Чи буде в Костянтинівці опалювальний сезон

Валентина Твердохліб 16:40, 5 Листопада 2024
Опалюваний прилад, опалювальний сезон
Опалювальний прилад у домівці / ілюстративне фото з відкритих джерел

У місті Костянтинівка неможливо розпочати опалювальний сезон. Мешканці багатоквартирних будинків залишилися без тепла. Причиною цьому є російські обстріли.

Про це повідомляє Костянтинівська МВА.

Костянтинівка, опалювальний сезон

У Костянтинівці не розпочався опалювальний сезон. Запустити котельні, щоб забезпечити теплом мешканців багатоквартирних будинків, наразі неможливо.

Причиною цього є російські обстріли. Останнім часом багато ударів окупантів припало на мережі газорозподільчих систем та водонасосних систем Донецького водогону. Наразі фахівці роблять все можливе, щоб відремонтувати пошкоджені системи і запобігти повній відсутності газу і води у громаді. Та вже зараз на деяких місцевостях неможливо провести ремонтні роботи через постійні обстріли.

Люди можуть обігрітися в Пунктах незламності, що відкрилися в Костянтинівській громаді з 1 листопада. На сьогодні працюють 11 пунктів. З них шість у самій Костянтинівці і ще п’ять — у старостинських округах. У деяких пунктах можна знаходитися цілодобово, в тому числі під час комендантської години.

Звернувшись до Пунктів незламності, мешканці громади можуть отримати:

  • гарячий чай і каву;
  • світло;
  • тепло;
  • санвузли;
  • місця для відпочинку;
  • місця для підзарядки гаджетів;
  • доступ до Інтернету.

Костянтинівка: контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Костянтинівки можна за міськими телефонами: +380 (50) 567 8887, +380 (95) 036 1619, +380 (93) 420 1883.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чому українці повертаються на окуповані території: пояснення від омбудсмена

Валентина Твердохліб 18:10, 5 Листопада 2024
Евакуаційний автобус
Евакуація цивільних / фото Торецька МВА

В Україні фіксують зменшення кількості переселенців. Це при тому, що на фронті зберігається напружена ситуація і багато людей вимушені виїздити зі своїх населених пунктів. Зменшення кількості ВПО — результат переїзду людей за кордон та їхнього повернення на небезпечні чи окуповані території.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Чому люди повертаються в окупацію?

З березня по вересень 2024 року Мінсоцполітики зафіксувало зняття з обліку майже 300 тисяч переселенців. Загалом у березні в Україні налічувалося майже 4,9 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, а наразі — близько 4,6 мільйонів.

Кількість переселенців зменшується, бо люди повертаються в небезпечні регіони, на тимчасово окуповані території або виїжджають за кордон. Найменша кількість серед них саме ті, хто виїхав за кордон — трохи більше 1,1 тисячі людей. Решта людей повернулися в окупацію або зону бойових дій.

Серед причин, чому люди повертаються на небезпечні чи окуповані території, Дмитро Лубінець виокремлює:

  • проблеми в інтеграції за новим місцем проживання;
  • відсутність житла;
  • низький рівень доходів;
  • відсутність фінансової підтримки з боку держави.

Разом із цим росія активно проводить пропагандистську роботу і робить все можливе, щоб українці повернулися на окуповані території. Яскравий приклад — “націоналізація” майна. Вона передбачає, що якщо люди фізично не проживають у своєму будинку чи квартирі на ТОТ, то їхнє житло можуть відібрати. Тому українці вимушені повертатися, щоб не втратити житло.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Таксист зі Слов’янська організував схему для вивозу чоловіків

Семаковська Тетяна 15:38, 5 Листопада 2024
Хабар, який отримав організатор схеми / фото Донецька обласна прокуратура

17 700 доларів США (понад 734 тисячі гривень), саме стільки брав таксист зі Слов’янська за нелегальний виїзд за кордон для чоловіків призовного віку.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Виїзд за кордон для чоловіків: яку схему організував житель Донеччини

У вересні 2024 року таксист з міста Слов’янськ організував схему із виїздом за кордон для чоловіків призовного віку, громадян мали доставляти до країн ЄС. “Клієнтом” фігуранта став його знайомий, якому таксист запропонував виїзд за кордон за 5 000 доларів (орієнтовно 207 тисяч гривень).

За ці кошти, чоловік мав потрапити у Вінницю, а згодом переплисти річку. Через деякий час таксист відкоригував схему. Вартість змінилась до 15 500 доларів США (643 тисячі гривень) для охочих виїхати.

“Однак, врахувавши погодні умови, організатор змінив маршрут: тепер він планував доставити клієнта до Одеси, а звідти – до Молдови”, — повідомляють у Нацполіції.

У жовтні організатор отримав кошти і взяв з клієнта ще 2 200 доларів США (91 тисяча гривень) за перевезення по Україні й пальне. Наразі чоловіка затримали, правопорушнику загрожує до 9 років позбавлення волі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуаційний автобус

Чому українці повертаються на окуповані території: пояснення від омбудсмена

В Україні фіксують зменшення кількості переселенців. Це при тому, що на фронті зберігається напружена ситуація і багато людей вимушені виїздити зі своїх населених пунктів. Зменшення […]

Таксист зі Слов’янська організував схему для вивозу чоловіків

17 700 доларів США (понад 734 тисячі гривень), саме стільки брав таксист зі Слов’янська за нелегальний виїзд за кордон для чоловіків призовного віку. Про це […]

Пункти незламності у Дії

У Костянтинівці розгорнули Пункти незламності

З настанням холодної пори року в Костянтинівській громаді Донеччини розгорнули Пункти Незламності. Людей тут приймають цілодобово, в тому числі і під час комендантської години. Про […]

Місто “Щедрика”: як живе прифронтовий історичний музей в Покровську

Покровськ — місто на Донеччині, де композитор Микола Леонтович провів 4 роки та де написав українську колядку “Щедрик” (адаптована англійською як Carol of the Bells), […]

Допомога, соціальні виплати

Виплати ВПО продовжили до лютого 2025 року: хто отримуватиме допомогу

У листопаді 2024 року продовжили виплати на проживання для ВПО, які потребують підтримки. Допомогу надаватимуть до лютого 2025 року. При цьому повторно подавати заяви на […]