Масштабний план огортання міста: росіяни наступають на Курахове з трьох боків

Валентина Твердохліб 09:40, 12 Листопада 2024
Наступ на Курахове / ілюстрація DeepState

Росіяни продовжують наступ на Курахове. Одночасно вони наступають із трьох боків — на півночі, півдні і сході від міста. У такий спосіб окупанти намагаються реалізувати масштабний план огортання міста.

Про це повідомляють аналітики DeepState.

Курахівський напрямок, просування росіян

За минулу добу, 11 листопада, російська армія просунулася біля села Дальнє. Ворог провів атаку відразу в чотирьох місцях, три з яких у межах села. Росіяни застосували щонайменше один танк, п’ять бойових броньованих машин та одне багі. На околиці Дальнього було десантовано значне число ворожої піхоти. Ситуація важка.

Наступ на село Дальнє / ілюстрація DeepState

Крім цього, росіяни на двох броньованих бойових машинах заїхали в Курахове в район школи №3. Їхня доля поки невідома.

Плани росії на Курахове

Росіяни продовжують реалізацію свого масштабного плану огортання Курахового, заходячи з флангів. Посиливши тиск з нових напрямків, вони намагаються вийти на логістичні шляхи ЗСУ. Для цього окупанти штурмують позиції українських військових з півночі, півдня та сходу.

Північна та південна частини є метою обходу міста з флангів. Тут ворогу важливо, як мінімум, взяти під вогневий контроль трасу Н15 Запоріжжя — Донецьк, щоб здійснювати ураження по будь-якому переміщенню. Від лінії боєзіткнення до траси наразі залишається близько 10 кілометрів. З півдня рух йде шляхом Ясна Поляна — Максимівка —Трудове, де росіяни з постійним тиском і втратами, але мають просування.

З півночі росіяни зосередили свою максимальну увагу на село Сонцівка. Вони мали декілька успішних спроб заходу в село, але поки ЗСУ вдається знищувати піхоту. Постійний тиск малими групами, які в разі виживання стараються заховатися з метою накопичення, даються взнаки і дадуть можливість закріпитися. Паралельно з цим йдуть активні спроби зайти в Берестки і Старі Терни.

Мапа DeepState / скриншот

Східна сторона штурмових дій також дається росіянам успішно. Вони заходять на східні околиці Курахового і так само намагаються закріплятися.

Одночасно несприятлива обстановка складається в “кишені” в районі населених пунктів Антонівка — Катеринівка — Єлизаветівка, адже росіяни ще більш активізувалися і постійно йдуть на позиції українських військових. При виході окупантів на трасу Н15 ця ділянка буде найнебезпечнішою для перебування.

Мапа DeepState / скриншот

“Маємо вкотре нагадати, що “брехня нас всіх погубить”, але навіть в залученні додаткових ресурсів, які прибувають в район Курахового, виникають питання адекватності розгортання. Такими діями втрата контролю над Кураховим залишається питанням часу. А якщо ще й не взяти під контроль проблему з флангами, то дуже скоро вона перетвориться на чергову катастрофу”, — резюмують у DeepState.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нові перевірки для переселенців: що зміниться для ВПО з 1 липня 2025 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 30 Червня 2025
Довідка ВПО / фото Трибун

Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад три місяці перебуватиме за кордоном без поважних причин.

Про це йдеться в урядовій постанові №376.

Зміни для ВПО з 1 липня 2025 року

З 1 липня 2025 року в Україні починають діяти нові правила для внутрішньо переміщених осіб. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №376, представники Міністерства фінансів України проводитимуть перевірки щодо перебування переселенців із відповідним статусом за кордоном понад 90 днів. Повідомлення про це надійде протягом 3 днів.

У разі підтвердження такого факту буде проведена додаткова перевірка. Якщо з’ясується, що особа виїхала на постійне місце проживання за межі України, її статус ВПО може бути скасований, а довідка — відкликана.

Проте статус переселенця не скасовується, якщо тривале перебування за кордоном пов’язане з обґрунтованими причинами. Зокрема:

  • офіційне відрядження;
  • лікування чи медичне обстеження;
  • стажування;
  • оздоровлення дітей;
  • фізична реабілітація;
  • догляд за хворою дитиною;
  • смерть родича за кордоном;
  • перебування у закордонних правоохоронних чи судових органах.

Усі ці обставини необхідно підтвердити документально. Якщо причина відсутності не буде підтверджена, переселенець втратить статус. Водночас його можна буде поновити, подавши відповідну заяву до ЦНАП.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грант на 1,6 млн грн: в Україні стартувала програма для ветеранського бізнесу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 30 Червня 2025
Грант для ветеранського бізнесу / фото Міністерство у справах ветеранів України

В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень на започаткування чи розвиток власного бізнесу.

Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України.

Грантова програма для ветеранів 2025

Грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” реалізується Українським ветеранським фондом Мінветеранів у партнерстві з благодійним фондом “МХП-Громаді” та агровиробничою компанією Kernel.

Взяти участь у програмі та отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень можуть такі категорії громадян:

  • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
  • дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як ФОПи, за умови, що проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їхнього фізичного й психічного здоров’я;
  • юридичні особи (крім громадських та благодійних організацій), зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки на участь у конкурсному відборі, серед засновників яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни або Захисників і Захисниць України.

Скористатися можливістю отримати фінансування можна, якщо бізнес працює або працюватиме в одній із таких сфер:

  • агровиробництво;
  • деревообробка;
  • металообробка;
  • виробництво та переробка харчових продуктів;
  • надання послуг із ремонту або обслуговування майна.

Як взяти участь

Щоб подати заявку на участь у грантовій програмі, необхідно до 20 липня 2025 року надіслати визначений перелік документів через сайт Українського ветеранського фонду Мінветеранів. До пакета документів входять:

  • проєктна заявка;
  • кошторис;
  • термін реалізації;
  • рішення керівних органів про участь у конкурсному відборі проєктів (якщо статутом юридичної особи передбачено, що такі рішення приймаються вищими органами управління);
  • гарантійний лист про відсутність фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів;
  • гарантійний лист від особи (осіб), яка (які) має (мають) намір здійснити часткове фінансування (співфінансування).

Більше про підготовку документів та заповнення заяв можна дізнатися під час спеціальних онлайн-воркшопів. Дати проведення зустрічей будуть повідомлені в соціальних мережах Українського ветеранського фонду, зокрема у Facebook.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нові перевірки для переселенців: що зміниться для ВПО з 1 липня 2025 року

Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад […]

18:00, 30.06.2025 Скопіч Дмитро

Грант на 1,6 млн грн: в Україні стартувала програма для ветеранського бізнесу

В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 […]

17:00, 30.06.2025 Скопіч Дмитро

Пакунки для бахмутських мам: що відомо про допомогу до Дня міста

Цього року до Дня міста Бахмутська міська рада планує привітати новоспечених мам з-поміж бахмутянок. Породіллі отримують пакунки для немовлят, на це в бюджеті заклали 20 […]

Продуктові набори від ООН: як отримати евакуйованим у Павлограді

Люди, які евакуюються у Павлоград, що на Дніпропетровщині, можуть отримати продуктові набори від ООН. У набір входить каша та хліб. Про це розповіли благодійники з […]

15:30, 30.06.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]