Битва за Часів Яр та Торецьк продовжується: яка наразі ситуація в містах

Семаковська Тетяна 09:50, 2 Жовтня 2024
Військові / фото Генштаб ЗСУ

Росіяни продовжують штурмувати міста Часів Яр та Торецьк. В першому вони намагаються проводити наступальні операції в самому місті та на його північно-східних й південних рубежах, а в другому бої йдуть за кожну будівлю.

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни.

Бої за Часів Яр

Згідно з даними Інституту вивчення війни, в напрямку Часового Яру немає підтверджених змін лінії фронту. Бої йдуть як поблизу самого міста, так і на його північно-східних поблизу Григорівки та південних рубежах біля села Ступочки.

При цьому експерти зазначають, що російські джерела поширюють інформацію про контратаки українських захисників.

Торецьк: ситуація в місті

Бої в самому Торецьку продовжуються, де вони йдуть буквально за кожну кімнату в багатоповерхівках.

Наразі відомо, що росіяни мають певне просунення вздовж вулиці Маяковського у центрі Торецька. Вони також продовжують власний наступ поблизу самого міста, зокрема, на південний схід біля Залізного, на південь біля Нелипівки та на захід у напрямку Щербинівки.

Розстріл полонених на Покровському напрямку

1 жовтня 2024 року у різних Telegram-каналах почали публікувати інформацію про ймовірний розстріл представниками зс рф 16 українських військовослужбовців. Це відбулося в районі населених пунктів Миколаївка і Сухий Яр, що в Покровському районі.

Розстріл полонених українців / скриншот

На відео зафіксовано, як під контролем ворога військовослужбовці ЗСУ, взяті у полон, вийшли з лісопосадки. Після того, як вони вишикувались в шеренгу, росіяни відкрили по них вогонь на ураження.

Поранених, які подавали ознаки життя, добили впритул автоматною чергою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Києві показують збережену реліквію з Маріуполя

Валентина Твердохліб 14:00, 5 Жовтня 2024
маріуполя
Відвідувачам виставки показують збережену реліквію з Маріуполя / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

У Києві відкрилася виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя”. На цій виставці можна дізнатися історію греків Приазов’я і побачити унікальну реліквію з Маріуполя.

Про це повідомляє Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”.

Київ: виставка про історію Маріуполя

Виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя” працює на площі біля Трапезного храму Києво-Печерської лаври. Її приурочили до Дня Маріуполя, який відзначали 29 вересня.

Виставка на площі біля Трапезного храму / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

Виставка розповідає про одну з найболючіших сторінок в історії українських греків, яких у XVIII столітті примусово переселили до Приазов’я. Цей історичний досвід перегукується з долею сучасних маріупольців, які через війну також були змушені залишити свої оселі.

Експозиція виставки руйнує радянські та російські міфи й акцентує на примусовому переселенні греків-християн з Криму до Приазов’я у 1778-1780 роках. Відвідувачі можуть ознайомитися з фактами депортацій, руйнацій та боротьби за збереження ідентичності, які супроводжували грецьку громаду впродовж століть.

Відвідувачі знайомляться з історичними фактами про Маріуполь / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

Серед ключових експонатів виставки — унікальна плащаниця XVIII століття. Її перевезли греки з Криму в Маріуполь під час переселення. Завдяки реставрації, яку провели київські майстри, цей артефакт вдалося зберегти, на відміну від багатьох інших реліквій Маріупольського краєзнавчого музею.

Збережена плащаниця з Маріуполя / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

Виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя” працюватиме до 27 жовтня. Відвідати її можна за вхідним квитком до Києво-Печерської лаври.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Житло в іпотеку “єОселя” стане доступнішим для переселенців: що зміниться

Валентина Твердохліб 13:00, 5 Жовтня 2024
житло,оренду, єоселя
Житло в багатоповерховому будинку / фото Unsplash

Уряд розширив можливості для переселенців у межах програми “єОселя”. Тепер вони зможуть купувати житло, здане в експлуатацію до десяти років.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

“єОселя” для ВПО: зміни

Уряд розширив можливості для переселенців за програмою “єОселя”. Тепер вони зможуть купувати квартири або будинки, здані в експлуатацію до десяти років. Раніше ж вік житла для ВПО за “єОселею” був обмежений до трьох років.

Оновлені правила “єОселі” передбачають можливість придбати житло за програмою:

  • віком до десяти років: ВПО і членам їхніх родин за умови, що ті беруть іпотеку в інтересах ВПО — у всіх регіонах;
  • віком до десяти років: військовослужбовцям та правоохоронцям, медикам, педагогам, науковцям, ветеранам та членам їхніх сімей — у Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій та Херсонській областях;
  • віком до трьох років: військовослужбовцям та правоохоронцям, медикам, педагогам, науковцям, ветеранам та членам сімей у решті регіонів.

Взяти участь у програмі “єОселя” не зможуть ВПО, якщо вони або члени їхніх родини вже отримали пільгову іпотеку коштом гранту Кредитної установи для відбудови (KfW).

Оновлені норми щодо житла, яке беруть в іпотеку в інтересах ВПО, почнуть діяти з 18 грудня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Києві показують збережену реліквію з Маріуполя

У Києві відкрилася виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя”. На цій виставці можна дізнатися історію греків Приазов’я і побачити унікальну реліквію з Маріуполя. […]

житло,оренду

Житло в іпотеку “єОселя” стане доступнішим для переселенців: що зміниться

Уряд розширив можливості для переселенців у межах програми “єОселя”. Тепер вони зможуть купувати житло, здане в експлуатацію до десяти років. Про це повідомляє Міністерство економіки […]

Виплати ВПО

Ветерани можуть отримати до 20 тисяч гривень на відшкодування витрат для бізнесу

Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. У межах програми ветеранські бізнеси можуть отримати до 20 тисяч гривень на відшкодування витрат. […]

Евакуаційний потяг

Де в Україні зареєстрована найбільша кількість переселенців: статистика

Станом на жовтень 2024 року в Україні зареєстровано 4,6 мільйонів переселенців. Переважна більшість із них — це діти. Про це йдеться у статистиці, що наводить […]

Техніка ЗСУ

Росіяни обходять Селидове і штурмують Цукурине: яка ситуація на Покровському напрямку на 5 жовтня

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 159 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими. Про ситуацію на […]