Чотири роки партнерства: як ГО “Нова Дружківка” допомагає рятувальникам у прифронтовому місті

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:05, 8 Серпня 2024
Передача обладнання, Дружківська пожежно-рятувальна частина, 2024 рік / фото ГО

У Дружківці, прифронтовому місті Донеччини, вже 4 роки громадська організація “Нова Дружківка” співпрацює з місцевою пожежно-рятувальною частиною. Від створення ресурсного центру для навчання безпеці до закупівлі необхідного обладнання для роботи в умовах війни.

ГО “Нова Дружківка”

12 липня дружківські рятувальники отримали 28 кулезахисних шоломів, 2 домкрати та 2 набори альпіністського спорядження на суму майже 350 тис. грн.

Передача обладнання, Дружківська пожежно-рятувальна частина, 2024 рік / фото ГО

З початку повномасштабного вторгнення рятувальники підрозділу залучаються до ліквідації наслідків обстрілів та спричинених ними пожеж, а також надзвичайних ситуацій. В умовах постійних обстрілів Донеччини з’явилась потреба у спеціальному обладнанні для пошуку людей під завалами, альпіністському спорядженні та бронезахисті. Тому підтримка роботи рятувальників є вкрай необхідною

Віталій Грищенко // начальник Державної пожежно-рятувальної частини №45

Передача обладнання, Дружківська пожежно-рятувальна частина, 2022 рік / фото ГО

Співпраця, що рятує

У 2021 році відкрився ресурсний центр на базі пожежно-рятувальної частини, де проходили навчання понад 600 дітей з Дружківки. Заняття в ігровій формі допомагали школярам вивчати правила безпечної поведінки. Після повномасштабного вторгнення фокус співпраці змістився на технічне оснащення рятувальників.

Практичний урок з надання домедичної допомоги для учнів старших класів, Дружківська пожежно-рятувальна частина, 2021 рік  / фото ГО
Гра «My Way», Дружківська пожежно-рятувальна частина, 2021 рік / фото ГО
Екскурсія до Дружківської пожежно-рятувальної частини для школярів, 2021 рік / фото ГО

Уроки проходили в незвичному форматі, де кожен з учнів був залучений у навчання в ігровій формі. Діти вчилися правилам безпечної поведінки на дорозі, у громадському транспорті, на воді, при пожежі тощо. Під час екскурсії пожежною частиною приміряли на себе костюм рятувальника та бачили, як пожежна машина виїжджає на справжній виклик. Це був гарний досвід. Діти були не слухачами, а учасниками подій і отримували корисну інформацію безпосередньо від рятувальників. Я помітила, що уроки безпеки справили добре враження, бо протягом наступних років діти часто про них згадували

Валентина Чічур // вчителька школи №12

Підтримка у часи повномасштабної війни

Влітку 2022 року проект передбачав закупівлю обладнання для рятувальників, які тепер виїжджають на виклики через ракетні та бомбові удари. Наразі проект “Безпечні громади” поширюється і на інші міста, зокрема Олександрію. Співпраця з ДСНС стала особливо актуальною в умовах війни, коли кількість надзвичайних ситуацій зросла.

Передача обладнання, Дружківська пожежно-рятувальна частина, 2024 рік / фото ГО

Важливо розуміти, що в умовах війни співпраця з ДСНС стала актуальнішою. Сьогодні для нашої країни безпекові питання є першочерговими і  ДСНС відіграє ключову роль у реагуванні на надзвичайні ситуації, включаючи обстріли, бомбардування та інші військові дії. Враховуючи, що кількість надзвичайних ситуацій через війну збільшилась у десятки разів, то рятувальники, особливо прифронтових громад, як Дружківська, потребують нашої допомоги як ніколи. А  багаторічні наслідки війни у вигляді нерозірваних снарядів та мін, вимагають допомоги громадськості в навчанні цивільного населення правильному реагуванню

Анна Павленко // координаторка проєкту “Безпечні громади”

Сергій Пронкін, голова ГО «Нова Дружківка» / фото ГО

З часу старту першого проєкту пройшло чотири роки, сьогодні наша організація має надійних партнерів в обличчі Дружківської пожежно-рятувальної частини та ПРООН, тому я можу з впевненістю казати, що вибудована нами модель співпраці не лише показала ефективність, але і варта того, щоб її поширювати за межі Донецької області

Сергій Пронкін // голова громадської організації “Нова Дружківка”

Матеріал створено в межах ініціативи «Безпечні громади».

Фото: ГО «Нова Дружківка» та Антоніна Полухіна.

Ініціативу «Безпечні громади» впроваджує громадська організація «Нова Дружківка» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.

Читайте також:

  • Українські сили відбили позиції поблизу Часів Яру та Нью-Йорка: деталі
  • Бійці ЗСУ відновили втрачене положення біля школи-інтернату в Нью-Йорку на Донеччині
  • Російські війська просунулися у східній частині Часів Ярі: що відомо 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи використовувала міськрада кошти на презентацію “Сталевої Мрії Бахмута”

Марія Носуля Носуля Марина 18:00, 26 Вересня 2024
Відбудова міста-фортеці
Концепція “Сталева Мрія Бахмут” / фото Метінвест-СМЦ

За інформацією Бахмутської МВА, кошти на презентацію проєкту “Сталева мрія Бахмут” не виділяли з бюджету. 

Про це повідомили у відповідь на запит.

Бахмут. Сталева Мрія 

Редакція звернулася до керівництва Бахмута, щоб дізнатися, чи виділяли кошти на самі презентації. Нам відповіли, що кошти не використовували.

Відповідь Бахмутської МВА / скриншот

За словами  керівника Бахмутської МВА Олексія Реви, розробка такого проєкту вартує від 15 до 23 мільйонів гривень, але для Бахмута його розробили безоплатно. Цим займалася компанія “Метінвест”, підпорядкована олігарху Ринату Ахметову.

Примітка. Нагадаємо, що план післявоєнної відбудови охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць Вартових неба (колишня вулиця Чайковського), Захисників України, Іллі Ахметгарєєва (колишня вулиця Декабристів) та Ювілейна (до межі селища Хромове).

Концепцію відбудови одного з районів, що складатиметься з 4 вулиць презентували у багатьох містах України протягом 2024 року. Зокрема, у Києві, Одесі, Львові, Полтаві, Кропивницькому, Кам’янець-Подільському та Вінниці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни вбили людей у Торецьку і Часовому Яру

Валентина Твердохліб 17:25, 26 Вересня 2024
вбили
Поранений чоловік з Часового Яру / фото Вадим Філашкін

Окупанти прицільно обстріляли Торецьк і Часів Яр. Внаслідок цих атак окупанти вбили мирних людей.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Торецьк: обстріл 26 вересня

Сьогодні вночі окупанти прицільно обстріляли Торецьк з артилерії. Один зі снарядів влучив у приватний будинок.

Внаслідок атаки загинули двоє мешканців будинку — 75-річний чоловік і 50-річна жінка. Також двоє людей отримали поранення.

Наразі Торецьк є однією з найгарячіших точок на Донеччині. За минулу добу окупанти здійснили на цьому напрямку десять атак. Вони тиснуть біля самого Торецька, Щербинівки та Неліпівки.

Часів Яр: обстріл 26 вересня

Часів Яр перебуває під постійними обстрілами. Сьогодні внаслідок одного з них постраждали люди. Одна людина загинула, ще троє — поранені.

вбили
Медики надають допомогу пораненому з Часового Яру / фото Вадим Філашкін

Нагадаємо, що в деякі райони Часового Яру вже неможливо доставити гуманітарну допомогу та евакуювати звідти людей. Складна ситуація в місті не дозволяє навіть надавати медичну допомогу тим, хто постраждав від обстрілів.

Наразі в Часовому Яру не працюють медики. В місті є лише точки, куди люди можуть звернутися за допомогою в доїзді до найближчого медзакладу.

Контакти для евакуації

Жителів Торецька закликають евакуюватися задля збереження здоров’я і життя. Залишити заявку на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами: +380 (99) 601 9491 (цілодобово), +380 (66) 952 6360 (щодня з 08:00 до 17:00).

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відбудова міста-фортеці

Чи використовувала міськрада кошти на презентацію “Сталевої Мрії Бахмута”

За інформацією Бахмутської МВА, кошти на презентацію проєкту “Сталева мрія Бахмут” не виділяли з бюджету.  Про це повідомили у відповідь на запит. Бахмут. Сталева Мрія  […]

18:00, 26.09.2024 Носуля Марина
вбили

Росіяни вбили людей у Торецьку і Часовому Яру

Окупанти прицільно обстріляли Торецьк і Часів Яр. Внаслідок цих атак окупанти вбили мирних людей. Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін. Торецьк: обстріл 26 […]

Знищений будинок

На Донеччині протерміновані понад 1000 заяв на компенсацію зруйнованого житла: що це означає

У Донецькій області працють комісії, які обстежують пошкоджене і зруйноване житло. Та іноді вчасно відреагувати на заяви людей не виходить, і ці заяви протерміновуються. На […]

допомогу

Жителі Донеччини можуть не отримати зимову допомогу до початку опалювального сезону: деталі

Жителям Донеччини, які проживають на прифронтових територіях, надаватимуть допомогу на придбання твердого палива. Кожне домогосподарство може розраховувати на 21 тисячу гривень, які можна витратити на […]

35 main v1663082992 6106f

Як вибрати генератор та про які небезпеки потрібно знати: пояснення енергетика

В Україні через ракетні обстріли ворога по енергетичній інфраструктурі збільшився попит на генератори як серед бізнесу, так і серед звичайних українців. Як обрати генератор у […]