Часів Яр та Торецьк: яка ситуація в містах

Семаковська Тетяна 09:45, 3 Січня 2025
Українські військові на позиціях / фото Генштаб

За 1, 2 січня в Часів Ярі росіяни не зробили підтверджених просувань. Водночас окупанти просунулися в сусідньому Торецьку. В обох локаціях тривають важкі бої. Для атак піхоти росіяни задіюють туман та димові гранати, аби застати українських військових зненацька.

Про актуальну ситуацію на фронті читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Часів Яр, карта бойових дій

Російські джерела стверджують, що 1 і 2 січня, їх сили нібито просунулися в північній частині Часів Яру і біля вогнетривкого заводу в центральній частині Часів Яру. Але наразі підтверджень цим заявам немає, пише Інститут вивчення війни.

Один з російських воєнкорів стверджував, що російські війська завдали важких ударів з планерних бомб і безпілотників по українських позиціях на території вогнетривкого заводу в Часів Ярі, щоб підготуватися до майбутніх штурмів. Відомо, що армія рф в напрямку Часів Яру в основному проводить піхотні атаки й лише в обмеженій кількості робить механізовані атаки, щоб застати українські війська зненацька. Додатково росіяни використовують туман і димові гранати для приховування своїх наземних атак в Часів Ярі і Торецьку.

В Часів Ярі продовжують діяти підрозділи 98-ї повітряно-десантної дивізії росії, а також нещодавно тут зафіксували підрозділи 1008-го мотострілецького полку (6-та мотострілецька дивізія, 3-й АК) росії.

Як повідомляє Генштаб, окупанти атакували чотири рази у районах Часового Яру та Ступочок.

Торецьк, карта бойових дій

Геолокаційні кадри, опубліковані 1 січня, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися на північному заході та заході Торецька після механізованої атаки силами взводу. 31 грудня пов’язаний з кремлем російський воєнкор заявив, що російські війська контролюють приблизно 60 % Торецька, за даними Інституту вивчення війни наразі йдеться вже про 65%.

Ще одне джерело рф стверджує, що оператори безпілотників російської 9-ї мотострілецької бригади (51-ї ОМСБр, колишній 1-й АК “днр”) завдали ударів по українських автомобілях поблизу Торецька. Це дозволило окупантам просунутися вперед в цьому районі.

За даними Генштабу, ворог здійснив 6 атак на Торецькому напрямку неподалік населених пунктів Торецьк, Нью-Йорк та Щербинівка. Більшість атак противник спрямував на Торецьк.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ідентифікаційний код дитини: як його оформити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 5 Січня 2025
Оформлення документів / фото ілюстративне, Unsplash

Ідентифікаційний код — довідка, у якій вказано обліковий номер платника податків. Цей документ вважається необхідною умовою для багатьох процедур, зокрема, оформлення паспорта чи отримання освіти в університетах.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що таке ідентифікаційний код, а також те, як батькам оформити цей документи для дитини.

Ідентифікаційний код: що це за документ

Ідентифікаційний код — це важлива довідка, яка містить обліковий номер платника податків. Його присвоює Державна податкова служба України (ДПС) кожному громадянину та громадянці.

Документ часто використовується в різних сферах діяльності. Зокрема, ідентифікаційний код потрібен для:

  • оформлення паспорта з 14 або 16 років;
  • вступу до ЗВО чи іншого навчального закладу;
  • отримання аліментів;
  • отримання призів на змаганнях;
  • отримання спадщини;
  • прийняття в дар майна;
  • прийняття спонсорської допомоги тощо.

Час отримання ідентифікаційного коду не обмежений законодавчо, зокрема, його можна отримати одразу після народження дитини. 

Як отримати ідентифікаційний код для дитини

Для того, щоб отримати довідку для дитини, її батькам потрібно відвідати контролюючий орган ДПС за своєю податковою адресою чи місцем проживання. У випадку, якщо люди тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання в Україні, можна звернутися до будь-якого контролюючого органу.

Також отримати ідентифікаційний код дитині можна в межах реалізації експериментального проєкту єМалятко, з деталями якого можна ознайомитися за посиланням.

Які документи необхідні

Для оформлення ідентифікаційного коду дитині необхідно надати наступні документи представникам ДПС:

  • заява;
  • документ, що посвідчує особу (в ньому повинні бути вказані ПІБ, дату та місце народження неповнолітньої особи, для якої буде видано ідентифікаційний код);
  • паспорти батьків або одного з батьків чи усиновителя, опікуна, піклувальника;
  • свідоцтво про народження дитини.

Облікові картки за формою №1ДР подаються одним із батьків, якщо дитині не виповнилося 14 років. Така норма діє за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків.

Документ створять протягом трьох робочих днів з моменту звернення батьків щодо оформлення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міноборони анонсувало запуск проєкту “пакунок пораненого” у 2025 році: чого варто чекати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 5 Січня 2025
У 2025 році з’явиться “пакунок пораненного” / фото ілюстративне, Unsplash

Вже у 2025 році в Україні почне діяти нова державна програма для військовослужбовців та військовослужбовиць, які зазнали поранень чи отримали травми під час служби. Вони почнуть отримувати “пакунок пораненого”

Про це розповів заступник міністра оборони України та бригадний генерал юстиції Сергій Мельник в інтерв’ю АрміяInform.

Пакунок пораненого: що це за програма

За словами Сергія Мельника, у 2025 році варто чекати запуску декількох системних програм підтримки військових та ветеранів, яка має забезпечити постійну опіку держави під час служби та після її завершення. 

Однією з таких ініціатив має стати “пакунок пораненого” — спеціальний список речей, які необхідні пораненому військовому, коли він потрапляє до шпиталю. Вони надаватимуться коштом держави. Поки не відомо, що саме буде у наборі та яким буде порядок отримання пакунка.

Крім того, в Міністерстві оборони вже йде робота над проєктами, які мають підвищити мотивацію військових та покращити їх умови служби. Серед таких Мельник виділив вдосконалення системи харчування військових та впровадження додаткових фінансових стимулів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ідентифікаційний код дитини: як його оформити

Ідентифікаційний код — довідка, у якій вказано обліковий номер платника податків. Цей документ вважається необхідною умовою для багатьох процедур, зокрема, оформлення паспорта чи отримання освіти […]

11:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро

Міноборони анонсувало запуск проєкту “пакунок пораненого” у 2025 році: чого варто чекати

Вже у 2025 році в Україні почне діяти нова державна програма для військовослужбовців та військовослужбовиць, які зазнали поранень чи отримали травми під час служби. Вони […]

10:00, 05.01.2025 Скопіч Дмитро
маріуполі

Окупанти заявили, що майже завершили видачу компенсаційного житла маріупольцям: що відомо

Окупаційна влада Маріуполя заявила про завершення видачі компенсаційного житла маріупольцям. Жителям міста, нібито, видали 4,5 тисяч квартир. І це при тому, що всього за період […]

ковзанка

У Києві організують розважальну програму на ковзанці для ВПО з Покровська: як відвідати

У Києві для ВПО з Покровська працюватиме ковзанка з безоплатною розважальною програмою. Програма дозвілля передбачена для дітей та їхніх батьків. Про це повідомляє Покровська МВА. […]

ветеранам

Ветеранам виплачуватимуть кошти для занять спортом: де їх можна витратити

Українські ветерани і ветеранки війни отримуватимуть державну грошову допомогу для занять спортом. Подати заявку на допомогу можна буде в “Дії”. Стартують виплати вже у січні. […]