Часів Яр та Торецьк: яка ситуація в містах

Семаковська Тетяна 09:45, 3 Січня 2025
Українські військові на позиціях / фото Генштаб

За 1, 2 січня в Часів Ярі росіяни не зробили підтверджених просувань. Водночас окупанти просунулися в сусідньому Торецьку. В обох локаціях тривають важкі бої. Для атак піхоти росіяни задіюють туман та димові гранати, аби застати українських військових зненацька.

Про актуальну ситуацію на фронті читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Часів Яр, карта бойових дій

Російські джерела стверджують, що 1 і 2 січня, їх сили нібито просунулися в північній частині Часів Яру і біля вогнетривкого заводу в центральній частині Часів Яру. Але наразі підтверджень цим заявам немає, пише Інститут вивчення війни.

Один з російських воєнкорів стверджував, що російські війська завдали важких ударів з планерних бомб і безпілотників по українських позиціях на території вогнетривкого заводу в Часів Ярі, щоб підготуватися до майбутніх штурмів. Відомо, що армія рф в напрямку Часів Яру в основному проводить піхотні атаки й лише в обмеженій кількості робить механізовані атаки, щоб застати українські війська зненацька. Додатково росіяни використовують туман і димові гранати для приховування своїх наземних атак в Часів Ярі і Торецьку.

В Часів Ярі продовжують діяти підрозділи 98-ї повітряно-десантної дивізії росії, а також нещодавно тут зафіксували підрозділи 1008-го мотострілецького полку (6-та мотострілецька дивізія, 3-й АК) росії.

Як повідомляє Генштаб, окупанти атакували чотири рази у районах Часового Яру та Ступочок.

Торецьк, карта бойових дій

Геолокаційні кадри, опубліковані 1 січня, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися на північному заході та заході Торецька після механізованої атаки силами взводу. 31 грудня пов’язаний з кремлем російський воєнкор заявив, що російські війська контролюють приблизно 60 % Торецька, за даними Інституту вивчення війни наразі йдеться вже про 65%.

Ще одне джерело рф стверджує, що оператори безпілотників російської 9-ї мотострілецької бригади (51-ї ОМСБр, колишній 1-й АК “днр”) завдали ударів по українських автомобілях поблизу Торецька. Це дозволило окупантам просунутися вперед в цьому районі.

За даними Генштабу, ворог здійснив 6 атак на Торецькому напрямку неподалік населених пунктів Торецьк, Нью-Йорк та Щербинівка. Більшість атак противник спрямував на Торецьк.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24: гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Квітня 2025
Застосунок ПриватБанку / фото ПриватБанк

Western Union — один із найпопулярніших сервісів грошових переказів, яким користуються мільйони людей по всьому світу. Українці також активно отримують кошти від рідних і друзів з-за кордону саме через цю систему. А завдяки застосунку Приват24 процес стає ще зручнішим, адже отримати гроші можна, не виходячи з дому.

Детальніше про те, як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24 — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24

Western Union — це міжнародна система термінових грошових переказів, що охоплює понад 200 країн. За її допомогою можна здійснювати та отримувати перекази в будь-якому куточку світу. Клієнти ПриватБанку також можуть отримати грошовий переказ через цю систему.

Наразі кошти можна отримати двома способами — звернувшись до банку або скориставшись застосунком Приват24.

У першому випадку необхідно:

  • звернутися до співробітника банку та пройти ідентифікацію за допомогою картки ПриватБанку та паспорта або ідентифікаційного коду;
  • повідомити деталі переказу: систему переказу (Western Union), контрольний номер, суму, валюту отримання, дані відправника й країну відправлення.

Щоб отримати кошти через Приват24, слід:

  • увійти та авторизуватися в застосунку Приват24;
  • обрати вкладку “Усі послуги” та перейти до меню “Перекази”;
  • знайти розділ “Міжнародні перекази” й обрати пункт “Western Union”;
  • ввести контрольний номер переказу, суму та валюту, після чого вказати картку для зарахування коштів.

Після цього гроші надійдуть на вказаний рахунок. Перевірити інформацію щодо зарахування можна в меню “Архів переказів”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога на оренду житла у 2025 році від ООН: хто може отримати і як подати заявку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 17 Квітня 2025
Грошова допомога від ООН / фото ілюстративне, iStock

Благодійна організація “Право на захист” за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) розпочала прийом заявок на отримання грошової допомоги для покриття витрат на оренду житла у 2025 році. Програма діє в п’яти регіонах України та спрямована на підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Детальніше про те, як отримати допомогу, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога від ООН 2025

У 2025 році почалася реалізація проєкту, в межах якого надаватиметься грошова допомога на оренду житла. Програма реалізовуватиметься в п’яти областях, а саме у:

  • Києві та Київській;
  • Дніпропетровській;
  • Полтавській;
  • Кіровоградській;
  • Запорізькій.

Головною метою проєкту є підтримка ВПО. Скористатися програмою зможуть:

  • ВПО та особи, які повернулися з-за кордону, або проживають в місцях тимчасового проживання, або мають загрозу виселення з місць тимчасового проживання;
  • ВПО та особи, які повернулися з-за кордону, котрі мешкають в орендованому житлі з незадовільними житловими умовами;
  • ВПО та особи, які повернулися з-за кордону, котрі мешкають в орендованому житлі та перебувають під загрозою виселення.

Усі учасники мають надати підтвердження того, що планують найближчим часом вийти на фінансову самостійність. Це може бути працевлаштування, відкриття власної справи, проходження навчання чи отримання додаткової кваліфікації для підвищення доходів у майбутньому.

Крім того, домогосподарство повинно самостійно знайти відповідне житло для оренди та здійснити оплату за перші два місяці проживання. Після цього витрати будуть компенсовані в рамках програми.

Участь у цій ініціативі можлива лише за умови, що жоден із членів родини не отримував раніше грошової допомоги на оренду житла в межах інших подібних проєктів і не є учасником державних програм субсидування оренди.

Як подати заявку

Для подання заявки необхідно заповнити спеціальну анкету, перейшовши за посиланням, вказаним на офіційному ресурсі фонду.

Після попереднього аналізу поданої інформації спеціалісти фонду можуть запросити заявника на співбесіду. На основі результатів цієї розмови приймається рішення про включення домогосподарства до програми.

Грошові виплати перераховуватимуться на цифровий гаманець Vibrant, зареєстрований на ім’я голови родини. Коли кошти будуть нараховані, учасника програми про це додатково повідомлять через SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24: гід

Western Union — один із найпопулярніших сервісів грошових переказів, яким користуються мільйони людей по всьому світу. Українці також активно отримують кошти від рідних і друзів […]

18:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Грошова допомога на оренду житла у 2025 році від ООН: хто може отримати і як подати заявку

Благодійна організація “Право на захист” за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) розпочала прийом заявок на отримання грошової допомоги для покриття […]

17:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Відрядження за кордон 2025: які документи потрібні для виїзду

У 2025 році все більше українців і українок виїжджають у відрядження не лише в межах країни, а й за кордон. Такі поїздки часто пов’язані з […]

16:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зробити глазур на паску: 3 цікавих та простих рецепти

Глазур — завершальний штрих, який робить паску справжньою окрасою великоднього столу. У кожної господині вона своя: білкова, цукрова чи навіть з ніжним шоколадним присмаком. Редакція […]

15:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро
засудили

15 років за державну зраду: мешканця Краматорська засудили за співпрацю з рф

Жителя Краматорська засудили за державну зраду. Чоловіка визнали винним у тому, що він передавав розвіддані про фортифікації та опорні пункти ЗСУ в Краматорському районі. За […]