Чорнобильська пенсія — це унікальна державна виплата, яку призначають особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи або ліквідовували її наслідки. Наразі такі категорії отримують від 7 000 гривень.
Детальніше про те, що таке чорнобильська пенсія та скільки отримують ліквідатори з постраждалими, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Чорнобильська пенсія в Україні
Особи, які постраждали від наслідків катастрофи на ЧАЕС чи займалися ліквідацією наслідків катастрофи, отримують спеціальну державну доплату — чорнобильську пенсію. Її розмір напряму залежить від кількох факторів. Зокрема, мова йде про категорії постраждалого, стаж роботи в зоні відчуження, рівень впливу радіації та інші умови.
Скільки отримують постраждалі від катастрофи на ЧАЕС
Пенсія осіб, які постраждали від катастрофи на ЧАЕС, напряму залежить від категорії та не може бути нижчою за наступні ліміти, встановлені 1 січня 2024 року:
- I група — 8 187,48 гривні;
- II група — 6 549,98 гривні;
- III групи — 5 048,95 гривні.
Скільки отримують ліквідатори аварії на ЧАЕС
Мінімальні пенсії для ліквідаторів аварії на ЧАЕС також залежить від групи, а також середньої зарплати по країні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік:
- І група — 100% розміру середньої зарплати в Україні — 13 376 гривень;
- ІІ група — 80% розміру середньої зарплати в Україні — 10 700 гривень;
- ІІІ група — 60% розміру середньої зарплати в Україні — 8 025 гривень.
Варто зазначити, що це лише мінімальні показники пенсії, що означає те, що фактичний її розмір може бути вищим та ураховувати індивідуальні обставини кожного отримувача.
Як хочуть змінити чорнобильську пенсію
Комітету з питань бюджету Верховної Ради нещодавно пропонувала внести зміни, які скоротили б чорнобильські пенсії.
Представники комітету також пропонують залишити виплати лише тим, хто дійсно жив у зоні відчуження з 1986 до 1993 років. За словами голови комітету питань бюджету при Верховній Раді Роксолани Підласи в інтерв’ю Forbes, наразі є проблема з тим, що деякі люди почали реєструватися в зоні відчуження та претендувати на великі пенсії. Уже є близько 138 тисяч судових рішень, які коштуватимуть державі 15 мільярдів грн.
Читайте також:
- Як переселенцям отримати житлову субсидію: пояснення
- Які комунальні пільги доступні для військових: перелік
- Виплати ВПО продовжили до лютого 2025 року: хто отримуватиме допомогу
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!