема, Кабмін передбачив нові підстави для відмови в наданні ваучера. Загалом їх передбачено три. Переселенцям і переселенкам можуть відмовити у ваучері, якщо:
вони та члени їх сім’ї з 24 лютого 2022 року до дати подання заяви про надання допомоги припинили право власності на об’єкти житлової нерухомості. Тобто, якщо у вас або членів вашої сімʼї було житло, яке ви продали чи подарували, ви втрачаєте право на отримання ваучера;
вони та члени їх сім’ї беруть участь у програмі “єОселя”. Якщо раніше житлові ваучери можна було використати як перший внесок за іпотекою або для її погашення, тепер діятиме пряма заборона на поєднання житлового ваучера з програмою “єОселя”;
вони зареєстрували місце проживання на тимчасово окупованій території після її окупації.
У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження електропостачання.
Про це повідомив Віталій Зайченко, голова правління НЕК “Укренерго” в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.
Відключення світла у липні-серпні в Україні
Голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” озвучив сценарії розвитку подій в енергосистемі. У липні та серпні тривалість обмежень електропостачання може сягати п’яти годин під час пікових періодів. Такий сценарій можливий за наявності двох умов:
утримання температури повітря на рівні від 30 градусів понад один тиждень;
продовження масованих російських атак на об’єкти генерації.
Водночас зазначається, що 25 червня компанія ДТЕК за вказівкою “Укренерго” застосувала екстрені відключення електроенергії для споживачів на лівому березі Києва.
Фактори впливу на енергосистему
У 2024 році представники ДТЕК пояснювали вплив погодних умов на графіки відключень. Традиційно влітку відбувається підготовка атомних енергоблоків до зимового періоду. Раніше дефіциту не виникало завдяки роботі теплових та гідроелектростанцій. Зараз їхнє використання для перекриття потреб не завжди можливе.
Спекотна погода призводить до масового використання кондиціонерів та інших приладів для охолодження на підприємствах і в домівках. Це збільшує загальне навантаження на енергосистему на 25 відсотків. Сонячні електростанції у цей час виробляють найбільшу кількість енергії, але споживання все одно зростає.
Механізми балансування та очікування
Денне споживання електроенергії планують покривати за рахунок кількох джерел:
потужностей атомної енергетики;
імпорту електроенергії;
відновлюваних джерел енергії.
Вечірні піки доведеться балансувати обмеженням постачання для споживачів. За відсутності нових ударів енергосистема має високі шанси працювати без обмежень.
Ситуація цього літа є легшою порівняно з літом 2025 року. Це зумовлено розвитком нової розподіленої генерації та кращим захистом підстанцій. Ймовірні графіки відключень будуть не такими важкими, як у зимовий період.
У серпні 2023 року уряд ввів нові правила щодо виплат переселенців. Скасувати виплати планували тим ВПО, які, зокрема, мають на депозитному рахунку більш як 100 […]
Жінки-ВПО з малолітніми дітьми, які проживають у регіонах, де не працюють дитячі садочки, можуть й надалі отримувати виплати. Таку пропозицію висунула віцепрем’єрка Ірина Верещук. Виплати […]
Держава планує з 2024 року збільшити суму грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Про яку саме суму надбавки до виплат йдеться наразі невідомо. Про це […]