Чому українці повертаються на окуповані території: пояснення від омбудсмена

Валентина Твердохліб 18:10, 5 Листопада 2024
Евакуаційний автобус
Евакуація цивільних / фото Торецька МВА

В Україні фіксують зменшення кількості переселенців. Це при тому, що на фронті зберігається напружена ситуація і багато людей вимушені виїздити зі своїх населених пунктів. Зменшення кількості ВПО — результат переїзду людей за кордон та їхнього повернення на небезпечні чи окуповані території.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Чому люди повертаються в окупацію?

З березня по вересень 2024 року Мінсоцполітики зафіксувало зняття з обліку майже 300 тисяч переселенців. Загалом у березні в Україні налічувалося майже 4,9 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, а наразі — близько 4,6 мільйонів.

Кількість переселенців зменшується, бо люди повертаються в небезпечні регіони, на тимчасово окуповані території або виїжджають за кордон. Найменша кількість серед них саме ті, хто виїхав за кордон — трохи більше 1,1 тисячі людей. Решта людей повернулися в окупацію або зону бойових дій.

Серед причин, чому люди повертаються на небезпечні чи окуповані території, Дмитро Лубінець виокремлює:

  • проблеми в інтеграції за новим місцем проживання;
  • відсутність житла;
  • низький рівень доходів;
  • відсутність фінансової підтримки з боку держави.

Разом із цим росія активно проводить пропагандистську роботу і робить все можливе, щоб українці повернулися на окуповані території. Яскравий приклад — “націоналізація” майна. Вона передбачає, що якщо люди фізично не проживають у своєму будинку чи квартирі на ТОТ, то їхнє житло можуть відібрати. Тому українці вимушені повертатися, щоб не втратити житло.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти заговорили про “відбудову” Авдіївки: що обіцяють

Валентина Твердохліб 10:35, 21 Листопада 2024
Авдіївка
Авдіївка під час боїв / фото Костянтина і Влади Ліберових

Російські окупанти заговорили про “відновлення” Авдіївки. Втім, чіткого плану відбудови в них немає. Окупаційна влада, нібито, спочатку відновить один житловий квартал, а потім на його прикладі відбудує все місто.

Про це йдеться в російських пропагандистських джерелах.

Відбудова Авдіївки, плани окупантів

Росіяни окупували Авдіївку 17 лютого 2024 року. Внаслідок активних боїв місто зазнало значних руйнувань. Окупанти обіцяли швидко відновити місто, але ці обіцянки вони так і не виконали.

Днями в росджерелах заговорили про “відновлення” Авдіївки. За словами віцепрем’єра рф марата хуснулліна, спочатку в Авдіївці відновлять один житловий квартал. Далі за його прикладом, нібито, буде відновлено все місто.

Чітких планів і термінів виконання робіт окупаційна влада не дає. Комунальні послуги будуть повертати людям “за можливості”.

марат хуснуллін про “відбудову” Авдіївки / скриншот

Разом з цим росіяни невтомно продовжують просувати наративи про швидку відбудову захоплених міст. За словами хуснулліна, гроші на це в росії є. Та чому не стартують роботи в зруйнованих і захоплених містах Донеччини чиновник не каже. “Відбудова” є лише на папері.

Про “відбудову” захоплених міст / скриншот

Раніше окупанти заявляли і про “відбудову” окупованого Бахмута. Росіяни планують повністю знести місто, а потім збудувати на його місці нове. Про відновлення і збереження частково вцілілих та історичних будівель не йдеться. Будівельники, нібито, використовуватимуть досвід “відновлення” знищеного Маріуполя.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Часів Ярі йдуть вуличні стрілкові бої: яка ситуація в місті

Валентина Твердохліб 09:48, 21 Листопада 2024
Часів Яр
Руйнування в Часів Ярі / фото 93 ОМБр

Російські окупанти продовжують наступ на місто Часів Яр. Вони тиснуть на позиції ЗСУ, однак піхота міцно тримає оборону. Наразі в Часів Ярі йдуть вуличні стрілкові бої.

Про це повідомив військовий на позивний “Бахмутський Балу”.

Часів Яр, вуличні бої

Росіяни намагаються розширити зону впливу в місті Часів Яр. Вони наступають на українські позиції, втім ЗСУ продовжують тримати оборону. Також ворог не припиняє постійні обстріли міста.

“Йдуть вуличні стрілкові бої, ворог намагається просунутись ще далі. Наша піхота робить все можливе, хлопці відважно ведуть бої та тримають позиції. Постійні обстріли ворожої авіації та багато ворожих дронів”, — так описує ситуацію в Часовому Яру військовий на позивний “Бахмутський Балу”.

Бійцям вдається втримувати позиції, втім не без втрат.

“Позиції залишаються на контролі — пекло… На жаль, маємо 200-х побратимів, постійні евакуації поранених побратимів”, — каже військовий.

Часів Яр на мапі DeepState станом на 21 листопада / скриншот

Інститут вивчення війни (ISW) з посиланням на речницю оперативно-тактичного угрупування військ “Луганськ” Анастасію Бобовнікову повідомляє, що росіяни безуспішно атакують центр Часового Яру. При цьому вони використовують вогневі групи з двох-трьох людей. Але окупанти не в змозі використати ці атаки для сприяння ширшому та більш значущому проникненню.

Окрім цього, російська армія просувається біля Часового Яру. Вони пройшли вперед від Оріхово-Василівки на північ від Часового Яру і на правий берег каналу Сіверський-Донець — Донбас на захід від Озарянівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Авдіївка

Окупанти заговорили про “відбудову” Авдіївки: що обіцяють

Російські окупанти заговорили про “відновлення” Авдіївки. Втім, чіткого плану відбудови в них немає. Окупаційна влада, нібито, спочатку відновить один житловий квартал, а потім на його […]

Часів Яр

У Часів Ярі йдуть вуличні стрілкові бої: яка ситуація в місті

Російські окупанти продовжують наступ на місто Часів Яр. Вони тиснуть на позиції ЗСУ, однак піхота міцно тримає оборону. Наразі в Часів Ярі йдуть вуличні стрілкові […]

Немовля ae00a

Допомога вагітним жінкам ВПО в Києві: як і що можна отримати

Переселенки, які отримали статус ВПО в 2024 році, можуть отримати гуманітарну допомогу в Києві. Реєстрацію проводить БФ “Волонтерська спілка поруч”. Допомога вагітним жінкам ВПО Вагітні […]

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро
школа

Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська

У Дніпрі розпочала роботу релокована Покровська музична школа імені Леонтовича. Тут діти-переселенці можуть навчитися грати на різних музичних інструментах та опанувати вокальне мистецтво. Які заняття […]