У Дружківці, прифронтовому місті Донеччини, вже 4 роки громадська організація “Нова Дружківка” співпрацює з місцевою пожежно-рятувальною частиною. Від створення ресурсного центру для навчання безпеці до закупівлі необхідного обладнання для роботи в умовах війни.
ГО “Нова Дружківка”
12 липня дружківські рятувальники отримали 28 кулезахисних шоломів, 2 домкрати та 2 набори альпіністського спорядження на суму майже 350 тис. грн.
З початку повномасштабного вторгнення рятувальники підрозділу залучаються до ліквідації наслідків обстрілів та спричинених ними пожеж, а також надзвичайних ситуацій. В умовах постійних обстрілів Донеччини з’явилась потреба у спеціальному обладнанні для пошуку людей під завалами, альпіністському спорядженні та бронезахисті. Тому підтримка роботи рятувальників є вкрай необхідною
Віталій Грищенко // начальник Державної пожежно-рятувальної частини №45
Співпраця, що рятує
У 2021 році відкрився ресурсний центр на базі пожежно-рятувальної частини, де проходили навчання понад 600 дітей з Дружківки. Заняття в ігровій формі допомагали школярам вивчати правила безпечної поведінки. Після повномасштабного вторгнення фокус співпраці змістився на технічне оснащення рятувальників.
Уроки проходили в незвичному форматі, де кожен з учнів був залучений у навчання в ігровій формі. Діти вчилися правилам безпечної поведінки на дорозі, у громадському транспорті, на воді, при пожежі тощо. Під час екскурсії пожежною частиною приміряли на себе костюм рятувальника та бачили, як пожежна машина виїжджає на справжній виклик. Це був гарний досвід. Діти були не слухачами, а учасниками подій і отримували корисну інформацію безпосередньо від рятувальників. Я помітила, що уроки безпеки справили добре враження, бо протягом наступних років діти часто про них згадували
Валентина Чічур // вчителька школи №12
Підтримка у часи повномасштабної війни
Влітку 2022 року проект передбачав закупівлю обладнання для рятувальників, які тепер виїжджають на виклики через ракетні та бомбові удари. Наразі проект “Безпечні громади” поширюється і на інші міста, зокрема Олександрію. Співпраця з ДСНС стала особливо актуальною в умовах війни, коли кількість надзвичайних ситуацій зросла.
Важливо розуміти, що в умовах війни співпраця з ДСНС стала актуальнішою. Сьогодні для нашої країни безпекові питання є першочерговими і ДСНС відіграє ключову роль у реагуванні на надзвичайні ситуації, включаючи обстріли, бомбардування та інші військові дії. Враховуючи, що кількість надзвичайних ситуацій через війну збільшилась у десятки разів, то рятувальники, особливо прифронтових громад, як Дружківська, потребують нашої допомоги як ніколи. А багаторічні наслідки війни у вигляді нерозірваних снарядів та мін, вимагають допомоги громадськості в навчанні цивільного населення правильному реагуванню
Анна Павленко // координаторка проєкту “Безпечні громади”
З часу старту першого проєкту пройшло чотири роки, сьогодні наша організація має надійних партнерів в обличчі Дружківської пожежно-рятувальної частини та ПРООН, тому я можу з впевненістю казати, що вибудована нами модель співпраці не лише показала ефективність, але і варта того, щоб її поширювати за межі Донецької області
Сергій Пронкін // голова громадської організації “Нова Дружківка”
Матеріал створено в межах ініціативи «Безпечні громади».
Фото: ГО «Нова Дружківка» та Антоніна Полухіна.
Ініціативу «Безпечні громади» впроваджує громадська організація «Нова Дружківка» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.
Читайте також:
Українські сили відбили позиції поблизу Часів Яру та Нью-Йорка: деталі
“Укрзалізниця” запускає новий потяг №9/10, який курсуватиме щодня з Києва до Будапешта. Він стане 20 міжнародним потягом “Укрзалізниця”.
Про це повідомили представники компанії “Укрзалізниця” в Facebook.
Новий рейс із Києва до Будапешта
Прямий потяг №9/10 з Києва до Будапешта запустять вже 15 грудня. Він курсуватиме щодня у складі декількох спальних вагонів, які складаються з “купе” на чотири місця та “люкс” на два.
Потяг відправлятиметься з Києва о 10:16 і прибуватиме до Будапешта о 06:00. Зворотний потяг із Будапешта вирушатиме о 22:40 і прибуватиме до Києва о 19:11. Вартість квитка в купейному вагоні поки орієнтовна. Вона складає 3 000 гривень.
Зазначається, що розробка нового рейсу відбувалася таким чином, щоб синхронізувати його з роботою аеропорту Ференца Ліста, який вважається найбільшим в Угорщині. Це дозволить громадян України швидко відправлятися майже у будь-яку країну світу.
Сам розклад розробляли також з урахуванням й того факту, щоб пасажирам було зручно робити пересадки на потяги у Відень, Зальцбург, Мюнхен, Інсбрук, Цюрих, а також у напрямку Румунії, Словенії й інших європейських країн. Час очікування між пересадками становитиме не більше двох годин.
Назва нового потягу “Укрзалізниця”
В компанії “Укрзалізниця” також проводять опитування щодо вибору фірмової назви нового рейсу. У коментарях вже є безліч варіантів, серед яких “Сузір’я Дунаю” чи “Карпатська стріла”. Пропонувати назву можна на сторінці компанії в Facebook за посиланням.
Громадська організація Metta, NGO відкрила реєстрацію для демобілізованих військових, які бажають безплатно відпочити в горах взимку. Його планують провести у спеціальному таборі з 5 по 8 грудня 2024 року.
Про це повідомили представники Metta, NGO в Facebook
Відпочинок для військових
Відпочинок для військових відбудеться з 5 по 8 грудня 2024 року в Карпатах. Організатори обіцяють військовим зцілення через походи горами та повернення до себе через взаємодію з іншими людьми. Все це супроводжуватимуть психологи та гіди, серед яких також ветерани війни. Зокрема, нинішній похід проводитиме Олексій Кушнєр з Nomad.live.
Сам виїзд запланований на 5 грудня, о 07:30, зі Львова. Спеціальний автобус безплатно довезе учасників до місця зустрічі. Їм же гарантують й повністю безплатне проживання та харчування.
При собі рекомендують мати наступні речі:
речі по погоді;
капці домашні або шкарпетки (для комфорту в притулку);
зручне взуття, яке може витримувати дощ (якби раптом ми потрапили під дощ в поході);
дощовик;
вушні затички та маска за потреби для комфортного сну;
термос;
ліки за індивідуальною потребою (загальна аптечка в нас є);
музичний інструмент – якщо хочете прихопити зі собою);
смаколики собі;
рушник;
одяг для сну;
килимок /каремат чи сідачку;
термочашку або будь-яке інше горнятко, ложку (для перекусу в мандрівках).
Як долучитися
Для того, щоб взяти участь в поході, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням.
“Укрзалізниця” запускає новий потяг №9/10, який курсуватиме щодня з Києва до Будапешта. Він стане 20 міжнародним потягом “Укрзалізниця”. Про це повідомили представники компанії “Укрзалізниця” в […]
Громадська організація Metta, NGO відкрила реєстрацію для демобілізованих військових, які бажають безплатно відпочити в горах взимку. Його планують провести у спеціальному таборі з 5 по […]
Вже у наступну суботу, 30 листопада, в Києві запустять відкриту ковзанку Ice & Lights. Вона буде безплатною для дітей до трьох років. Про це повідомили […]
2025 рік обіцяє багато прем’єр, які здатні зібрати мільйони глядачів у кінотеатрах. Серед них фільми із захопливих трилогій, продовження вже відомих частин кіновсесвітів та навіть […]
Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT. Часів Яр, Магомед Бучаєв Продюсер […]