Булочки, кекси з гарбуза та штруделі: найкращі рецепти смачної осінньої випічки

Буянова Єва 12:00, 24 Серпня 2024
Cмачні рецепти випічки на осінь / фото ілюстративне

Осінь – час, коли кухня наповнюється теплом та затишком, а повітря – ароматами свіжої випічки. У цей час року особливо приємно діставати з духовки пироги з яблуками та корицею, гарбузові мафіни та рум’яні булочки. Давайте разом поринемо в атмосферу осіннього затишку, де кожна випічка – це маленьке диво, яке зігріває душу холодними днями.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала найсмачніші рецепти осінньої випічки від кулінарних експертів.

Яблучні булочки з корицею

Інгредієнти на 12 булочок:

  • 3 великі яблука;
  • 500 грам листково-дріжджового тіста;
  • 2 столових ложок цукру, 1 чайна ложка кориці з гіркою;
  • 1 яйце;

Спосіб приготування

Яблуко нарізаємо на кружечки та прибираємо серцевину. Листкове бездріжджове тісто розкочуємо і нарізаємо смужками шириною – 1 сантиметр. Накручуємо тісто на яблука. Зверху змащуємо сумішшю “жовток+молоко”, і посипаємо кокосовим цукром, можна брати цукор з корицею.

Кладемо у духовку на 20 хвилин при 200 градусах. За готовністю посипаємо цукровою пудрою.

Гарбузовий кекс

Гарбузовий кекс / фото ілюстративне

Інгредієнти:

  • 2 яйця;
  • 100 грам цукру;
  • 200 грам гарбуза;
  • 80 мілілітрів олії
  • 180 грам борошна;
  • 1 чайна ложка розпушувача;
  • 0,5 чайної ложки СОДИ;
  • 1 столова ложка кориці;
  • 1 чайна ложка сухого імбиру;
  • 50-70 грам горішків;
  • 70 грам журавлини;
  • гарбузове насіння + журавлина для декору,

Для крему:

  • 200 грам крем-сиру;
  • 25-50 грам цукрової пудри;
  • цедра лимона;
  • сік половинки лимона.

Спосіб приготування

Яйця збиваємо з цукром до побіління, додаємо натертий гарбуз та олію — перемішуємо. Далі додаємо борошно, розпушувач, соду, корицю, імбир. Перемішуємо до однорідності, довго вимішувати не потрібно.

Обовʼязково додаємо горішки та журавлину, перемішуємо.

Перериваємо масу в форму для запікання та відправляємо в розігріту до 180 градусів духовку на 30-40 хвилин, а готовність перевіряйте деревʼяною паличкою, на виході вона має бути сухою. Готовий кекс дістаємо з форми та повністю охолоджуємо. Для крему поєднуємо всі інгредієнти.

Змащуємо кекс кремом, прикрашаємо гарбузовим насінням та журавлиною.

Штрудель

Штрудель / фото ілюстративне

Інгредієнти:

  • 120 мілілітрів води;
  • 70 мілілітрів олії;
  • 240 грам борошна;
  • 1 чайна ложка цукру;
  • 0,5 чайної ложки солі.

Начинка:

  • 2-3 яблучка;
  • сік половинки лимона;
  • 1-2 столова ложка кориці;
  • 1-2 столові ложки цукру;
  • 3 столові ложки сухарів;
  • 50 грам горішків;
  • 50 грам журавлини/родзинок;

Спосіб приготування

Для тіста змішуємо воду, олію, цукор та сіль. В декілька етапів вводимо борошно та замішуємо тісто спочатку вінчиком/лопаткою, а потім 5 хвилинок вимішуємо руками та залишаємо відпочивати в мисці.

Для начинки очищуємо яблука та дрібно нарізаємо. До яблук додаємо всі інші інгредієнти та добре перемішуємо. Далі повертаємось до тіста, розказуємо його в дуже тонкий пласт. Поверхню не потрібно присипати борошном. Тісто має просвічуватись, але не рватись. Викладаємо начинку та закручуємо штрудель як на відео, не забуваємо підгинати краї.

Перекладаємо штрудель на застелене пергаментом деко та відправляємо в розігріту до 180 градусів духовку на 35-45 хвилин, до утворення золотистої скоринки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Україна може стати осередком поширення віспи мавп по всій Європі

Лідія Гук Гук Лідія 13:00, 21 Серпня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

Пропагандисти поширюють обкладинку британського видання The Independent, на якій буцімто написано: “Україна може стати переносником Mpox для всієї Європи: українська система охорони здоров’я перевантажена пораненими військовими та не готова до нового глобального виклику.”

Однак, це фейк. На оригінальній обкладинці немає такого напису та зображення лікарні. Натомість розміщено фото підлітків і текст, що стосується британських шкіл

Вірус в Україні: фотофейк від рф

  • Примітка. Mpox (віспа мавп) — це вірусне захворювання, спричинене вірусом мавпячої віспи. Загальними симптомами віспи є шкірний висип або ураження слизових оболонок, які можуть тривати 2–4 тижні, що супроводжуються лихоманкою, головним болем, болями в м’язах, спині, зниженням енергії та збільшенням лімфатичних вузлів. Mpox може передаватися людям через фізичний контакт з інфікованою людиною чи тваринами.

19 серпня пропагандистський Telegram-канал “рука кремля” поширив обкладинку видання за 16.08.2024 з текстом про віспу. До фейкової публікації автор проросійського каналу додав: “Тут з англійських боліт завили, що новомодна віспа мавп може розповзтися по всій Європі через хохлів, які не мають ресурсів займатися епідеміологічною безпекою.”

Ми знайшли оригінал публікації на офіційній сторінці The Independent у Facebook. Однак, на ній абсолютно інший текст: “Учні радіють зростанню успішності у старших класах, але розрив між приватними та державними школами збільшується.” (Students cheer rise in top grades — but gap widens between private and state schools). Також на фоні відсутнє зображення лікарні, натомість розміщена фотографія усміхнених підлітків.

Порівняльне зображення обкладинок / скриншоти

Мавпяча віспа в Україні

У вересні 2022 року в Україні було лабораторно підтверджено перший випадок віспи мавп, після чого фіксувались ще кілька. Станом на 2024 рік не зареєстровано жодного випадку захворювання на Mpox в Україні, — про це заявив генеральний директор Центру громадського здоровʼя Михайло Росада в ефірі телемарафону “Єдині новини”. Також Росада додав, що у випадку погіршення епідемічної ситуації будуть вжиті додаткові заходи, як от вакцинація.  


Немає жодного зареєстрованого летального випадку захворювання на мавпячу віспу в Україні за попередні роки. Управління Європейської комісії з питань готовності та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоровʼя (HERA) у 2023 році вже передало Україні 10 тис. доз вакцини Jynneos проти Mpox. З урахуванням попереднього досвіду, Міністерство охорони здоров’я розуміє, як реагування у разі виявлення вірусу, щоб запобігти його поширенню по всій країні в майбутньому. У державі є всі ресурси для контролю епідеміологічної ситуації в країні, відтак Україна не може бути місцем поширення вірусу в Європі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: тільки 20% українців “гуглять” державною мовою

Лідія Гук Гук Лідія 13:00, 20 Серпня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

Від 17 серпня пропагандисти поширюють інфографіку з нібито результатами того, якою мовою українці найчастіше здійснюють пошук у Google. Згідно з нею, 80% “гуглять” російською та 20% українською.

Однак, це – фейк. Результат перевірки однієї фрази не може відображати загальну тенденцію. Також, пошук запиту відбувався у 2022 році, що станом на 2024 рік є неактуальним.

Мова та російська пропаганда

Пошук зображення через Google lens показав, що фейкова світлина вже понад два роки періодично з’являється у російських Telegram-каналах, медіа, форумах, забороненій соцмережі vkontakte та на інших пропагандистських ресурсах. Згідно з пошуком, допис із картинкою вперше був опублікований 2 травня 2022 року на російській блог-платформі live journal від імені користувача “весна героев”. Відтак фейк неодноразово “мігрував” часом, востаннє з’явившись в інфопросторі 17 серпня 2024 року.
Згідно з результатами Google Trends, саме у 2022 році запит “купити квитки” збігався із тими, що поширюють пропагандисти. Однак станом на 2024, коли фейк продовжує активно поширюватись, дані змінились: пошук фрази українською мовою переважає вдвічі.

Результати аналізу Google Trends / скриншоти

Результати пошуку єдиної фрази не може підкріплювати тезу про те, що лише 80% українців “гуглять” російською мовою. Використання цього нібито аргументу є когнітивною хибою – надгенералізація, або ще його називають узагальненням, коли висновки базуються лише на малій  вибірці чи події, що відбулася лише раз. Особливо, коли фраза “купити квиток” згідно з річним звітом Google не є однією з найпопулярніших у 2022 році. Компанія Google не публікувала інформації про те, якою мовою найчастіше здійснювали пошук українці у 2022 році. Існують лише незалежні дослідження на основі аналізу ключових слів, які теж не можуть відображати загальну тенденцію. 

Автори ворожих медіаресурсів зумисне поширюють один і той же фейк протягом років в різні періоди. Крім чергових спроб висміяти українців через мову, вони намагаються видати брехню за дійсність. Ефект ілюзії правди – ще одна когнітивна хиба, якою користуються пропагандисти. Повторювана протягом різних періодів часу інформація, з часом нашому мозку видається правдивою. Навіть якщо текст не містить жодного доказу. 

Тема мови часто порушується українцями в соцмережах. Публікуючи фейки на цю тему, пропагандисти намагаються маніпулювати громадською думкою та викликати конфлікт між українцями. Відтак завжди важливо перевіряти канали надходження інформації та джерела, особливо, якщо тема потенційно може підживлювати ворожнечу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Біля Часів Яру ліквідували російського пропагандиста з Russia Today

Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT. Часів Яр, Магомед Бучаєв Продюсер […]

опитне

Опитне: росіяни показали архівні кадри

На російських пропагандистських пабліках публікують архівні кадри з селища Опитне, що під Бахмутом. Росіяни показали, який вигляд мали багатоповерхівки селища у липні 2024 року. Редакція […]

вугледара

Біля Вугледара росіяни розстріляли п’ятьох українських полонених

Росіяни розстріляли беззбройних українських бійців, яких взяли в полон. Це сталося біля Вугледара під час боїв за місто. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріл полонених біля […]

курахівка

Який вигляд мають окуповані Курахівка і Гірник: фото

Ватажок так званої “днр” денис пушилін відвідав нещодавно окуповані населені пункти Покровського району — місто Гірник і селище Курахівка. Там він зустрівся з російськими військовими […]

Голодомор

Факти замовчували, а кількість жертв невідома й досі: що відомо про Голодомор в Україні і в Бахмуті

Сьогодні, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Радянська влада закатувала мільйони людей голодом. В матеріалі редакція “Бахмут IN.UA” зібрала свідчення родичів та експертів […]