Чому українці повертаються на окуповані території: пояснення від омбудсмена

Валентина Твердохліб 18:10, 5 Листопада 2024
Евакуаційний автобус
Евакуація цивільних / фото Торецька МВА

В Україні фіксують зменшення кількості переселенців. Це при тому, що на фронті зберігається напружена ситуація і багато людей вимушені виїздити зі своїх населених пунктів. Зменшення кількості ВПО — результат переїзду людей за кордон та їхнього повернення на небезпечні чи окуповані території.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Чому люди повертаються в окупацію?

З березня по вересень 2024 року Мінсоцполітики зафіксувало зняття з обліку майже 300 тисяч переселенців. Загалом у березні в Україні налічувалося майже 4,9 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, а наразі — близько 4,6 мільйонів.

Кількість переселенців зменшується, бо люди повертаються в небезпечні регіони, на тимчасово окуповані території або виїжджають за кордон. Найменша кількість серед них саме ті, хто виїхав за кордон — трохи більше 1,1 тисячі людей. Решта людей повернулися в окупацію або зону бойових дій.

Серед причин, чому люди повертаються на небезпечні чи окуповані території, Дмитро Лубінець виокремлює:

  • проблеми в інтеграції за новим місцем проживання;
  • відсутність житла;
  • низький рівень доходів;
  • відсутність фінансової підтримки з боку держави.

Разом із цим росія активно проводить пропагандистську роботу і робить все можливе, щоб українці повернулися на окуповані території. Яскравий приклад — “націоналізація” майна. Вона передбачає, що якщо люди фізично не проживають у своєму будинку чи квартирі на ТОТ, то їхнє житло можуть відібрати. Тому українці вимушені повертатися, щоб не втратити житло.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Валентина Твердохліб 11:00, 3 Квітня 2025
Росіяни малюють триколори на стовпах / фото росджерела

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони зайнялись — перефарбування українських прапорів на стовпах у триколори.

Про це йдеться на одному з каналів російських військових.

Рф почала благоустрій Бахмута?

Російські військові, які перебувають в окупованому Бахмуті, повідомляють, що почали “облагородження” міста. Однак насправді назвати це відновленням чи приведенням міста до ладу неможливо.

“Облагородженням” росіяни називають знищення українських прапорів на стовпах. Блакитно-жовті малюнки перефарбовують у російські триколори.

Росіяни звітують про “облагородження” / скриншот із росджерел

Натомість навіть простого прибирання в місті не роблять. Узбіччя і тротуари завалені гіллям, сміттям і уламками будівель.

Замість українських прапорів малюють триколори / фото росджерела

Зазначимо, що заходи зі знищення української символіки є першочерговими на окупованих територіях. Росіяни “борються” з українськими прапорами, книжками і навіть табличками з назвами міст. Зокрема, нещодавно окупанти показали, як знищували таблички з назвами міст Попасна, Артемівськ (Бахмут) та Красноармійськ (Покровськ).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу у Дніпрі: умови для ВПО

Семаковська Тетяна 10:25, 3 Квітня 2025
Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу / фото ілюстративне, Eleos-Ukraine

Організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на гуманітарну допомогу для переселенців у Дніпрі. Подати заявку можуть ВПО з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 року. Важлива умова отримання – людина не повинна була отримувати допомогу від Елеос-Донецьк у вересні 2023 року або раніше. Також можуть звертатися ті переселенці, які взагалі ще не отримували гуманітарних наборів.

Як подати заявку та хто має право на допомогу – деталі у матеріалі.

Елеос-Донецьк допомога для ВПО з Донеччини у Дніпрі

Благодійна організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб у Дніпрі. Подати заявку можуть переселенці з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 року.

Допомога надається тим, хто отримував її від організації ще у вересні 2024 року або раніше, а також тим, хто звертається вперше. Важливо, що дані про попереднє отримання допомоги зберігаються у базі організації.

Зареєструватися на допомогу онлайн можна за посиланням, форма на каналі відкривається 3 квітня, о 19:00.

Для отримання допомоги необхідно мати при собі довідку ВПО, паспорт та податковий номер. Якщо людина зареєструвалася та потрапила у список на допомогу, який теж публікуватимуть на каналі за посиланням, яке вказано вище, її потрібно обов’язково забрати.

Елеос-Донецьк, телефон

Одинокі люди віком 60+ та особи з інвалідністю I групи можуть подати заявку телефоном гарячої лінії +380 (98) 029 2392.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

бахмута

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони […]

Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу у Дніпрі: умови для ВПО

Організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на гуманітарну допомогу для переселенців у Дніпрі. Подати заявку можуть ВПО з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 […]

покровська

Росіяни стягують радянську техніку для нових штурмів під Покровськом

Російська армія активізувала спроби наступу на Покровському напрямку. Для проведення подальших атак під Покровськом окупанти накопичують техніку радянських часів. Наразі ж вони, в основному, штурмують […]

Ворог втратив унікальну техніку: в районі Часів Яру знищено рідкісний БТР

У районі Часів Яру український безпілотник ліквідував рідкісний російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80. Це машина хімічного захисту, яку окупанти використовують […]

У Ворзелі нададуть безоплатне житло для пенсіонерів: як подати заявку

Люди старшого віку, які втратили житло, можуть заповнити анкету на отримання безоплатного помешкання в пансіонаті Київської області, у курортному містечку Ворзель. Про це повідомляє Олександр […]