
Будинок, загальною площею 600,5 квадратних метрів, який розташований в Бахмуті на вулиці Миру, 20 виставили на аукціон в Прозоро Продажі. Стартова ціна за лот складає 435 тисяч 144 гривні 5 копійок. Торги мають відбутися завтра, 10 липня.
Що відомо про цей аукціон та чому продають майно на тимчасово окупованих територіях, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.
Продажі через аукціон на тимчасово окупованих територіях: що відомо
Будинок на понад 600 квадратних метрів, де раніше розташувався Комбінат комунальних підприємств, виставили на аукціон на Прозоро Продажі. Стартова ціна продажу починається з 435 тисяч. Початок прийому пропозицій стартував 3 липня, 9 липня він завершується — сам аукціон запланований на завтра, 10 липня, на 13:35.
Цю будівлю вже не вперше намагаються продати: 9 червня на Електронній національній біржі, її вже намагалися продати за 621 тисячу 634 гривні 35 копійок. Але аукціон не відбувся, через те, що не було валідних ставок.

Замовником аукціону виступає ПАТ “Промінвестбанк”, якому, згідно з даними, належить ця нерухомість. Окрім будівлі в тимчасово окупованому Бахмуті, банк також виставив на торги будівлю у місті Ясинувата, Макіївка, а також об’єкти в Чистяковому та Кіровському.
Аукціони лотів, які розташовані на тимчасово окупованих територіях, проводять за рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
Примітка. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) — це державна установа, що ліквідовує неплатоспроможні банки та розпродає їх активи для покриття зобов’язань перед вкладниками. У системі Youcontrol вказано, що банк ПАТ “Промінвестбанк”, який є замовником аукціону, є в стані припиненні статусу юридичної особи. Продаж активів банків ФГВФО, це частина процедури їх реалізації згідно з Законом України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. Майно залишається юридично українським, навіть якщо фізично контролюється рф. Тобто право власності зберігається. Продавець (ФГВФО) діє в межах законодавства та не може заморозити розпродаж майна через окупацію — бо його зобов’язання перед кредиторами не скасовані.
Фактично, це продаж активів банків-банкрутів та напрям, за яким можна купити активи банків, що виводяться з ринку ФГВФО. Йдеться про майнові права, права вимоги за кредитами, об’єкти нерухомості тощо.
Якщо хтось придбає цей лот, то юридично стане власником, але фактично скористатися нерухомістю зможе лише після деокупації.
До теми:
- Закупівлі Соледарської громади у травні 2025 року: на що витратили понад 308 тисяч гривень
- Званівська сільрада придбала екскаватор за 5,8 мільйонів гривень: деталі закупівлі
- 74 мільйони у 2024 році та 22 — у прийдешньому: на які “загальнодержавні функції” з бюджету Світлодарської громади витрачають гроші
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!