Чому важливо регулярно перевіряти домашніх тварин на паразитів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:10, 21 Жовтня 2024
Собака / фото ілюстративне

Одна з найбільших загроз, яка може залишитися непоміченою і призвести до серйозних проблем зі здоров’ям домашніх тварин, — це паразити. Вони здатні вражати як внутрішні органи, так і шкіру. Щоб уникнути важких наслідків для здоров’я вихованця, необхідно регулярно перевіряти його на наявність паразитів, а в разі їх виявлення — використовувати відповідні препарати для лікування і подальшої профілактики. Це може бути сімпаріка для собак або таблетки чи краплі інших відомих брендів. У статті пояснюємо, чому важливо перевіряти тварину на наявність паразитів.

Основні види паразитів у домашніх тварин

Здоров’ю улюбленця загрожують два види шкідників — ектопаразити, які живуть на тілі тварин (блохи, саркоптес, кліщі), і ендопаразити, які перебувають всередині організму (гельмінти, лямблії). Перші викликають свербіж, подразнення шкіри та серйозні алергічні реакції, а другі вражають кишківник, легені, серце та інші внутрішні органи. Виявлення паразитів на ранніх стадіях дозволяє вжити заходів для їх усунення до того, як вони завдадуть значної шкоди тварині.

Непомітність на ранній стадії

Однією з головних проблем є те, що паразити часто залишаються непоміченими на ранніх стадіях зараження. Деякі можуть не викликати жодних видимих симптомів протягом тривалого часу. Але саме у цей період вони активно розмножуються і шкодять здоров’ю тварини. Наприклад, гельмінти можуть жити в кишківнику і виснажувати організм, поглинаючи поживні речовини.

Бліх і кліщів власники часто помічають тільки тоді, коли тварина починає інтенсивно свербіти або в неї з’являються шкірні висипи. Проте і до цього моменту паразити можуть переносити небезпечні захворювання або викликати анемію.

Тому регулярна перевірка тварини на наявність шкідників дозволяє виявити проблему на ранній стадії і вжити відповідних заходів до того, як вона спричинить серйозні ускладнення.

Захист від серйозних захворювань

Паразити можуть переносити небезпечні захворювання, які становлять загрозу не тільки для тварини, але й для людини. Наприклад, блохи часто переносять збудників рикетсіозів, а іксодові кліщі — хвороби Лайма та бабезіозу. Зараження гельмінтами може спричинити діарею, блювоту, зниження апетиту, анемію, сильне виснаження. А серцеві гельмінти здатні викликати серйозні ускладнення, навіть серцеву недостатність та смерть.

Профілактика — найкращий спосіб захисту

Як і в багатьох інших аспектах здоров’я, профілактика завжди краща за лікування. Регулярні перевірки тварин на наявність паразитів дозволяють виявити блох, кліщів або гельмінтів на ранніх стадіях і негайно вжити заходів для їхнього усунення. Цьому ж допомагає профілактика за допомогою різноманітних ветеринарних препаратів — крапель, нашийників, пігулок, паст. Важливо дотримуватися регулярного графіка обробок, рекомендованого ветеринаром.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО з Бахмута, які живуть у Жовтих Водах, можуть отримати консультацію від БТІ: як записатися

Валентина Твердохліб 13:25, 21 Жовтня 2024
право власності ВПО
Допомога ВПО в отриманні адміністративних послуг / фото Unsplash

Переселенці і переселенки з Бахмута, які нараз проживають у Жовтих Водах, можуть отримати консультацію від БТІ чи отримати адміністративні послуги.

Як це зробити, повідомляє центр підтримки бахмутян і місті Жовті Води.

Жовті Води: допомога ВПО

З метою підтримки переселенців з Бахмута центр підтримки організував збір інформації. ВПО, яким необхідно отримати адміністративні послуги та консультації чи послуги Бахмутського БТІ, можуть залишити свої дані. Згодом з ними зв’яжуться фахівці.

Зокрема, бахмутянам можуть допомогти:

  • актуалізувати дані в Реєстрі територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене/зруйноване майно для отримання компенсації;
  • отримати дані про стан наявних правовстановлюючих документів на майно;
  • отримати довідку БТІ про належність майна, право на яке виникло до 1 січня 2013 року.

У разі потреби в цих послугах переходьте за посиланням та заповнюйте форму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Соціальна стипендія в Україні у 2024: яка сума та як отримати студентам

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:45, 21 Жовтня 2024
Cоціальна стипендія / фото ілюстративне, Freepik

В Україні діє велика кількість різноманітних соціальних гарантій для студентів, які навчаються коштом держави. Одна з ключових — це соціальна стипендія. 

Детальніше про те, що таке соціальна стипендія, її розмір та як її оформити, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA

Соціальна стипендія 2024

Соціальна стипендія — це спеціальна щомісячна виплата, яку надають студентам. Право на її отримання мають здобувачі 1-го та 2-го рівня вищої освіти (тобто люди, які здобувають ступінь бакалавра/магістра), які навчаються за державним замовленням, за денною або дуальною формою (ред. форма навчання, коли студенти отримують знання в університеті, та під час роботи за фахом) здобуття освіти та не перебувають в академічній відпустці.

Категорії отримання

Обов’язкова умова, аби отримати стипендію — наявність певних категорій вразливості у студентів, зокрема:

  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли, загинули або зникли безвісти);
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • з досвідом роботи у шахті з важкими та небезпечними умовами, терміном від трьох років та більше;
  • особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій;
  • діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час таких акцій;
  • діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (до завершення навчання, але не довше ніж до 23 років);
  • студенти з інвалідністю (зокрема отриманою внаслідок війни);
  • які проживають у сім’ях з невеликим доходом;
  • діти захисників і захисниць України, загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни;
  • діти, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення.

Соціальна стипендія: розмір

Розмір соціальної стипендії в Україні напряму залежить від категорій. Зараз вона складає:

  • для осіб з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавленого батьківського піклування від 18 до 23 років — 4 542 гривень;
  • для дітей-сиріт та дітей, позбавленого батьківського піклування до 18 років — 4 794 грн на місяць;
  • для інших студентів вишів становить — 1 180 грн на місяць;
  • студентам (курсантам) закладів фахової передвищої освіти сплачується 890 гривень.

Соціальна стипендія: як отримати

Щоб отримувати соціальну стипендію, потрібно сформувати та подати спеціальний запит на ім’я ректора навчального закладу щодо надання грошових виплат. У цій заявці потрібно вказати:

  • ПІБ;
  • дату народження; 
  • адресу за місцем прописки;
  • документ, що підтверджує надання соціальної стипендії.

Інколи у студента можуть попросити копію паспорта, ІПН та документа, що є підтвердженням приналежності до пільгової категорії.

Стипендіальна комісія протягом трьох робочих днів з дня отримання письмового звернення приймає рішення. Якщо рішення позитивне — соціальна стипендія почне нараховуватися з дати звернення студента.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Особливості шин для їзди в зимовий період

Вже в другій половині осені більшість водіїв замислюються, яку зимову гуму купити, не чекаючи першого снігу або заморозків. Літні шини вже при середньодобовій температурі +7 […]

13:46, 22.10.2024 Скопіч Дмитро

Книги для підлітків: Як знайти своє місце у світі через літературу

Підлітковий вік — це час, коли молода людина шукає своє місце у світі, переживає внутрішні кризи та питання самовизначення. Література для підлітків відіграє важливу роль […]

10:05, 22.10.2024 Скопіч Дмитро

Вогнегасник для гендер паті: оригінальний спосіб оголосити стать малюка

Гендер паті – це особливе свято для майбутніх батьків, на якому вони оголошують стать свого малюка близьким і друзям. Ця традиція стала популярною у багатьох […]

09:35, 22.10.2024 Скопіч Дмитро

Гранола: корисний сніданок для активного життя

Гранола – це не просто популярний сніданок, а справжній тренд серед тих, хто прагне здорового та активного способу життя. Її можна зустріти в меню багатьох […]

13:31, 18.10.2024 Скопіч Дмитро

Інфраструктурні проєкти Бахмута: Нові можливості для інженерів та планувальників

Бахмут, як місто з великою історією, сьогодні переживає важливий етап у своєму розвитку. Інфраструктурні проєкти набирають обертів, що створює численні можливості для працевлаштування інженерів та […]

10:00, 17.10.2024 Скопіч Дмитро